·
Okunma
·
Beğeni
·
2.986
Gösterim
Adı:
Dört Neşeli Arkadaş
Baskı tarihi:
1979
Sayfa sayısı:
168
Format:
Karton kapak
ISBN:
---
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Baskılar:
Yedilerin Gizemi
Dört Neşeli Arkadaş
296 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Agatha Christie kitaplarının müptelasıyımdır. Bu kitabını da bir arkadaşımın önerisiyle almıştım. Tartışmasız okuduğum en iyi Agatha Christie kitabıydı. Hem macerası bol, hem de sizi sürekli katil veya katiller kim diye düşündüren bir kitaptı. Herkese öneririm.
296 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10 puan
Bir Agatha Christie hayranı olarak bu kitabına da bayıldım. Katil yine hiç tahmin edemeyeceğimiz biri çıktı ve gerçekten Agatha bir kere daha düşünce tarzıyla beni kendine hayran bıraktı. Polisiye sevenlerin okuycakları kitap listesi d e olması gerektiğini düşündüğüm bir kitap.
296 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10 puan
Daha önce dilimize “Dört Neşeli Arkadaş”olarak çevrilen şimdilerde ise “Yedilerin Gizemi” adlıyla yeniden yayımlanan The Seven Dials Mystery benim çok çok severek okuduğum Agatha Christie polisiyelerinden biri oldu. Bitmek bilmez bir merakla sayfalar arasında nasıl gezindim de bitirim anlayamadım. Agatha Christie polisiyeleriyle haşır neşir olanları hayal kırıklığına uğratmayacak, yeni tanışacakları da kolayca etkisi altına alacak bir kitap. Kaçırmayın derim!
296 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Başlangıçta uluslararası gizli bir örgüt gibi gösterilen Yedi Kadran Örgütü ilerleyen süreçte bambaşka bir kimlikle karşımıza çıkar. Kurgunun ön planda olduğu klasik bir Agatha Christie kitabı..
296 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Sıradan görünen bir ölümün arkasına gizlenmiş bir cinayet ve onun derin bağlantıları. Yedi Kadran isimli uluslararası, gizli bir örgüt ve onun ritüelleri. Bütün dünyayı ilgilendiren bir keşif ve onu elde etmeye çalışanlar. Ama aslında hiçbir şey, göründüğü gibi değildir!
296 syf.
·Puan vermedi
Okuduğum en farklı Agatha Christie romanı bu, zaman zaman acaba monogram cinayetleri gibi farklı bir yazar mı yazdı diye bile düşündüm. Alışıldık tarzının dışında bir Agatha Christie romanı okumak isteyenler için tavsiye edebileceğim bir kitap. Yine de alışıldık tarz bence daha başarılı.
296 syf.
·3 günde
Hayatınızda mutlaka bir polisiye roman okumalısınız. Özelikle de Agatha Christie romanı kesinlikle okumalısınız zaten bir kere okumaya başladınız mı diğer kitaplarını da okumaya can atıcaksınız. Sanırım yine okuyucu şaşırttığını söylememe gerek yok. Gerilim olduğu kadar komik bir kitaptı aynı zamanda çok eğlendim. Daha dün aldım ve gün boyu elimden bırakamadım kitabı ve merakıma yenilerek hemen bitirme ihtiyacı duydum. Böyle kitapların en az sudoku vb.
Bulmacalar kadar zekayı geliştirdiğini düşünüyorum. Ve polisiye tarzında çok zevkli birçok kitabı okuyarak artık kendimi geliştirdiğimi düşünmekteyim, çünkü katili ilk başlarda tahmin etmiştim ama tabii kitap ilerleyince o olamayacağını düşünmüştüm ama katil ve hırsız oymuş.
296 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10 puan
70'e yakın Agatha Christie kitabı okumuş birisi olarak, çeviri için tam bir facia diyebilirim. Nerede Gönül Suveren çevirileri, nerede bu çeviri.
Kitap hakkında yorumum ise; tam bir 2. Dünya savaşı sonrası İngiltere'si ve Agatha Christie dehası harmanlanmış. Başmüfettiş Battle ile karşılaşmak mutlu etti beni. Genel olarak Hercule Poirot ile birlikte okuduğum büyük müfettiş..
Dediğim gibi çeviri hataları ve çevirmenin katkı (!) larını saymazsak her zamanki gibi düşündüren ve gizemini koruyan bir kitap. Bu defa kim katil buldum. Gri hücrelerim detayları takip etmeye çalıştı ama daha ziyade Agatha Christie'nin onca kitabını okumuş birisi olarak, karakterlere yüklediği anlamları daha iyi analiz ettim diyebilirim. Tavsiye ederim. Ama farklı bir çeviri olarak tavsiye ediyorum.
296 syf.
·4 günde·Puan vermedi
İlk gerilim deneyimim. Başlangıçta sıkıldım. Ortalarda fena değil, heyecanlanmaya başladım ve konu sardı. Başta okumak için erteledigim bu kitabı şimdi birakamiyorum. Sonunu merak ediyorum:)

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Dört Neşeli Arkadaş
Baskı tarihi:
1979
Sayfa sayısı:
168
Format:
Karton kapak
ISBN:
---
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Baskılar:
Yedilerin Gizemi
Dört Neşeli Arkadaş

Kitabı okuyanlar 297 okur

  • Yeliz Oltulu
  • Şevval İnceoğlu
  • Pınar
  • İrem yanıkkaya
  • c
  • serhat etgin
  • Mavi Ufuk
  • Umut Olcay
  • burcu
  • Rabia

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.9 (1)
9
%0.9 (1)
8
%0.9 (1)
7
%0.9 (1)
6
%0
5
%0.9 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0