İkinci Adam Cilt: 1 1884-1938

8,3/10  (7 Oy) · 
32 okunma  · 
4 beğeni  · 
640 gösterim
Bu kitap, ne bir övgü, ne bir yergi kitabıdır. Bu kitap, İsmet İnönü'nün hayat hikayesi etrafında, bir devrin akışını verir. İkinci Adam'da biz, Tek Adam'da konu olarak alınan Atatürk hadisesini, günümüze kadar takip ederiz.
İkinci Adam'ın bu birinci cildi, İnönü'nün doğumundan, Atatürk'ün ölümüne kadar geçen devreyi alır. Bu devrede İnönü'nün soy ilişkileri, tahsil hayatı ve bundan 60 yıl önce, bir gizli ihtilal cemiyeti ile başlayan siyasi ilgileri ve sonra ordu hayatı yer alır. Daha sonra da ona İkinci Adam olmanın şartlarını, faktörlerini hazırlayan bir sıra olaylar...
(Arka Kapak)
seher 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ismet inönünün hayat hikayesinin paralelinde dönemin siyasi gelişmelerini de içeren bir kitaptır. Atatürk ün ölümüne kadar ki süreci kapsayan kitap yakın tarihimizi detaylı anlatmaktadır..

Furkan TOROS 
 09 Tem 11:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birinciliklere gebe bir hayata sahip Osmanlı evladı küçük Mustafa İsmet'in, ikincilikle tanışma serüvenidir. Ve cumhuriyet kadrosunun en küçük eserinin Türkiye Cumhuriyeti oldugunun kanıtıdır bu kitap. Mustafa Kemal ile Mustafa İsmet'i objektif kıyaslayan tek kitap. Cumhuriyetin kapalı kapılarının ardını kaariye gösteren kitap.