Moks (Başarıya Giden Yol - Türkiye ve Dünyadan Yüzlerce Uygulama Örneği)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.352
Gösterim
Adı:
Moks
Alt başlık:
Başarıya Giden Yol - Türkiye ve Dünyadan Yüzlerce Uygulama Örneği
Baskı tarihi:
Ekim 2008
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756093450
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elma Yayınevi
Başarıya ulaşmak için ne yapmalı? Çalışan ve yönetici ilişkileri nasıl olmalı? Şirketinize nasıl daha fazla değer katarsınız? Nasıl daha verimli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz? Bunlar gibi pek çok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız.

Her zaman kitapların önemli yerlerinin altını çizerek okurum. Moks'u okurken fark ettim ki tüm cümlelerin altını çiziyorum. Müthiş bir kitap!
-Onur Kahraman-

Moks, insanın okurken bazen güldüğü bazen inanamadığı bazen de "İşte olması gereken" dediği çok güzel hazırlanmış bir kitap. Şirket uygulamaları ile ilgili çok faydalı bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Emeğinize teşekkürler.
-Seçil Dinçel-

Kitaplarınızı okuduktan, seminerinizi izledikten sonra hayatım değişti. Sizin verdiğiniz örneklere baktım. Neden olmasın dedim. Adım adım ilerleyerek bir kahve evi kurdum. Hakkınızı ödeyemem. Çünkü Ahmet Şerif İzgören'den önce, ekmeğe sürebileceğim yoğurdu alamıyordum. Samimi söylüyorum; haftada 1 yoğurt, 3 ekmek... Bugün ayakta sıkı durabilmem sizin sayenizdedir.
-Melek Yaşar-

