Adı:
Hijyenik Aşklar
Baskı tarihi:
Mart 2012
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755701851
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sel Yayıncılık
Kalabalık geceleri bekleyen yalnız kahvaltılar için hep acele ediyorduk. Yağsız beyaz peynir tadında ilişkiler kuruyorduk. Seviyorduk. Sevmeyi seviyorduk. Bazı elele yürüyüşlerde yağmur yağsın istiyorduk. Hangi sevdanın üstüne yağmur yağsa, biz onu aşk belliyorduk. Hijyene önem vermiyorduk. Beyaz çarşafların üstündeki lekeler aşklarımızın haritalarıydı. Hangisi biz, hangisi yavru vatan oradan anlıyorduk.
160 syf.
·10/10
Bir demet tiyatro ile tanıdım ben Yılmaz Erdoğanı sonra da camların buğusuna buğu yazma ihtimali ile devam ettim. Mizah kitapları ile tanışmam onun sayesinde oldu. Kelimeler ile harika oynayan ve kendine has bir tarzı olan biri. Hijyenik aşklarda da çok güldüğüm oldu. Tavsiye ederim.
160 syf.
Kalemi güzel yazarın okuduğum ilk eseri olmamakla beraber 2003-1.baskını okumuş olduğum bilginize.Eser Yılmaz Erdoğan tarafından Gürbüz Vural ismiyle Aktüel dergisi
ve Vatan gazetesinde yazdığı yazıları içeriyor.Birbirleriyle bağlantısız,okudukça okuyasınız gelen elinizden bırakmak istemediğiniz ve nihayetinde
okudukça kendinizden birçokşeyler bulacağınız eşsiz bir eser...Alıntı yaptığım birçok kısım var ve hemen hemen hepsini paylaşacağım.
Eminim ki tadını aldığınızda eseri beğenmemek zor olacak okunması şiddetle tavsiyedir.
""Kalabalık geceleri bekleyen yalnız kahvaltılar için hep acele ediyorduk.Yağsız beyaz peynir tadında ilişkiler kuruyorduk.
Seviyorduk.Sevmeyi seviyorduk.Bazı elele yürüyüşlerde keşke yağmur yağsın istiyorduk.
Hangi sevdanın üstüne yağmur yağsa,biz onu aşk belliyorduk.""
160 syf.
·7/10
Çok gülmekten ziyade "eğlenceli" denecek seviyede mizah içeren bir kitap. Yazar "güldürürken düşündürmek" klasiğini okuyucuya bolca yaşatıyor. Özellikle insanların kendilerini dolandırması ile ilgili ve kadın milletinin efendi adam yerine fırlama tercihleri üzerine harika ifadeler var. "Güzel laf altı çizme" delileri için bulunmaz şarjör doldurma fırsatı.

"İyilik kolaydır kötülük maharet ister."

Biraz "666" sezdim sanki :)
160 syf.
üniversitenin içindeki bir büfeden bir liraya almıştım bu kitabı. sıradan bir kitap diye düşünmüştüm talep edilen parayı verince, okuyuncaysa verdiğim paradan çok daha fazlasını hakettiğini anladım. Yılmaz Erdoğan'ın mizahıyla sosyal hayatımıza bir bakış. içindeki İyi,Kötü ve Salak yazısını özellikle okumanızı tavsiye ederim.
160 syf.
·1 günde
Kalabalık geceleri bekleyen yalnız kahvaltılar için hep acele ediyorduk. Yağsız beyaz peynir tadında ilişkiler kuruyorduk. Seviyorduk. Sevmeyi seviyorduk. Bazı elele yürüyüşlerde yağmur yağsın istiyorduk. Hangi sevdanın üstüne yağmur yağsa, biz onu aşk belliyorduk... Keyifli okumalar
160 syf.
·17 günde·6/10
Yılmaz Erdoğan'ı zamane gençleri gibi ÇGHB'den değil, tüm yaşıtlarım gibi "Mükremin Abi " olarak sevenlerden biriyim. İnce İnce Yasemince' de ki hallerini pek beğenmesem de "Deli Emin" haline hayran kalmıştım. Ne var ki zamanla değişen siyasi çizgisi bir tarafa, özellikle Çok Güzel Hareketler Bunlar da hissedilen "her şeyi en iyi ben bilirim" ya da "buralarda komedi benden sorulur" tavırları ile aramız açıldı. Kim bilir belki de biz Mükremin Çıtır'ın bizim gibi kaybedenlerden ve kaybettiğini bulmaya çalışanlardan biri olma ihtimalini sevmiştik de, sindirim sistemimiz bu galip gelmiş tavırlarını hazmetmekte zorlandı. "Yaptım lan, vallaha yaptım. Onca yıl sonra hala Mükremin gibi konuşabiliyorum, yaşasın…" http://ucalisan.blogspot.com.tr/...r-ylmaz-erdogan.html
160 syf.
·Beğendi·5/10
Sanatçının gazete ve dergilerde yayınlanmış yazılarından seçilmiş bir demet makale. Esprili dili ile hem kendini okutuyor hem de okurda farkındalıklar oluşmasına katkı da bulunuyor. Zaman ayırmaya değecektir.
160 syf.
·3 günde
Aslında okurun kitabı altını çizerek okumasına tuhaf bakan bir kitaptı. Hatta buna tepki olarak altı çizilecek şeyler yazmayacağından bahsediyordu Yılmaz Abimiz... Lakin olmamış, öyle güzel dökmüş ki kalbini kalemine, altı çizilmeden okunacak bir kitap yazamamış haliyle, yazdığı her kelime çok güzeldi, özellikle kelime oyunlarına mest oldum. Birçok eseri seslendirmesi sebebiyle tanımış, "ANLADIM" da anlamıştım yüreğindeki kuşların hüzünlü türküsünü. İyi ki varsın be güzel abim...
160 syf.
·326 günde·Beğendi·10/10
bu kitap okuduğum dönemde beni özellikle dil açısından şaşırtmış ve sevdirmiş bir kitaptır. türkçe ile oyuncakla oynar gibi oynamasını çok sevmiştim. tavsiye ederim..
160 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yılmaz Erdoğan'ın ismini gizleyerek yazdığı küçük kısa köşe yazılarının derlenmesi sonucu ortaya çıkan bir kitap. Toplu olarak kitap aldığım bir zamanda arka kapağını okumadan hatta hakkında hiçbir şey bilmeden listeme eklemiştim.

