1000Kitap Logosu
Beyaz Diş
Beyaz Diş
Beyaz Diş

Beyaz Diş

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.6
10,8bin Kişi
43,8bin
Okunma
10,4bin
Beğeni
321bin
Gösterim
158 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 29 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Müjde Yayıncılık · 2017 · 9786055388072
Diğer baskılar
5 mağazanın 292 ürününün ortalama fiyatı: ₺11,29
Kitabı Dinlebi İle Hemen Dinle
0 sa. 57 dk.
8.6
10 üzerinden
10,8bin Puan · 1408 İnceleme
Tayfun Altun
Beyaz Diş'i inceledi.
258 syf.
·
15 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Jack London okumayı seven biri olarak bu kitaba da başlarken pozitif bir ön yargı ile başladım, sonuçsa benim ön yargımdan çok yazarın başarılı kaleminden ve hayal gücünden dolayı bu kitabı çok ama çok beğenmem oldu. Bana kalırsa bu kitabı yorumlamak ve incelemek gerçekten büyük bir ustalık gerektirmektedir. Bu da Yazarımızın en beğendiğim kitabı olan Martin Eden gibi okuyup bitirdikten sonra bile günlerce kafa yorulabilecek kadar ince konuları işlemiş ve bunu vahşi bir Kurt'un insanla tanışıp onun modern dünyasına katılıp uyum sağlamaya çalışan hayatını anlatarak gözler önüne sermiş olmasından kaynaklanmaktadır. Kitapla ilgili tek kusur birçok yayın evinden basılmış ve ne yazık ki bunların bir çoğuda neredeyse orijinal kitabın ortasından başlıyor olması, benim aldığım kitap eski bir basım ve dediğim gibi neredeyse orjinalin ortasından başlıyordu. Bir arkadaşımın kitap hakkında konuşurken uyarması ile doğru kitabı okudum. Esas kitap birkaç adam ve kızak köpeklerinin yolculukları sırasında kurt sürüsünün saldırısına uğramaları ile başlıyor. Beyaz Diş kitabı bana bazı bölümlerde geçen yazılar ve olaylardan dolayı Vahşetin Çağrısı kitabıyla bir bütünlermiş izlenimi verdi. Kitabımızda etnik köken kavgalarından, saf sevgiye, sadakatten, hayatta kalmak istiyorsan o seni yemeden sen onu yemelisin mottosu"na kadar bir sürü alt konu işlenmiş. Bakış açısı ne olursa olsun bu kitabı okuyan bir çok insana çok sayıda ders ve örnekler verebilen bir kitap. Benim için bir kitabın iyi olduğunu gösteren en önemli unsur; hikayeleştirmedir ki hikayesi iyi olmayan bir kitap akıcı olmayacağı için bir çok kitapta da gördüğümüz gibi yarım kalır. Fakat bu kitapta yazar olay örgüsünü o kadar iyi sıralanmış, hikayeleştirmeyi o kadar iyi yapmış ki bir yerden sonra kendinizi Beyaz Diş için endişeleniyor ya da üzülüyor buluyorsunuz. Eğer bu kitabı okumayı düşünüyorsanız, düşünmeyi bırakın. Hemen harekete geçin ve kitabı okumaya başlayın, eğer doğru yayın evinden alınmış bir kitap sa ki bunun nedeni den yukarıda bahsettim, ilk 30 40 sayfadan sonra olay örgüsü sizi öyle içine almış olacak ki bırakmak istemeyeceksiniz. Üstelik bazı kitaplarda olduğu gibi daha kitabın ortasına gelmişken sonu tahmin edilip sıkılabilinecek bir kitap değil. Baştan sona çok sürükleyici bir kitap.
Beyaz Diş
8.6/10
· 43,8bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
88
Kürşat Uruş
Beyaz Diş'i inceledi.
258 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Vahşi hayattan kopup insanlarla birlikte yaşamak zorunda kalan Beyaz Diş insanın içini ısıtıyor. Kitabın girişini okuduktan sonra ilerleyen sayfalarda, girişte anlatılan hikayeyle şu an okuduklarım ne alaka dedim. Devam ettikçe yazarın ustalığını anlıyor insan. İnsan doğaya hükmediyor ve Beyaz Diş’in gözünde insan bir tanrı olarak görünüyor. İnsanın koyduğu yasalara uymayı beceren vahşi bir kurt ve içimizdeki merhametin kaybolmamasını anlatan hikaye. Keyifle okuyabileceğiniz bir kitap.
Beyaz Diş
8.6/10
· 43,8bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
39
Leyla
Beyaz Diş'i inceledi.
258 syf.
·
9/10 puan
Beyaz dişin onu vahşiliğin dibine iten; sevgiden, merhametten yoksun zorlu hayatı neticesinde ortaya çıkan fıtratı ve yine sevgisizlik, haksızlık, vicdansızlıkla vahşileşmiş, gözünü nefret ve kin bürümüş adam aynı insafsız terbiyenin eseri. Köpek gibi büyütülmüş çocuklar, vahşi muamelesi görmüş evcil hayvanlar.. İnsanı bunca vahşiliğe iten o içgüdü nereden başlıyor neden sürüp gidiyor. Neden kimse içindeki amansız öfkeye dur demiyor gördüğü kötü muameleden intikam alırcasına etrafına, elinin altındakilere saldırıyor. Herkesin içten içe beklediği küçük bi sevgi kırıntısı değil de ne. İnsan sevmek için sevgiyle yaratıldı. Tabiatımızda en aşina olduğumuz bu duygu olmadan hep bi boşlukta debelenip duruyoruz. Sevgi arıyoruz ama sunmaktan da aciziz. Kitap çok etkileyici. Sürüm sürüm sürükleyici.
Beyaz Diş
8.6/10
· 43,8bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
26