Şerif Bey'in tüm kitaplarını bir çırpıda okudum. Yıllardır çözemediğim birçok sorunun cevabını buldum. Ne kadar teşekkür etsem azdır.
-Murat Tunca-
(Tanıtım Bülteninden)
208 syf.
Gidersiniz ve gelişi güzel kitap bakarsiniz kitapçılarda, o an ki ruh haliniz çok önemlidir bir kitabı almakta.
Ve bu kitabı almaya karar verdiğimde gerçekten iş yerindeki her şeyden bunalmış birisiydim. Kitabı aldım ve sadece 3 gün toplamda 8 saatlik bir okuma ile bitin ilk gelişim kitabım diyebilirim. Baştan sona buram buram kalite kokan bir kitap. Hayatını dolu dolu yaşan insanları bir araya getirseniz ve böyle bir eser ortaya cikarmasini isterseniz emin olun beceremez
Ben okurken çok dersler aldim
Eminim sizlerde okurken bana hak vereceksiniz.
İyi okumalar şimdiden.
208 syf.
·8/10
İş ve eğitim hayatımızda yaşadığımız, bilipte farkedemediğimiz gerçekleri bir eğitmen diliyle gözler önüne serdiği bir eser. Bazı bölümler tekrar niteliğinde olsa da bence akılda kalması için yapılmış bir taktik olarak gördüm. Eğitim, kişisel gelişim, motivasyon, iş ahlakı ve ekip çalışması hakkındaki görüşlerini yer yer mizahi bir dille, oldukça eğitici bir şekilde okurlarına aktarmaya çalışmış başarılı bir eser.
208 syf.
·Puan vermedi
Uygulama Örnekleri ile sayfa artırmış bir eser. Yıl ve değişimleri bağlantı ile anlatmıştır. Karşılaştırma, alıntı, yaşanmış olaylar, yıllar öncesine ait haberler, politika, ekonomi, ülke başına verilen dolar değerleri birebir aktarılmıştır. Yazılma amacı örnek ve uygulamaları görmek, kitabın % 80 ülke içi, % 20 yurtdışı başarıları belirtmektedir. Herhangi teori ve sistem belirtilmemiş, yabancı kelime kullanılmamış, kaynaksız bilgilere yer verilmemiş birebir birinci ağız ilk bilgi kullanılmıştır. Doğrusu şu dönemde ilk bilgi değil, devir değiştikçe yenilenen bilgi kullanılmaktadır. Başlıklar altında konuları değerlendirme yapmıştır. Başta dikkatimi çekmedi yaklaşık iki yıldır rafta bekleyen 3. Baskı kitap. Farklı kaynaklardan alıntı yapıldığını düşünmüyorum çünkü tamamen özgü düşüncelerle altı çizilmiş, çeşitli hikayeler ve yazarın kendine ait birebir yaşanmış olaylarından da bahsedilmektedir. Nesnellik taşıyan konular var, özellikle şu yıllar öncesi gelişmiş ülke başına düşen dolar hesaplamaları. Kültür, yönetim sistemi yani tamamen ülkeye ait değerlerden bahsediliyor. Dikkatimi çeken bir konu var; Turizm. Diğer ülkelere göre bizim ülkemizde sıkça iş ve işçi değişimi yapılmaktadır. Sürekli olarak çalışan personel sayısı oldukça az. Hatta işletme müdürleri bile sıkça çalışma ortamı değiştirdiklerini belirtiyor. İş güvenliği, sigorta ve sağlam sahiplenme ile barut otellerdeki işçi değişim oranı % 35 olarak indiriliyor. Kitap çeşitli gelişim fikirler barındırmaktadır.
Orta yol fikir sahibi insanların pek bir yere ulaşamadığını düşünüyorum. Ya sağdan gidersin ya da soldan. Trafiğin akışı ülkemizde ortadan şeklinde belirtilmemiştir. Kitapta bir örnek belirtilmiş; Kız hamilelik testi yaptırır ve annesine" ben biraz hamileyim" der. Oysa ya hamilesindir ya da değilsindir. Kitap bu fıkrayı güvenilirlik olarak nitelendirmiş. Ya güvenilirsin ya da değilsin. Biraz güvenilir olmak güvenilmeyen insan grubuna sokar seni. Üçlü saç ayağının birinin güven olması yazarın dediği gibi birçok şeyi yoluna sokabilir. Teknolojinin değişim süreci, android araçların 10 yıl öncesinden ben geliyorum demesi insan zekasının pek bir öneminin kalmadığını gösteriyor ve neyse ki androidleri de insan zekası geliştiriyor. En azından zeka koruyacak bir bahanemiz var. Farklı ülkelerin hikayeleri kitaba renk katmış okuma oranını biraz daha yükseltmiştir. İnsanların unuttuğu bir husus var fikir uyuşmazlığı olsa da bir ülke içinde herkes takımdır. Aynı firmaların rakipleri farklı ülkelerden olmak zorunda değil. Kendini geliştirmek isteyen başarının temelini kitap okuyarak atabilir en azından rekabetin ne olduğunu öğrenmek bize pek bişey kaybettirmez. Kitabın taklit bölümü çok ilgi çekici, ABD ve Japon arabalarının bagaj karşılaştırılması iz sürmeyip izden takip ettiren bizi anlatıyor gibi ya da herkes yaşadığı ortamı savunuyor pek bilmiyorum. O kadarına kafam basmıyor .
Huzurlu okumalar...
208 syf.
·Beğendi·9/10
Motivasyon, gelişim, ekip çalışması, doğru rekabet gibi bir çok konuda çok yararlandım.Örneklerle de bilgilerin kalıcı olmasını sağlıyor.Güzel tanımlamalar da var.Örneğin:
Misyon: Hayat amacı
Vizyon:Gelecek hayali gibi...
Çıkarımlarımdan biri: Bildiğin ve öğrendiğin her şeyi paylaş.Böylece sırayla aile,mahalle,şehir ve ülke gelişir.Hem de bilgilerim kalıcı ve yararlı olur.
Öğrendiğim zaman üzüldüğüm şeylerden biri Almanya' da kamuya ait araç sayısı 15 bin, Japonya'da 10 bin, bizde 125 bin. İsraf kesinlikle önlenmeli.Hani şu Türkiye'ye ait araba projesi var ya.Mesela bu kamu arabalarının hepsi satılsa, yeni üretilecek olan araba kamuya aktarılsa.Böylece hem araba pazar bulur.Hem tanıtımı yapılır.Hem kısa zamanda yaygınlaşır.
208 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Üslubu ve anlatış biçimi hoşuma gidiyor. Bildiğiniz şeyler olabilir ama bunların arka planlarını görmek, bazı şeyleri uygulamaya geçirebilmek önemli. Belki de çekimser kalarak arka planda bıraktığımız yanlarımızı ortaya çıkarır, kim bilir.
208 syf.
·Puan vermedi
Güzel bir kitap dedikten sonra bitiriyorum . . Şöyle aslında Özel sektörde çalışanlar olduğumuzu düşünecek olursak bizi en çok yoran kurum kültürünü, takım liderliğini, Aslında birbirini düşüncesine neden önem verilmesi gerektiğini anlatan güzel bir kitap bir Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim..
208 syf.
İş hayatında farklı firmaların oldukları konuma hangi düşüncelerden geçerek geldiğini,yardımlaşmanın,eğitimin,öğrenmenin ve başka insanlara saygılı olmanın ne kadar önemli olduğunu anlatan bir kitap...
208 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10
Ahmet Şerif İzgören in yine komik mi komik ve ilginç kitaplarından biri daha güldürürken şaşırtıyor , şaşırtırken ise düşündürüyor. Çok iyi örülmüş kısa hikayeler var tavsiye ederim :)
208 syf.
·9/10
Akıcı bir üslupla ve duru bir Türkçe ile yazılmış bir kitap. Her seviyedeki yönetici ve çalışanın çok kısa bir sürede okuyacağı ve yararlanacağı bir kitap.
208 syf.
·Beğendi·8/10
İki kez tanışıp konuşma fırsatı yakaladığım, Ahmet şerif izgören hocamın en beğendiğim eserlerinden biri. Sadece kitap olmanın dışında bir eser
208 syf.
·14 günde·Puan vermedi
Aslında ne kadar bildiğimiz sorunlar ama çözemediğimiz için katlanarak büyüyüp gelmiş günümüze. Yazar bu sorunlara çözüm odaklı bakmamızı sorunun değil çözümün parçası olmamızı anlatmaya çalışmış. Kitabın sonunda ülkemiz ve kendimiz için ne kadar çok çalşımız gerektiği ortaya çıkıyor.
208 syf.
·Beğendi·9/10
Meşe odunu kızılcık sopası. Kitabın ismindeki moks bu mu ya da baika bir şey mi onu okuyacak olanlara bırakıyorum. Akıcı, okuması diğer kitapları gibi kolay olan bir eser daha.
Günümüz Türkiye'sinde üniversite mezunlarının %70'i mezun oldukları alan dışında çalışıyorlar. Böyle korkunç bir şey olabilir mi?
Bu ülkedeki en aptalca gerçeklerden biri şudur: Demokrasiyi temsil eden partilerin içinde demokrasi yoktur. Bilgiyi temsil eden üniversitelerin içinde bilim yoktur.
Kız hamilelik testi yaptırır ve annesine " ben biraz hamileyim" der. Oysa ya hamiledir ya da değildir.
Fırsatınız varsa hayal gücünüzü kurtarın. Hayal gücünüzü büyümeye çalışın öğretmenleriniz varsa kulaklarınızı dört açın; size hayatı başarıyı, mutluluğu öğretecek olan onlardır
Ankara'da bir üniversitenin personel müdürünün 17 akrabası, o üniversitenin personel sınavını çeşitli dönemlerde büyük başarıyla geçmişler. Gel de yıkma şimdi o üniversiteyi.
Güvenilirliği okuyarak kazanamazsınız, bunu size hayatınızdaki iyi örnekler ve aileniz kazandırır

