1000Kitap Logosu
Evlenmeden Önce
Evlenmeden Önce
Evlenmeden Önce

Evlenmeden Önce

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.8
805 Kişi
2.703
Okunma
883
Beğeni
18,7bin
Gösterim
224 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 21 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Remzi Kitabevi · 26 Mart 2021 · Karton kapak · 9789751418227
Evlilik, bir çiçekçi dükkânı gibi farklı olanaklar sunar; çiçeklerden nasıl bir buket yaratacağınız size kalmış… Bir kadının ve erkeğin iki farklı öyküsü evlilikte bir araya gelir. Evlenmeden önce aralarındaki ilişkiyi önemseyen, üstüne konuşan, sohbet eden, zaman ve emek veren çiftler, evliliklerinde kendi farklı öykülerinden ‘bizim öykümüz’ dedikleri yeni bir öykü oluşturmayı başarırlar. Evlendiğinizde, hayatının en önemli, en güçlü tanığını seçmiş olursunuz. Bunun bilincinde olmak, önemli bir olgunluk adımıdır. Evlilik öncesinde, müstakbel eşinizle paylaştığınız değerlerin farkında olmak önceliğiniz olmalıdır. Birlikte, ‘birbirinizi yaşamak’ için evleniyorsunuz ve bu evlilikte ikiniz de kendiniz olarak var olmayı yani BİZ olmayı önemsiyorsanız, değerlerinizin uyum içinde olması gerekir. Evlilik yolculuğuna başlarken biricik sermayeniz olan sevgi, küçülüp yok olabilecek ya da büyüyüp gelişebilecek bir şey. Evet, o hem çok kudretli hem de bir o kadar zarif ve kırılgan. Kurduğunuz ilişkiler ve üstlendiğiniz rollerin farkında olarak onu hakkıyla yaşamanız, yaşatmanız gerekiyor.
6 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺20,09
8.8
10 üzerinden
805 Puan · 189 İnceleme
༄ Büşra
Evlenmeden Önce'yi inceledi.
224 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yanlış, mutsuz bir evlilik yapmaktan korktuğum için evlenmeyi asla düşünmeyen biriydim. Açıkçası birlikte yaşaması, geçinmesi, anlaşması çok da kolay olmayan biriyim. Aslında bu kitapta kendimi fazlasıyla buldum. Ne kadar yapılmaması gereken davranış varsa neredeyse hepsini ilişkimde yaptığımı ve ilişkiyi zor duruma düşürenin çoğunlukla ben olduğunu keşfettim. Kendi davranışlarımın farkında olmadan "Ben bu adamla nasıl evleneceğim, şu davranışı kötü, şu yaptığından hoşlanmıyorum" vs deyip kendime hiç bakmıyordum bile. İyi ki bu kitaba denk gelmişim. Evlenmeden önce herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Çok faydası olacaktır. Benim gibi sizin de "uyanmanızı" sağlayabilir. Doğan Hocamız her şeyden önce kendimizi ve karşıdaki kişiyi tamamen tanımamızın çok önemli olduğunu vurguluyor. Bunun için de birkaç önemli öneri veriyor. Evlenme olgunluğuna ulaştınız mı? Evlilikte BİZ olabilir misiniz? İletişimin önemi ilişkide asla göz ardı edilemeyecek bir şey. İletişim olgunluğu nedir, nasıl erişebiliriz, nelere dikkat etmeliyiz? Doğan Hocamız bunların cevabını veriyor. Evlilikte diğer bir önemli nokta değerleriniz. Karşıdaki kişi ile değerleriniz ortak mı, farklıysa bile bunlara saygı duyup huzur içinde yaşayabilir misiniz? Konu başlıkları genelde bunlar kitabın. Evlilikten önce iki insanın mutlaka evlilikle ilgili beklentilerini, kaygılarını oturup konuşması gerekiyor. Böylece evlendikten sonra olabilecek sorunların önüne geçiliyor. Kitabın en güzel yanı da Doğan Bey'in okurlarının evlilikleriyle ilgili gönderdiği mektuplar. Çok mektup var ve çeşit çeşit evlilik görüp, evlilikte sorun olabilecek şeyleri bizzat deneyimlemiş kişilerden görüp kendinize çeki düzen veriyorsunuz. Sadece kötü evlilikler değil çok güzel evlilikler de var. İyisiyle kötüsüyle evlilikteki gerçekleri görüp bunlardan ders alıp, hayatımıza uygulamamız gerekiyor. Herkese hayatındaki doğru kişiyi bulmasını ve mutlu evlilikler diliyorum.
Evlenmeden Önce
8.8/10
· 2.703 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
51
Büşra Nur
Evlenmeden Önce'yi inceledi.
224 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Beni fikren geliştiren, olgunlaştıran; birçok nokta da doğruyu-yanlışı ayırt etmemi sağlayan bir kitap oldu. Okurken fikirlerimin değiştiğini, aslında yanlış düşündüğüm çok durum olduğunu öğrendim. Kişisel gelişimime bu kadar güzel bir etki bırakacağını tahmin bile etmemiştim. Gerçekten #evlenmedenönce okunması gereken bir kitap Beni fikren olgunluğa sevk eden hiç tanımadığım ama ailemden gördüğüm saygıdeğer D. CÜCELOĞLU'na sevgi ve özlemle...
Evlenmeden Önce
8.8/10
· 2.703 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Betül
Evlenmeden Önce'yi inceledi.
224 syf.
·
26 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bir kitabın insanin hayatını değiştireceğine inanmazdım ama bu kitap benim bakış açımı epey değiştirdi. Bazı konulara ne kadar bencilce yaklaşmış olduğumu anladım. Herkes kendine dair bir şeyler bulabilir kitapta. BİZ olmanın değeri ve farkındalığın önemi benim titizlikle okuduğum kısımlar oldu. Doğan Hocama teşekkürler, ne kadar çok insanin yaşamına tesir etmistir kim bilir.
Evlenmeden Önce
8.8/10
· 2.703 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
21