1000Kitap Logosu
Define Adası
Define Adası
Define Adası

Define Adası

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.8
819 Kişi
3.332
Okunma
637
Beğeni
23,2bin
Gösterim
206 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 50 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Elips Kitapları · 2005 · Karton kapak · 9786055994822
Orijinal adı
Treasure Island
Diğer baskılar
Millî Eğitim Bakanlığınca Türk ve dünya edebiyatında 100 Temel Eser 'in önce ortaöğretimde ardından ilköğretimde belirlenmiş olmasını, ülkemizdeki okuma oranını artırmaya yönelik bir çaba olarak görüyoruz. Bir başlangıç olarak ilköğretimde 100 Temel Eser ümit vericidir; ilköğretim seviyesindeki çocuklarımıza bu eserleri okutmayı başarabilirsek, "okuyan toplum" olma yolunda önemli bir adım atılmış olacaktır. İlköğretimde 100 Temel Eser 'in bir başka olumlu yönü de; aynı eserleri okumuş, o eserlerdeki dil varlığı ile duygu ve düşünce zenginliğini fark etmiş bireylerin oluşturacağı bir toplumun daha hoşgörülü, daha paylaşımcı olmasını sağlamasıdır.
7 mağazanın 269 ürününün ortalama fiyatı: ₺8,22
7.8
10 üzerinden
819 Puan · 90 İnceleme
Kamal
Define Adası'nı inceledi.
280 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
“Bedeni öldürebilirsin, ama ruhu değil.”
İngiliz yazar Robert Steven, Edinburgh, İskoçya'da doğdu. Teoloji alanında kapsamlı bir eğitim alan Robert, 16 yaşında yazar olmaya karar verdi. En ünlü eserleri Hazine Adası (1883) ve Dr. Cekil ve Bay Haydn'ın Garip Hikayesi (1886). Seyahat etmeyi çok seven Robert Bert Stevenson, 44 yaşında Samoa adasında hayatını kaybetti. Jim Hawkins ile babasının hanına gelip kalmaya başlayan Bill adındaki bir korsan ile, başlıyor kitap. Sonra, korsanı bulmaya çalışan başka, korsanlar ortaya çıkıyor. Siyah Köpek, adında birisi korsanı (bill), öldürmek ve define adasının haritasını çalmak istiyor. Çoçuk iken, okumuştum. :) Karayip korsanları, gibi filmlere ilham kaynağı olduğunu öğrendim. Okuna bilir, gayet hoş.
Define Adası
7.8/10
· 3.332 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Baştankara
Define Adası'nı inceledi.
280 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Evde Tek Başına filmini izlediniz mi, bilmiyorum. Bir çocuğun, cesareti sayesinde, eve gelen hırsızlara verdiği dersi anlatan bir filmdi. Küçükken bu filmi izlemekten çok keyif alırdım. Niye bilmiyorum, Define Adası bana bu filmin verdiği hisleri verdi. Çocuk kitaplarını okumayı çok severim ve bu türün yaşı olmadığına inanırım her zaman. Gel gelelim Define Adası'nı yaşım küçükken okusam daha çok sever ve etkilenirdim muhtemelen. Okuması keyifli bir kitaptı, evet. Fakat beklentimin biraz altında kaldı ne yazık ki. Yine de kitabı okuduğum ve verdiği his sayesinde bir süreliğine çocukluğuma döndüğüm için mutluyum.
Define Adası
7.8/10
· 3.332 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
19
Cüneyt Canver Turhan
Define Adası'nı inceledi.
280 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Selam millet. Sizlere aşık olduğum seriden muhteşem bir kitapla geldim. Aşık olduğum seri tabi ki @isbankasikulturyayinlari nın modern klasikler serisi. Klasikler her yaştan insanın okuyabileceği kitaplardır bence. Yoğun edebiyat içerir. Öyle başlayayım hemen bitireyim çerezlerinden değildirler. Normalde çok hızlı okusam da klasik okurken kendime düşünme payı da bırakıyorum. Bu kitap da bence okunması gereken ki aslında ismine çoğunuz hakim olduğu klasiklerden biri. Henüz Jim ile tanışmayanınız varsa bence bir merhaba deyin. #tavsiyekitap
Define Adası
7.8/10
· 3.332 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9