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Moks
Alt başlık:
Başarıya Giden Yol - Türkiye ve Dünyadan Yüzlerce Uygulama Örneği
Baskı tarihi:
Ekim 2008
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756093450
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elma Yayınevi
Başarıya ulaşmak için ne yapmalı? Çalışan ve yönetici ilişkileri nasıl olmalı? Şirketinize nasıl daha fazla değer katarsınız? Nasıl daha verimli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz? Bunlar gibi pek çok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız.

Her zaman kitapların önemli yerlerinin altını çizerek okurum. Moks'u okurken fark ettim ki tüm cümlelerin altını çiziyorum. Müthiş bir kitap!
-Onur Kahraman-

Moks, insanın okurken bazen güldüğü bazen inanamadığı bazen de "İşte olması gereken" dediği çok güzel hazırlanmış bir kitap. Şirket uygulamaları ile ilgili çok faydalı bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Emeğinize teşekkürler.
-Seçil Dinçel-

Kitaplarınızı okuduktan, seminerinizi izledikten sonra hayatım değişti. Sizin verdiğiniz örneklere baktım. Neden olmasın dedim. Adım adım ilerleyerek bir kahve evi kurdum. Hakkınızı ödeyemem. Çünkü Ahmet Şerif İzgören'den önce, ekmeğe sürebileceğim yoğurdu alamıyordum. Samimi söylüyorum; haftada 1 yoğurt, 3 ekmek... Bugün ayakta sıkı durabilmem sizin sayenizdedir.
-Melek Yaşar-

Şerif Bey'in tüm kitaplarını bir çırpıda okudum. Yıllardır çözemediğim birçok sorunun cevabını buldum. Ne kadar teşekkür etsem azdır.
-Murat Tunca-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 356 okur

  • Alime Nur
  • Cihat
  • Şifa Altuntaş
  • Alim Gören
  • Gölge..ོ.IŞIKOĞLU..ོ
  • Ada Işık
  • Funda Eren
  • Sabri Özdemir
  • Özkan saka
  • sait İşseven

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.5
14-17 Yaş
%4.5
18-24 Yaş
%23.9
25-34 Yaş
%29.9
35-44 Yaş
%19.4
45-54 Yaş
%10.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%4.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%33.5
Erkek
%66.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%22.9 (24)
9
%21 (22)
8
%25.7 (27)
7
%16.2 (17)
6
%7.6 (8)
5
%4.8 (5)
4
%0
3
%0
2
%1.9 (2)
1
%0