Christine

8,0/10  (30 Oy) · 
112 okunma  · 
26 beğeni  · 
957 gösterim
Buna bir aşk üçgeni öyküsü diyebiliriz sanırım. Arnie Cunninglam, Leigh Cabot ve Chrstine tabii. Yalnız Christine'in Arnie'nin ilk aşkı olduğunu da anlamanızı isterim. Henüz yirmi ikisindeyim ve büyük deneyim sahibi bir erkek gibi konuşamam. Yine de bana kalırsa Christine, Arnie'nin tek, gerçek aşkıydı. Bu yüzden de bir felaket oldu.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789752119185
 • Orijinal Adı:
  Christine
 • Çeviri:
  Gülten Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Zeynep 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Beğenerek okuduğum ve elimdem birakamadigim Stephan King in nefis bir romani. Arabasina çok düşkün olan abime ve arabasina zamaninda taktiğim isim bu kitap sayesindedir.

Stephen King'in okuduğum ilk romanı. Sanırım başlamak için yanlış bir seçim yaptım. Daha iyi romanları olduğuna eminim. Ama yine de polisiye ve gerilim sevenlerin zevkle okuyacağı türden bir kitap olduğunu düşünüyorum.

sinem abay 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

bir baş yapıt bence bir stephen king klasiği korku ve aksıyonu bir arada yaşatıyor .insana tek solukta okuyup bittirdim.korku ustası bir yazardan harika bir kitap daha tekrar okuyabilirim.arabalara duyulan aşkların normal düzeyden çıkıpta splantı halıne dönüşmesi belkide normal değil bişeyler var normal olmayan bişeyler işte stephen kıngde buna parmak basmış.

Emre Şeyda 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Bir arabadan korku hikayesi nasıl olur bunu çok iyi gösteren bir örnektir Christine kitabı. Şeytanı arabanın sahiine ve çevresindekilere verdiği korku ve dehşeti çok iyi bir dille anlatan bu roman konusu itibarı ile korku eserleri arasında oldukça farklı bir yerde bulunmaktadır.

Göktuğ Altuntaş 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

King 'in standart kitaplarından biri öncelikle ama okuyucusunu asla sıkmayan bir hikaye yine her zamanki gibi. King için gerçekten elinde herhangi bir obje olması bir şeytani hikaye yaratması için yeterli ve bunu her romanında muazzam bir şekilde ortaya çıkarıyor. Burada da objemiz "Christine" sadece bir araba!?! Kısacası Stephen King hikayeye başlayıp döktürüyor ve okutturuyor herkese tavsiye ederim.

Kitaptan 4 Alıntı

Evet. Ozanlar sürekli olarak ve bazen de kasıtlı olarak aşkı yanlış tanımlarlar. Aşk celladın ta kendisidir. Aşkın gözü kör değildir. Aşk gözleri çok keskin olan bir yamyamdır. Aşk yiyip bitirir, çünkü hep açtır.

Christine, Stephen King (Sayfa 76)Christine, Stephen King (Sayfa 76)

İnsan çocuklarından biri karanlıkta çığlık atana kadar gerçek korkuyu bilemiyor galiba.

Christine, Stephen King (Sayfa 55)Christine, Stephen King (Sayfa 55)