Eski Hastalık

8,3/10  (26 Oy) · 
73 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.378 gösterim
Eski Hastalık, Reşat Nuri Güntekin'in en usatlıklı romanlarından biridir. Aşk, tutku, sadakat, vefa kavramları çevresinde dönen, çok iyi kurgulanmış, güçlü ve zengin roman kişilikleriyle çarpıcı bir kitap. İstanbul'da, başka bir erkekle birlikte geçirdiği trafik kazasından sonra, genç kadın, kocasıyla birlikte yine taşraya doğru yola çıkar...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1996
 • Sayfa Sayısı:
  246
 • ISBN:
  9789751001818
 • Yayınevi:
  İnkilâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Fena değil diyebileceğim bir roman. Züleyha kendisini nazikçe kaçıran bir zengin ile arabadayken bir kaza yapar. Uzun süre hastanede yatan kadının sadece kalçasında bir yara kalmıştır. Aralarında herhangi bir ilişki kalmayan kocası Yusuf onu hastaneden alır ve Mersindeki çiftliğine götürmek üzere kendi vapuruna götürür. Bu yolculuk esnasında Yusuf ile nasıl tanıştığını düşünmeye başlar. Acaba Yusuf kendisinden intikam almak için mi bu yolculuğu tertip etmiştir. Sürükleyici bir roman.

Aydın Nasuh 
08 Şub 00:48 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitabın dili ağır, maalesef okumakta zorlandım. Anlam kargaşası yaşadığım farsça kelimelerin yanı sıra bazı kelimeler de havada asılı kalmakta. Kurtuluş savaşı döneminde farklı iki kültür ve bakış açısında sıkışıp kalmış genç bir kadın ustaca aktarılmakta.

ibrahim yazkan 
20 Şub 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Reşat Nuri'nin diğer kitaplarına göre sönük kalmış bir eser...

Kitaptan 2 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber