Karanlığın Elli Tonu (Film Özel Baskısı - Elli Ton Serisi #2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
15,1bin
Gösterim
Adı:
Karanlığın Elli Tonu
Alt başlık:
Film Özel Baskısı - Elli Ton Serisi #2
Baskı tarihi:
17 Mart 2017
Sayfa sayısı:
600
Format:
Ciltli
ISBN:
9786050940886
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Fifty Shades Darker
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Baskılar:
Karanlığın Elli Tonu
Karanlığın Elli Tonu
Karanlığın Elli Tonu
Zülmətin Əlli Çaları
Yılın Beklenen Filmi... Artık Beyazperdede

Elinizdeki bu film özel baskısında, E L James’in filmin yapım aşamasında kendi çektiği fotoğraflar ve bunlar için yazdığı yorumları bulacaksınız. Yakışıklı, ruhu yaralı genç iş adamı Christian Grey’in kendine has erotik zevkleri ve karanlık sırları karşısında pes eden Anastasia Steele ilişkilerine son noktayı koymuştur ama duyduğu arzu hâlâ düşüncelerini esir etmektedir. Christian yeni bir teklifle çıkageldiğinde karşı koyamaz. Şehvetli, yakıcı ilişkileri yeniden alevlenirken, Ana arızalı, hırslı ve talepkâr Elli Ton’unun yürek parçalayan geçmişi hakkında daha fazlasını öğrenir. Christian içindeki şeytanlarla savaşırken, Ana’nın da kendi öfkesiyle ve ondan önceki kadınlara duyduğu kıskançlıkla yüzleşip hayatının en önemli kararını vermesi gerekecektir.

Daha Karanlık Tonda Bir Şey Giyin...
584 syf.
·53 günde·Beğendi·10/10 puan
Karanlığın Elli Tonu, E.L. James'in okuduğum ikinci kitabıdır. Kitap, Grinin Elli Tonu serisinin ikincisidir. Önceki seriye kıyasla, bu kitaptaki olaylar daha iyi işlenmiş. Bu kitabı okumak bana, Beyhan Budağ'ın "Kendine İyi Davran Güzel İnsan" kitabında çok sevdiğim bir sözünü hatırlattı: "Kötü biri değilsin, hatalar yapmış iyi bir insansın." Karanlığın Elli Tonun okumak, hareket halindeki bir başkalaşıma tanık olmak gibidir.

Spoiler

Bu kitapta en çok sevdiğim şey, olayların ve karakterlerin değişme ve gelişme şekli. Örneğin Christian Grey aşık olduğu kadına göre kendini değiştirir ve ona uyum sağlamaya çalışır. Hissettiği her olumsuz duygu, sonunda olumlu veya en azından öğrenebileceği ve geliştirebileceği bir şey haline gelir. Vermek ve almak arasındaki hassas dengeyi öğrenir. Kalbini açmayı ve sevgiyi kabul etmeyi öğrenir ve aynı zamanda sevgisini vermeyi de öğrenir. Soğuk olan her şey ısınıyor - işte bu aynı kalan, hala sıcak olan tek şey, hisslerdir.

Anastasia ve Christian çok çelişkili ama aynı zamanda birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar. Her şeyi deniyor, her engeli, her zorluğu aşıyorlar ve nihayetinde ilişkilerini güçlendiriyorlar. Bu gerçekten okuduğum en güzel aşk hikayelerinden biri.

E. L. James'in sıcak ilişkileri ortaya koyan (okurken kalbimin hızlı attığı anları hatırlıyorum) ve bunu çok keyifli bir şekilde yapan bir yazma yöntemi var. Bu hikaye, iyi gelişmiş, derinlemesine karakterlerle iyi tanımlanmış bir olay örgüsüne sahiptir. Örneğin, romantik olaylar abartılı değildi ve tam kıvamındaydı. Örnek olarak karakterler arasında e-posta yazışmalarını çok sevdiğimi söyleyebilirim. Pek çok okuyucunun aksine kitaptaki seks sahnelerinin gereksiz olmadığını düşünüyorum. Her şey kıvamındaydı.
576 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Harika bir üçlemenin ikinci kitabı ; yine aksiyon yine heyecan yine tutku dolu. İlk sayfadan son sayfaya kadar elinizden bırakamaya bilirsiniz yani en azından ben bırakamadım :) vurgulamadan geçmek olmaz. +20 :)
576 syf.
·Beğendi·8/10 puan
İlk kitap kadar güzel bir kitaptı bence. Fakat satış başarısı için söylediklerimin tamamen arkasındayım. Erotiklik ile yapılan algı ile yükselen satış başarısı :) Cinsellik yönünden bakarsak okuyamayız ama duyguları ve karakterleri anlarsak son derece etkilenebileceğimiz bir kitap diye düşünüyorum.
EDEBİYATA HAKARET EDEBİYAT DEMEYE BİN ŞAHİT GEREK.