Düşünce yazılarından çok 'Gerçek üstü bir aşk' hikayesi okumaya hazırlamıştım kendimi. Dolayısıyla küçük bir hayal kırıklığı yaşadım.

Okumadan önce düşünce yazılarıyla muhatap olduğunuzu bilmelisiniz. Ülkemiz insanına dair ışık tutucu, incelikli biraz da gürbüz yazıların bir araya geldiği özenli bir derlemeyle karşı karşıyasınız.
160 syf.
·7 günde·1/10
Sapıklığını gizlemek için sapık olduğunu söyleyen bir adam tanıdım tıpkı aptal olduğunu açığa vurmak için terörist olmadığını söyleyen gibi: Yılmaz Erdoğan
160 syf.
·5 günde·10/10
Her bölümündeki farklı bakış açısı etkileyiciydi. Toplumsal konuları (Selahattin dedemin adıydı bölümündeki gibi)işlerken hem yalın hem de iz bırakıcı olmasını sevdim. Farklı konular aynı kitapta bir bütün olmuş
Dicey : Sizi tanıyabilir miyiz?
Aslında tanıyamazsınız!
Çünkü bir insanı tanımak çok zordur ve zaman isteyen bir süreçtir.
Otuz yıl evli kalıp birbirini hala tanımayan insanlar vardır.
Bu yüzden siz yüzünü görmediğiniz,sesini bile yarım yamalak duyduğunuz bir insanı tanıyamazsınız.
Olsa olsa ismini öğrenebilirsiniz.
Yılmaz Erdoğan
Sayfa 55 - Sel Yayıncılık-2003
Dedim ya yoldasınız...

Nereden baksan hüzün taşımacılığı...

Nereden baksan yalnızlık yakıyor aracınız...
Yılmaz Erdoğan
Sayfa 53 - Sel Yayıncılık-2003

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hijyenik Aşklar
Baskı tarihi:
Mart 2012
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755701851
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sel Yayıncılık
Kalabalık geceleri bekleyen yalnız kahvaltılar için hep acele ediyorduk. Yağsız beyaz peynir tadında ilişkiler kuruyorduk. Seviyorduk. Sevmeyi seviyorduk. Bazı elele yürüyüşlerde yağmur yağsın istiyorduk. Hangi sevdanın üstüne yağmur yağsa, biz onu aşk belliyorduk. Hijyene önem vermiyorduk. Beyaz çarşafların üstündeki lekeler aşklarımızın haritalarıydı. Hangisi biz, hangisi yavru vatan oradan anlıyorduk.

Kitabı okuyanlar 392 okur

  • Özgül Özcan
  • Aleyna Şahin
  • Mustafa Çakmak
  • Vedot
  • Hüseyin Gökmen
  • Abdullah Kavşut
  • D.Demir Kılıç
  • Bahattin Doğanay
  • Miss Kedi
  • sude

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.5
14-17 Yaş
%0.9
18-24 Yaş
%15.8
25-34 Yaş
%43.9
35-44 Yaş
%28.1
45-54 Yaş
%6.1
55-64 Yaş
%0.9
65+ Yaş
%0.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%55.6
Erkek
%44.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%21.1 (19)
9
%12.2 (11)
8
%12.2 (11)
7
%11.1 (10)
6
%18.9 (17)
5
%8.9 (8)
4
%3.3 (3)
3
%5.6 (5)
2
%4.4 (4)
1
%2.2 (2)