Christine

8,2/10  (44 Oy) · 
140 okunma  · 
39 beğeni  · 
1.171 gösterim
Buna bir aşk üçgeni öyküsü diyebiliriz sanırım. Arnie Cunninglam, Leigh Cabot ve Chrstine tabii. Yalnız Christine'in Arnie'nin ilk aşkı olduğunu da anlamanızı isterim. Henüz yirmi ikisindeyim ve büyük deneyim sahibi bir erkek gibi konuşamam. Yine de bana kalırsa Christine, Arnie'nin tek, gerçek aşkıydı. Bu yüzden de bir felaket oldu.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789752119185
 • Orijinal Adı:
  Christine
 • Çeviri:
  Gülten Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Yasin Bektaş 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · 28 günde · Beğendi · 10/10 puan

Lise yıllarında peşpeşe okumuş olduğum King'in kitaplarından birisiydi Christine. Canlanıp korku veren bir araç. Stephen King Doğaüstü olayları gerçekmiş gibi ustaca kelimelere dökerek hayran kitlesinin gitgide artmasına neden oluyor. İyi okumalar.

Oguzhan Kocyiğit 
21 Kas 2017 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yine bir Stephen King eseri bitirdim...
Yazar, üstün aklı ile bu sefer de: herkes tarafından eziklenen, hayatta daima fazla dostu olmamıș ve kızlarla arası son derece berbat olan; yüzü sivilceli ve gözlüklü, 17 yașındaki bir ergen olan Arnie Cunningham 'ın, arkadașı Dennis ile iș Dönüșünde 1958 model bir Plymouth Fury arabayı görüp, hayran kalarak direk satın alması ile bașlıyor.
Ilk kısım Arnie'nin en yakın dostu Dennis' in ağzından anlatılıyor. Ve bana kalırsa kitabın en mükemel yanı iki kısmının "Ben" anlatımı ile anlatılmasi. Bu kisim kitaba ve olaylara yeni yeni isinmaya basladigimiz kisim. Ürkütücü sahneler daha yeni bașlıyor. Ve berlitmeliyim ki, daha ilk kısımdan kitaba bayilacaksiniz.
Ikinci kisim yazarın, yani King'in ağzından anlatılıyor. Bu sizin biraz kitaptan sogumanizi saglayabilir ama, anlayacaksiniz ki, Dennis'in daha sonraki kismi anlatma imkani yokmus... Ve bu kismin yazar tarafindan anlatilmasi zorunluymus...
Son kisim ise, en macerali kisim. Aksiyon filmi ya da dizisi gibi surekli olaylar olaylar. Arkasi kesilmeyen korkunç durumlar...
Yazarimiz kitabi sonuc bolumunde bir guzel toparlamis (Yine ben ağzından...) Cok akici bir kitapti arkadaslar. Korktugum bircok bölüm oldu. Leigh karakterinin tasviri cok iyiydi. Arnie karakterine ve ailesine icim acimakta... En garibime giden sey ise yazarin herzamanki gibi kitabi tam istediginiz gibi bitirmemesi... Son sayfada okuduklarim sanirim aklimdan cikmayacak... Tavsiye ediyorum.

Christine benzeri kitaplar

Zeynep 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Beğenerek okuduğum ve elimdem birakamadigim Stephan King in nefis bir romani. Arabasina çok düşkün olan abime ve arabasina zamaninda taktiğim isim bu kitap sayesindedir.

Sinem Abay 
17 Ağu 2016 · Puan vermedi

bir baş yapıt bence bir stephen king klasiği korku ve aksıyonu bir arada yaşatıyor .insana tek solukta okuyup bittirdim.korku ustası bir yazardan harika bir kitap daha tekrar okuyabilirim.arabalara duyulan aşkların normal düzeyden çıkıpta splantı halıne dönüşmesi belkide normal değil bişeyler var normal olmayan bişeyler işte stephen kıngde buna parmak basmış.

Stephen King'in okuduğum ilk romanı. Sanırım başlamak için yanlış bir seçim yaptım. Daha iyi romanları olduğuna eminim. Ama yine de polisiye ve gerilim sevenlerin zevkle okuyacağı türden bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Emre Şeyda 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Bir arabadan korku hikayesi nasıl olur bunu çok iyi gösteren bir örnektir Christine kitabı. Şeytanı arabanın sahiine ve çevresindekilere verdiği korku ve dehşeti çok iyi bir dille anlatan bu roman konusu itibarı ile korku eserleri arasında oldukça farklı bir yerde bulunmaktadır.

Göktuğ Altuntaş 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

King 'in standart kitaplarından biri öncelikle ama okuyucusunu asla sıkmayan bir hikaye yine her zamanki gibi. King için gerçekten elinde herhangi bir obje olması bir şeytani hikaye yaratması için yeterli ve bunu her romanında muazzam bir şekilde ortaya çıkarıyor. Burada da objemiz "Christine" sadece bir araba!?! Kısacası Stephen King hikayeye başlayıp döktürüyor ve okutturuyor herkese tavsiye ederim.

Kitaptan 15 Alıntı

Rabia 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu

"Bazen büyükler insanın tiksinti duymasına neden olurlar."

Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)
Rabia 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu

"Su taşı aşındırır ama bunun için yüzlerce yıl gerekir. Oysa insanlar ölümlüdür."

Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)
Oguzhan Kocyiğit 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Iyi insanlar da tutkuları yüzünden kör olabilirler."

Christine, Stephen King (Sayfa 96)Christine, Stephen King (Sayfa 96)
Rabia 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu

"Çirkinsen ve insanlar seninle alay ediyorlarsa dünyaya bakışın değişir. Bu yüzden neşeni korumakta güçlük çekersin. Bazen bu yüzden aklını başına toplaman da güçleşir."

Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)
Rabia 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu

"Parayı düşünüyorsan biri kalbini çalıp yerine bir taş parçası bırakmış demektir."

Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)
Rabia 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu

"Düşman olan sevgidir. Başını salladı. Evet. Ozanlar sürekli olarak ve bazen de kasıtla aşkı yanlış tanımlarlar. Aşk celladın ta kendisidir. Aşkın gözü kör değildir. Aşk gözleri çok keskin olan bir yamyamdır. Aşk yiyip bitirir çünkü hep açtır."

Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)
Rabia 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu

"Din kitaplarına göre her şeyin bir zamanı vardır. Ekmenin bir zamanı biçmenin zamanı savaşın zamanı barışın zamanı. Yani her olumlu için bir olumsuz."

Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)Christine, Stephen King (Altın Kitaplar)
2 /