Okuduğum ya da okumaya çalıştığım diyelim en en en en en en en en en ENENENENENENENENENENENE KÖTÜ ŞEY. KİTAP DEMİYORUM ŞEY DİYORUM. Bu şeyi sevenin okuyanın hastası olanın kafasına yazık. Beynine yazık. Beynindeki loplara yazık. O lopları besleyen damarlara yazık. Gerçekten çok pişman oldum aldığıma alacağıma. İçin kan ağladı. Kesilen ağaçlar adına ağlamak istedim. Keşke eksi puan vermek mümkün olsaydı.
600 syf.
·10/10 puan
#eljames 'in #grininellitonu ( #fiftyshadesofgrey ) adli eserini okumuştum. #karanlığınellitonu ( #fiftyshadesdarker ) ise eserin devamı olan ikinci #kitap . #elliton #erotikroman üçlemesinin ilk kitabının sonunda ayrılan Grey ile Ana, beş günlük ayrılığın sonunda tekrar biraraya gelirler ve hikayemiz başlar. #vanilyaseks ile hayatlarını sürdürmeyi ve birbirlerini üzmemeyi düşünüyorlardır. Anna fantazili seksleri özlesede, canını yakmayan ve #romantik olan vanilya ilişkisi ile yetinmektedir ama Grey'e daha ne kadar yetebilir diye düşünmektende vazgeçememektedir. Bu arada Anna #itaatkar olmaktan sevgili olmaya terfi etmiştir ve bu yükseliş hızla devam ediyordur (: ŞİMDİ HERKES DAHA BORÇLU, ŞİMDİ HERKES DAHA ALACAKLIDIR. Cünkü birbirlerini tanımaya başlayacaklar; geçmişleri ve içinde bulundukları zamanın zorluklarını aşmaya çalısacaklardır. İkinci kitabımızda, birinci kitabımız gibi hiç beklenmedik şekilde bitiyor. Bizlere biraz süpriz ve bolca merak hediye ediyor. İlk kitaba göre daha sürükleyici, daha akıcı bir eser. OKUMAZSANIZ BİR KAYBINIZ OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM AMA BAŞLARSANIZ ELİNİZDEN BIRAKAMAYACAĞINIZA EMİNİM. #kitapmuhabbeti #gerçekokur #kitapokuyanlar #kitapokur #kitaptavsiyesi #okumahalleri
600 syf.
·1/10 puan
İşte bir kampanya mağduriyeti daha! Bu kitabı maalesef kampanya kurbanı olarak ikili satın almıştım, başladığım için bitirmeye zorladım ve sekiz ay sonunda başarabildim. İyi ki son kitabı almamışım. Tek merak ettiğim Grey’in neden böyle hasta olduğu, çocukluğunda ne yaşadığı. Bu kitapta biraz bilgi vardı ama net bir şey yoktu.
Kitapta aşk yok, devamlı cinsellik düşünen bir çift var.
Yazan bayan bize bu yazılanlarla ne anlatmaya çalışmış? Cinsellik tabularına karşıyım ama burada yazılanlar başka. Cinsellik iyi bir şey anladık da devamlı ona odaklanmak hastalık, yazan kişi bunu biliyor mu acaba? Cinselliği bastırmak da; mutfakta, asansörde, yemekte vs. yaşamak, devamlı düşünmek de doğru değil, hatta sonuncusu tedavi edilmesi gereken bir hastalık. İş yerinde devamlı mailleşiyorlar. Maillerin içeriği, “telefonu sen kapat” kavgaları yazının okuyucu kitlesini belli ediyor zaten.
Kültürlü olmak için bu kitabı okumanıza gerek yok diye düşünüyorum.
600 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10 puan
Yine müthiş bit kitap, müthiş bir kurgu ile karşıladı E L James beni. Okurken gerçekten kendimi hikayenin içinde hissettim.
Bu kitap aslında daha çok aşkın gücünün neler yapabileceğini anımsattı bana.
Anastasia'nin onu terk etmesinden sonra darmadağın olan Grey ile karşı kaşıyayken sayfalar ilerledikçe bambaşka bir Grey çıktı karşıma. Sevginin ne demek olduğunu bilmeyen bir adam için zorlu bir süreç olsa da Anastasia'nin varlığı Christian'a çok iyi geldi. İlk kitapta ki Christian ile bu Christian arasında ki fark beni çok şarşıttı. Hani hep deriz ya güçlü bir erkeğin arkasında güçlü bir kadın vardır diye, işte bu kitapta tam olarak onu gördüm ben. Anastasia'nin varlığı gerçekten Christian'ı çok ama çok değiştirdi. Hiç beklemediğim tepkiler verdiği noktalar vardı ki oralar beni şoka uğrattı. Tabi birde bitmek tükenmek bilmeyen korkusu. Her ikisi de birbirinden ayrı kalmaktan korkarken bana göre Christian'ın korkusu bir tık daha çok geldi. Çünkü eski hayatından çok büyük tavizler verdi ve bunların boşa çıkması onu gerçekten darmadağın ederdi. Sonuna kadar bir solukta okuğum nadir kitaplardan birisi oldu. Kesinlikle bu seri okunmaya ve üzerinde kafa yormaya değer bir seri benim için.
SON kitabı okumaya başladım yakında onun yorumu da gelicek...
640 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabın başlangıç ile final çok çarpıcıydı tabi filmi izleyenler anlar sondaki adam Jack hydeın ta kendisi... Birinci kitaptan daha iyiydi sonunda normal bir ilişki yaşıyorlar ama Christian'a çok üzüldüm aşkı için birçok zevkinden vazgeçmeye hazır bir greyi okuyor olup 2 üç günde bitirirsin.(/////////) Yakışıklı, ruhu yaralı genç iş adamı Christian Grey’in kendine has erotik zevkleri ve karanlık sırları karşısında pes eden Anastasia Steele ilişkilerine son noktayı koymuştur ama duyduğu arzu hâlâ düşüncelerini esir etmektedir. Christian yeni bir teklifle çıkageldiğinde karşı koyamaz. Şehvetli, yakıcı ilişkileri yeniden alevlenirken, Ana arızalı, hırslı ve talepkâr Elli Ton’unun yürek parçalayan geçmişi hakkında daha fazlasını öğrenir. Christian içindeki şeytanlarla savaşırken, Ana’nın da kendi öfkesiyle ve ondan önceki kadınlara duyduğu kıskançlıkla yüzleşip hayatının en önemli kararını vermesi gerekecektir.

DAHA KARANLIK TONDA BİR ŞEY GİYİN
640 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
İlk kitaba göre harikaydı ikinci kitapta duygular daha yoğundu karakterleri daha iyi tanıyoruz Grey’in geçmiş yaşamına dair olan kötü olayları azda olsa görüyoruz ve öğreniyoruz ilk kitaba göre bu kitap daha duygusaldı sadece gereksiz yere çok uzatılmıştı fakat hiç sıkılmadan hızlıca okudum kitabı elimden bırakamadım mükemmel bir aşk kurgusuydu. Serinin Grey’in ağzından anlatılan bölümlerinde duyguların daha yoğun olacağını düşünüyorum çünkü sürekli geçmişe geri döneceğiz o zaman her şeyi daha iyi anlayabileceğimizi umuyorum.
640 syf.
·Puan vermedi
Grinin Elli Tonu, Karanlığın Elli Tonu ve Özgürlüğün Elli Tonu serisini Pegasus Yayınları etkinliği için okudum. Konu belli kapakta yazdığı gibi. Seri olduğu ve konu devam ettiği için üçünü birden yorumlayacağım. Birincisi okurken kendimi reklam seyrediyor gibi hissettim. Her şey marka idi. Bir paragrafta 5- 6 kere Converse ayakkabılarım. Her paragrafta Audi SUV , A3, A8. "Kodak makinemi aldım, Kodak filmimi taktım." gibi marka kullanılmadan kurulmuş cümle yok gibi. Bu da çok rahatsız edici. Çoğu bölüm erotiklik sınırını aşıyor, bence bu kadarı gereksiz. Aşk - erotizm- porno sınırları iyi çizilmeli. Marka reklamları abartıldığı gibi erotizm de abartılmış. Bir Barbara Cartland, Beyaz Dizi, Daniella Stell tadı yok. 25 senedir aşk romanı okumadığım için yeni yazarları bilmiyorum :( Psikolojik tahliller yapılmaya çalışılmış ama oda yeterli değil, çok yüzeysel. Başından sonu belli polisiye romanlar gibi. Sayfa sayısını çoğaltmak için gereksiz uzun tasvirler yapılmış ; şifoniyerin çekmecesinin kulpuna kadar anlatmış. Oyun odasına her girdiğinde odanın detaylarını anlatarak hikaye gereksiz uzatılmış. Devamlı olarak zenginlik vurgusu var , zenginlik abartısın dan olaylara adapte olamıyorsunuz. Bir de " Son Söz " diye bir bölüm eklenmiş ; kitabın yarısı neredeyse bayağı uzun bir son söz ve ilk kitabın yarısı tekrarlanmış. Bu zamana kadar okumamakla hiç bir şey kaybetmemişim, Pegasus yayınları etkinliği olmasaydı ve Nihal Kara Yurtseven okumam için göndermeseydi kesinlikle alıp okumazdım. Genede merak edenler , okumak isteyenler okuyabilir.
640 syf.
·10 günde·Beğendi·7/10 puan
Birbirimizi çok iyi tanımadığımızın, aşmamız gereken dağlar kadar mesele olduğunun farkındaydım ama birbirimiz için bunu yapacağımızı ve bunu yapmak için koca bir ömrümüzün olduğunu da biliyordum.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Karanlığın Elli Tonu
Alt başlık:
Film Özel Baskısı - Elli Ton Serisi #2
Baskı tarihi:
17 Mart 2017
Sayfa sayısı:
600
Format:
Ciltli
ISBN:
9786050940886
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Fifty Shades Darker
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Baskılar:
Karanlığın Elli Tonu
Karanlığın Elli Tonu
Karanlığın Elli Tonu
Zülmətin Əlli Çaları
Yılın Beklenen Filmi... Artık Beyazperdede

Elinizdeki bu film özel baskısında, E L James’in filmin yapım aşamasında kendi çektiği fotoğraflar ve bunlar için yazdığı yorumları bulacaksınız. Yakışıklı, ruhu yaralı genç iş adamı Christian Grey’in kendine has erotik zevkleri ve karanlık sırları karşısında pes eden Anastasia Steele ilişkilerine son noktayı koymuştur ama duyduğu arzu hâlâ düşüncelerini esir etmektedir. Christian yeni bir teklifle çıkageldiğinde karşı koyamaz. Şehvetli, yakıcı ilişkileri yeniden alevlenirken, Ana arızalı, hırslı ve talepkâr Elli Ton’unun yürek parçalayan geçmişi hakkında daha fazlasını öğrenir. Christian içindeki şeytanlarla savaşırken, Ana’nın da kendi öfkesiyle ve ondan önceki kadınlara duyduğu kıskançlıkla yüzleşip hayatının en önemli kararını vermesi gerekecektir.

Daha Karanlık Tonda Bir Şey Giyin...

Kitabı okuyanlar 4.670 okur

  • Mukaddes Türk
  • Enise Er
  • Merve B
  • damla gedikkaya
  • Özlem koçak
  • Olcik
  • Zeynep Arslan
  • Ayşenur çetinkaya
  • GULCIN OZBORAN
  • Es ra

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.3 (20)
9
%0.5 (4)
8
%0.3 (3)
7
%1.4 (12)
6
%0.2 (2)
5
%0.2 (2)
4
%0
3
%0.1 (1)
2
%0
1
%0.1 (1)

Kitabın sıralamaları