8,8/10  (10 Oy) · 
57 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.613 gösterim
Necip Fazıl Kısakürek'in 1925 yılından başlayarak çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış ve bir bölümü 1933'de "Bir Kaç Hikâye Bir Kaç Tahlil", bir kısmı da 1965'de "Ruh Burkuntularından Hikâyeler" ismi altında kitaplaşmış, bütün hikâyeleri…
 • Baskı Tarihi:
  1970
 • Sayfa Sayısı:
  284
 • ISBN:
  975-8180-23-1
 • Yayınevi:
  Büyük Doğu Yayınları
 • Kitabın Türü:
Suat Özmen 
 16 Eki 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Necip Fazıl'ın 1925 yılından itibaren çeşitli dergi ve gazetelerinde yayınlanmış hikayelerinden oluşuyor. Bende ki 2013 baskısında neredeyse 55 hikaye mevcut. Bazı hikayeleri çok beğensem ve bir kaç defa okusam da bazı hikayeleri anlamakta zorluk çektim ki bu benden kaynaklanan bir durum .Necip Fazıl'ı okumak,anlamak hikayeleri dahi olsa zor olduğunu düşünüyorum.Belli bir birikime sahip olmak gerek.En azından kelime dağarcığınızın bir seviyede olması lazım. İlk defa hikayelerden oluşan bir hikaye kitabını okudum. Belki sonraki zamanlar tekrar elime alıp tekrardan okuyacağım bir kitap olacak..

abdullah pak 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Üstadın hikayeleri ayrı güzeldir. Tolstoy okuyanlar bir de üstadın hikayelerini okusunlar isterim. Hakkı anlatınca yüzyıl öncede yüzyıl sonrada doğruların değişmediğini görürler

Gökyüzü Pandası 
30 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazdığı her kelimede her cümlede bile bizi etkisi altında bırakan Üstadımız..Bana öğrettiğin güzel şeyler,haneme karıştırdığın yeni bilgiler için minnettarım..

Kitaptan 8 Alıntı

Suat Özmen 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

''Ah,alışmak!..Hislerimizin şimşeğini bir saniyenin ummanında bir katre kadar yaşatıp yutan dipsiz uçurum.''

Hikayelerim, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 10 - Büyük Doğu Yayınları)Hikayelerim, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 10 - Büyük Doğu Yayınları)

Mehtapsız fakat açık ve yıldızlı bir geceydi. Gökten hiç de kış gecelerini hatırlatmayan Öyle saf, tatlı ve koyu mavi bir renk süzülüyordu ki eğer o anda ciğerlerimi bir buz salkımı haline getiren kuru soğuk olmasaydı yerdeki upuzun kar çarşafını yabancı bir iklimin bahar çiçeklerinden örülmüş sanacaktım.

Hikayelerim, Necip Fazıl KısakürekHikayelerim, Necip Fazıl Kısakürek
Suat Özmen 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

''Düşün,düşün,biz insanlardan evvel eskidiğimiz halde kaç insan eskitiyoruz? Bizim ıstırabımızı düşün! Biz vücutsuz kalan bir elbise miyiz, yoksa elbisesiz kalmış bir ıstırabın vücudu mu?''

Hikayelerim, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 25 - Büyük Doğu Yayınları)Hikayelerim, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 25 - Büyük Doğu Yayınları)
Reyhan Kurt 
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

-Kur'anın tüfek gibi, top gibi bir gücü olabilir mi?
-Yüzbin top onun tek harfine denk olmaz.!

Hikayelerim, Necip Fazıl KısakürekHikayelerim, Necip Fazıl Kısakürek

Ah , alışmak ! … Hislerimizin şimşeğini bir saniyenin ummânında bir katre kadar yaşatıp , yutan dipsiz uçurum ! …

Hikayelerim, Necip Fazıl KısakürekHikayelerim, Necip Fazıl Kısakürek
Reyhan Kurt 
08 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hikayem burada bitse de olur. Zaten bitti. Fakat hikaye olsun, hayat olsun, biten her şeyin devam eden bir sonu olduğunu zannetmek fena değildir.

Hikayelerim, Necip Fazıl KısakürekHikayelerim, Necip Fazıl Kısakürek

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız