Duma Adası

8,4/10  (16 Oy) · 
53 okunma  · 
13 beğeni  · 
698 gösterim
Sevgiye dörtelle sarılma, yaratıcılığın tehlikeleri, hafızanın esrarı, doğaüstünün doğası... Stephen King
bizlere büyüleyici olduğu kadar ürkütücü bir roman sunuyor.

Kötü talihi Edgar Freemantleyi inşaat alanında yakalar. Üstüne düşen vinç sağ kolunu koparır, konuşma ve düşünme yetisini hasara uğratır. Mutlu evliliği aniden biter, nekahet dönemi karabasana dönüşür. Edgar kazadan sağ kurtulduğuna pişmandır. "Coğrafi bir deği-şiklik" yapıp çok uzaklara gitmesini öneren psikiyatrı, "Neyin onu mutlu ettiğini," sorar. "Resim yapmak," yanıtını alır. Edgar, Florida sahilinde Duma Adasında ev kiralar.

Meksika Körfezindeki muhteşem günbatımı ona resim yapmasını fısıldar. Ve Edgar resim yapma-ya başlar. Edgar münzevi yaşamının duvarlarını yıkar, dostlar edinmeye başlar. Kendi yaralarından söz etmekten çekinen ve onunla aynı hamurdan yoğrulmuş Wiremanla kökleri Duma Adasının derinliklerine uzanan yaşlı Elizabethle tanışır. Harikalar yaratan becerisi onun silahı olur.

Elizabethin geçmişinden sayfalar açılıp kadının çocukluğundaki hayaletler ortaya çıkınca onarılmaz yıkımlar başlar...
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2008
 • Sayfa Sayısı:
  688
 • ISBN:
  9789752109636
 • Orijinal Adı:
  Duma Key
 • Çeviri:
  Esat Ören
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın klasikleşmiş tarzıyla yazdığı her zamanki gibi okunmaya değer bir kitap. Başlarda biraz yavaş gidiyor ama ilerledikçe geriliyor duygudan duyguya giriyorsunuz. Bitince de etkisi bir süre kalıyor. Korku ve gerilim sevenler için mükemmel.

Kitap ve Kahve Gezegeni 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle, ortaokul yıllarımdaki denemem sonrasında ilk defa Stephen King okuduğumu belirtmek istiyorum. Çember olayı olmasaydı cesaret edipte alıp okumazdım :) Gelelim kitabın konusuna; başarılı inşaat mütehadi olan Edgar Bir gün arabasıyla vinç altında kalarak ciddi bir kaza geçirir sağ kolunu ve beyinsel birkaç fonksiyonunu kaybeder. İntihar etmenin kıyısında olduğu bir zamanda psikoloğu onu mutlu eden bir uğraşı bulmasını ve uzak şehirlere gitmesini tavsiye eder. Edgar da Duma Adasında bir ev kiralayarak orda tek koluyla resimler yapmaya ve kendini iyileştirmeye başlar. Bir yandan yaptığı resimlerdeki garipleri farkederken bir yandanda 80 yaşındaki komşusu Elizabeth in geçmişteki lanetli sırrını araştırır. Merak ve gerilimin bir arada bulunduğu bu kitabı okurken elinizden bırakamayacaksınız. Stephen King severler mutlaka okumuştur diye düşünürken benim gibi ilk defa bu yazarla tanışacaklar için doğru bir kitap diyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

zerrin ayça yılmazer 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Romanın derinliklerine indikçe sizi daha çok korkutan türden bir roman. Okuduğum en korkutucu karakterlerden biri bu kitapta. Kahraman Edgar ın büyülü resimlerini gözlerinizle görmüş gibi olacaksınız . Kendi içinde bir sürü gizem barındırırken resimleri özel kılan "şey"le tanışınca daha çok merak edeceksiniz. Okurken başka bir şey düşünemeyeceğiniz , bitene kadar yanınızdan ayırmayacağınız bir şaheser.

angelsbooks 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Arkadaş tavsiyesiyle okumuştum. Yazarın klasik tarzı bu kitapta da var. 700 sayfaya yakın hikayenin başlarında biraz iterek okudum. Bir noktada kendimi kaptırdım tabii ve sonu nasıl geldi anlamadım. Bu yazarı hiç okumayan birinin denemesi için uygunluğu tartışılır ama yazarı bilenlerinizin durmasına gerek yok. Rahat rahat okuyun efendim ☺️

Kitaptan 5 Alıntı

hülya inci 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Boş bir yüzeyde başlayın. Bunun kâğıt veya tuval olması şart değil, ama beyaz olması gerektiğini düşünüyorum. Buna beyaz, diyoruz çünkü bir keli­meyle açıklamamız lazım; ama asıl adı hiçbir şey. Siyah ışığın yokluğudur, ama beyaz belleğin yokluğudur; hatırlayamamanın rengi..

Duma Adası, Stephen KingDuma Adası, Stephen King
hülya inci 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Günün hakkını ver,bırak gün de senin hakkını versin..

Duma Adası, Stephen King (Sayfa 360 - altın kitaplar)Duma Adası, Stephen King (Sayfa 360 - altın kitaplar)
Barış 
04 Kas 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Devam etmenin tek yolu, durmayıp devam etmektir.Yapamayacağını bilsen bile 'ben bunu yapabilirim' demektir

Duma Adası, Stephen King (Sayfa 565)Duma Adası, Stephen King (Sayfa 565)