Eleştirel Okuma

8,5/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
495 gösterim
"Okuryazarlık"tan "Okur"luğa...
Hemen çoğumuz, okula başlayışımızdan kısa bir süre sonra, harfleri birbiriyle çatarak anlam çıkarma, başka bir deyişle okuryazarlık becerisini kazanırız. Ancak yaşamın akışı içinde bu beceriyi sürekli kullanma gereğini duymayız. Bu yüzden çoğumuz "okur" değil "okuryazar" sayılırız.
Peki, okuryazarlıktan okurluğa nasıl geçebiliriz? İşte elinizdeki kitap böyle bir amaçla, okuryazarlıktan okurluğa giden yolu gösterme amacıyla hazırlanmıştır.
Okuyacağımız metinle sağlıklı bir iletişime nasıl girebiliriz? Okur olarak sorumluluklarımız nelerdir? Okurken neleri, nasıl göz önünde bulunduracağız? Bunlar ve bunlara benzer soruların kılavuzluğunda "eleştirel ve yaratıcı okuma"nın gerektirdiği donanım, Emin Özdemir'in bu kitabında, örneklere bağlı olarak bütün yönleriyle gösterilmiştir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  226
 • ISBN:
  9789754949162
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Akif 
13 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okumak ama nasıl okumak, nasıl daha verimli okuyabiliriz? Her okuma bir olabilir mi, bir romanla bir inceleme eserine bir bakamayız. Daha yaratıcı ve eleştirel, düşünsel nasıl okunur sorularını cevap aramış bir kitap. Özellikle öğretmenler ve öğrenciler için iyi bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı