İki Kişiye Bir Dunya Sahibini Arıyan Mektuplar Tüm Şiirleri - 3

9,3/10  (22 Oy) · 
49 okunma  · 
26 beğeni  · 
596 gösterim
Bu kitabın yeni baskısı "Aşka Dair Nesirler"adıyla yayınlanmaktadır.

İki kişiye bir dünya, ozanın geçmiş yıllarda çıkan (İki Kişiye Bir Dünya,Karanlığın Gözleri, Köpek Yalnızlığım) adlı uzun şiirleriyle (Sahibini Arayan Mektuplar, Hüzün Şarkıları ve Mihribana Mektuplar) adlı nesirlerinin bir arada, topluca yeni baskılarını içermektedir.
 • Baskı Tarihi:
  1993
 • Sayfa Sayısı:
  207
 • ISBN:
  9789754470073
 • Yayınevi:
  Özgür Yayın Dağıtım
 • Kitabın Türü:

Güzellik iyilik abidesi tutunacak dalım canım Eylül'üm ... Sen gideli 24 yıl oldu ama hala ne zaman gözümü kapatıp seni hatırlasam bir düğüm boğazımda. Bir çok kan bağım olan insandan daha da yürektendi senin duyguların. Şimdi ne zaman bir dost daha girse hayatıma seninle yaşadıklarımızı hatırlayıp heyecanlanıyor ama gidişinde ki yükü göze alamıyorum. Yine düştün işte aklıma...Yine boncuk boncuk doldu gözlerim... Sensiz geçen yılların her günü gibi yinelenen ölüm yıl dönümünde. Dostsa en az sesin kadar vefalı bir çok sevdiğim girdi hayatıma. Sen ve senin gibi olanların haricinde; Gelenler ve gidenler bir de arada kalıp bir iki '' nasılsın, ne var ne yok'' kelimeleri ile sırasını savanlar, sanal alemde hayatta kalıp hiç yokmuş gibi davrananlar , günü kurtarmak kaygısıyla arayıp soranlar var, gülüp geçiyorum insanoğluna.. Birlikte onlarca şeye güldüğümüz gibi.
Şiir kitaplarını hele de Ümit Yaşar'ı çok sevdiğimi bilerek ölümünden bir kaç gün önce hediye ettiğin bu kitabı senelerdir onlarca yüzlerce binlerce kez okuduğum vakitler oldu. Her okuduğum sayfa birlikte okuduğumuz ilk günü, kurduğumuz hayalleri sensizlikte içimin ne kadar acıdığını seni ne kadar özlediğimi tekrar tekrar sensizliğin öksüz ve yetimliğini hatırlattı.
Soğuk ve bulutlu bir şehrin akşamından sana özlem,sana dua,dua ki mekanın cennette olsun diye....
Sevdiklerinize söylemekten çekinmeyin, seni seviyorum , iyi ki varsın demeyi ertelemeyin, vazgeçmeyin, üzmeyin ve asla unutmayın. Bir gün kaybettiğinizde keşke dememek, sessizliğinizden pişman olmamak için hissettirin ve dualarınızı ise hiç esirgemeyin...
Keyifli okumalar...
https://www.youtube.com/watch?v=FZODxoAwLoc

Sabırlı Firuze 
06 Oca 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Şair zaten şiirleriyle çok seviliyor ama sahibini arayan mektuplar, pastanın üzerine krema gibi olmuş. Şiir mi okuyorsunuz, mektup mu karışıyor. İnsanın duygusunun dile gelmesi bu olsa gerek. Franz Kafka'nın Milena' ya Mektuplar'a rakip olup fark bile atar. Okunmalı.

İki Kişiye Bir Dunya Sahibini Arıyan Mektuplar benzeri kitaplar

Eylem 
08 Mar 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ümit Yaşar'ı anlatmak ne benim ne de kelimlerin harcı değil.. Ümit Yaşar'ı okumak,okurken yaşamak lazım. Her satırında Aşk'ı bir daha yaşadım sanki. O kadar güzel, o kadar büyük bir aşkı var ki tasvir edemiyorum.. Kesinlikle okuyun derim.
Başucu kitabı niteliğinde.

Fatih Salık 
30 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

To be or not to be bir şey değil yine
Sen olmasan benim varlığımdan ne çıkar
Ama sen yoksun işte
Bense bütün insanlar gibi ha varım ha yoğum
Yine sana çıkıyor bütün yollar
Yine bütün iki kere ikiler dört ediyor
Dönüp dolaşıp aynı yere geliyorum

Handan 
01 Şub 16:59 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Desem ki yeryüzüne beş peygamber geldi
Beşincisi sensin
Desem ki iki kişi kaldık dünyada
İkincisi sensin
Desem ki birisi var yeri göğü var eden
O da sen olurdun
Sana tapmak için
Kilden bir heykel yapardım güzelliğince
Bilsem ki sen Tanrı'dan iyisin
Bilsem ki Tanrı senden güzel değil

. 
21 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

İki kişiye bir dünya, ozanın geçmiş yıllarda çıkan (İki Kişiye Bir Dünya,Karanlığın Gözleri, Köpek Yalnızlığım) adlı uzun şiirleriyle (Sahibini Arayan Mektuplar, Hüzün Şarkıları ve Mihribana Mektuplar) adlı nesirlerinin bir arada, topluca yeni baskılarını içermektedir.

Kitaptan 50 Alıntı

Aydınlık..!Sen en güzel aydınlık..! Bizi bırakma. Kalplerimizde girmediğin köşe kalmasın. Çek, kurtar bizi insan yaradılışımızın korkunç karanlığından. İçimizde, ta derinlerde kükreyen o vahşi hayvanı sustur. Düşüncemizi tırmalayan o kanlı pençelerden kurtar bizi. Unutulmuşların dünyasında biz unutmak istemiyoruz...

İki Kişiye Bir Dunya Sahibini Arıyan Mektuplar, Ümit Yaşar Oğuzcan (Özgür Yayın Dağıtım)İki Kişiye Bir Dunya Sahibini Arıyan Mektuplar, Ümit Yaşar Oğuzcan (Özgür Yayın Dağıtım)
MİRZA 
27 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dinsizdim İstanbul ‘da minareler üstüme yıkıldı
Yoksuldum Kudüs ‘te kiliseler kabul etmedi beni
Gelme diyorsun
Bu gel demektir
Birazdan akşam olacak
Rachmaninof ‘la bir meyhanede içmeliyim bu gece
Sonra sana gelmeliyim
Rachmaninof nereye giderse gitsin

İki Kişiye Bir Dunya Sahibini Arıyan Mektuplar, Ümit Yaşar Oğuzcanİki Kişiye Bir Dunya Sahibini Arıyan Mektuplar, Ümit Yaşar Oğuzcan
5 /