İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü

7,0/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
586 gösterim
Bu yaşananlar, yaşlı adamlarla hayatın, nasıl da düzenli aktığını gösterir. Genç bir erkekle birlikteyseniz her bir saatiniz bambaşka duygularla geçer oysa yaşlı bir erkekle birlikteyken, her bir saatin kendine has duygusu vardır. Genç kız, yaşlı adama ayak uydurdu. İstediğinde geldi; adamın işi bittiğinde gitti. Ve aralarda da sevişip, ardından keyifle yemek yediler. Belki yaşlı adamın biraz fazla yiyip içtiğini söyleyebiliriz ama herhalde kıza gücünü, dirayetini göstermek derdindeydi. Yaşlı adamın bu sebeple hasta düştüğünü ima etmek değil niyetim. Elbette bir yaştan sonrası şarabın, yemeğin ve hatta aşkın fazlasını kaldıramaz. Bunlardan birisi, diğerini tetiklemiş olabilir ama yine de bunun üstünde fazla durmuyorum.

Yaşlı bir adamın, genç ve güzel bir kızın çekimine kapılmasıyla başlayan, bireyin vicdanıyla toplumun değerlerinin sınırlarına kadar uzanan; cinsel arzuların yer yer suç ve ceza ekseninde ele alındığı, enine boyuna tartışıldığı bu hikâye, Svevo'nun düşüncelerinin adeta damıtılmış ve bir sarnıçta biriktirilmiş halidir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  73
 • ISBN:
  9786056404368
 • Çeviri:
  Fuat Sevimay
 • Yayınevi:
  Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
dilan çalışkan 
 19 Haz 16:23 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kitap çerezlik, bir gecede bitiyor güzel sayılır :) Ama basımı yok kitabın adı çekicide çokta bi şey yok :D
SPOİLER
Kitapta genç fakir bir genç kız iş arıyor ve Zengin iyi kalpli yaşlıyla karşılaşıyor o da ona iş veriyor o akşam eve gelmesini söylüyor bu şekilde devam ederken birlikte oluyolar sevişiyolar adam da kıza her geldiğinde bir miktar para veriyor sonra bi gün seviştikten sonra adam hastalanıyor ve kızla görüşmeyi kesiyor. Bu bölümde adam biraz tuhaflaşıyor İyi bir adam ama zaman zaman kötü oldugunu hissettim ben 5 gibi bi süre geçiyo camdan bakarken o zavallı kızın gayet güzel elbiseler içinde yanından genç bi çocukla geçtiğini görüyor. Kızı tekrar çağırmaya karar veriyor mektup yazıp çağırıyor yine kızla arkadaş oluyolar bu sırada ara ara hastalanıyor mirsının bi kısmıı kıza bırakıyor kızı kendi öz kızı gibi görmeye çalışıyor sonra bi kitap yazmaya başlıyor ilk zamanlar yazıp yazıp atıyor sonrasında tekrar başlıyor yazdıgı kitap yaşlılar üzerine gençliğin temelinin yaşlılık oldugunu gençlerin yaşlıları anlaması gerektiğini yazıyor iyi bir gelecek yaşlılar sayesinde kurulabilir onların sağlığına dikkat etmek gerektiğini söylüyor bir sabah da onu masanın başında elinde kalem son nefesini vermiş olarak buluyorlar.

Kitaptan 5 Alıntı

Elif Kimya Salt 
06 Eyl 10:26 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yaşlı adamlar sürekli bir acele içindedirler, çünkü yaşın getirdiği sınırlara dair tabiat kanunları onları tehdit etmektedir.

İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo (Sayfa 15)İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo (Sayfa 15)

Güzel kadınların zeki olduklarını düşünürüz hep.aslında güzel bir yüz ya da güzel hatlar en yüksek zekanın göstergesidir.

İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo (Sayfa 11 - Fabula Yayınevi)İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo (Sayfa 11 - Fabula Yayınevi)

Kıskançlikla aşk hiçbir mekan ve zamanda birbirinden ayrılmaz.kıskanclik aşkı canlandırır, macera hiç olmadığı kadar gerçek bir tat kazanır. tarifsiz bir saadet ve acı...

İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo (Sayfa 28 - Fabula Yayınevi)İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo (Sayfa 28 - Fabula Yayınevi)

"Kız adama, duygusal olma niyetinden uzak bir şekilde, adamın hayatındaki ilk aşkı olduğunu söyledi. Ve adam buna inandı."

İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevoİyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo
Bülent Yüney 
26 Şub 13:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Hayırsever görünmek isterseniz hak etmeyene de her zaman bağışta bulunmalısınız.

İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo (Sayfa 23 - Fabula)İyi Yürekli Yaşlı Adamla Güzel Kızın Öyküsü, Italo Svevo (Sayfa 23 - Fabula)