Süpermen ve Uğur Böceği

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.609
Gösterim
Adı:
Süpermen ve Uğur Böceği
Baskı tarihi:
Aralık 2005
Sayfa sayısı:
215
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756093054
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elma Yayınevi
Kitabın adı Süpermen ve Uğur Böceği. Size bir tercih hakkı tanıdım. Çünkü Süpermen hayal ürünüdür; Uğur Böceği ise gerçektir. Süpermen ünlüdür; Uğur Böceği ise ünlü değildir.

Amacım, sizi bu sıradan ülkedeki, olağanüstü insanlarla tanıştırmak. Bu olağanüstü insanların ortak bir özelliği var; Hepsinin hayatı çok sıradan. Kafanız karıştı değil mi?
(Arka Kapak)

"Bir kitabın hayatımı bu kadar etkileyecebileceğine inanmazdım" - Hasan Özdemir, İş Adamı
215 syf.
·7/10
Ahmet Şerif İzgören'in klasik bir kitabı daha. Ancak kitap aralarında reklamların bulunması can sıkıcıydı ve hangi amaçla yapıldığı da düşündürücüydü. Sohbet eder gibi yazılan bu kitap gerçekten insanlığın hala var olduğunu gösteriyor kitapta da geçtiği gibi '' Böyle hikayeleri televizyonda duyamazsınız.Çünkü insanlığın reytingi yok.'' işte bu söz kitabı özetliyor bence. Umarım okuyan arkadaşlarım bu hayatta yapılan iyiliklerin ne kadar hoş olduğunu anlamış olurlar. Kitabı okurken bile kitapta geçen hikayeler çok dokunaklı geliyor , bu etkilenmeden faydalanmalıyız :)
215 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Ahmet Şerif Izgoren hayatimizda kaybettiğimiz bir cok değeri bize hatırlatmaktan geri kalmıyor. Iyi ki de yapiyor bunu. Bize değerlerimizi hatırlatması, sahibi olduğumuz seylerle mutlu olabileceğimizi fark ettirmesi , hayattaki amacımızı belirlemekte yardımcı olması herkesin güzel bir sekilde ifade edebileceği bir sey değil. Kitabi okurken kitap okurmus gibi değilde Ahmet Şerif Izgoren karsimda konuşuyormuş gibiydi. Çünkü espritüel bir anlatımı var. Herkesin, her yaştaki insanın okuyabileceği bir kitap...
215 syf.
·Beğendi·10/10
Ahmet Şerif İzgören benim en favori yazarlarımdandır. Kitabı okuduktan sonra düşündüm. Gerçekten dünyada iyi kalpli, yardımsever insanlar var. Süpermen olmayın hayatta. Lafta kahraman olup sıkışınca kaçanlardan olmayın. Uğur böceği olun. İyi, saf, doğal. Bir sürü insan uğraşıp didinirken yardım etmek için.Vay be adamlar uğraşıyor ben yapamam ki işim var demeyin. Adım atın, uğraşın bir şeyler için. Ormanda bir gün yangın çıkmış. Bir serçe küçücük gagasıyla su taşıyormuş. Diğer hayvanlar dalga geçmiş onunla, küçümsemişler. Serçe hayvanlara dönüp "Benim elimden gelen bu demiş."(Hikayeyi Ahmet Şerif İzgören'den duydum.) Elinizden geleni yapın insanlık için. Yardıma muhtaç o kadar insan var ki. Bu yüzden bu güzel adama ve diğer uğur böceklerine sonsuz saygı ve minnet duyuyorum. Eğer bu kitabı almakta kararsızsanız kesinlikle alın derim. Çok şey kazanırsınız. Sevgilerimle! (Size de tavsiye ederim insanları sevmeyi.)
215 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
Kitapta sadece birbirinden güzel kısa kısa hikayelere yer verilmiş. Anlatım, gene bir Ahmet Şerif izgören klasiği konuşuyormuşçasına yazılmış. Ama asla Avucunuzdaki kelebek veya Şu hortuml dünyada fil yalnız bir hayvandır'ın yerini tutmaztutmaz.
215 syf.
·Beğendi·10/10
Ahmet Şerif İzgören'in kitaplarını okumadan önce onu izlemek ve dinlemek; daha sonra kitaplarını okumak gerekir bence. Ondan sonra okuduğunuz her kitabında, sesi kulaklarınızda çınlayacaktır ve hararetli bir muhabbetin içinde bulacaksınızdır kendinizi mutlaka. Kitap iade garantisinin de verilmesi, aslında Ahmet Şerif İzgören'in de kitaplarına çok güvendiğinin kanıtı bir nevi. Bu güveninde de haksız sayılmaz kendisi.
215 syf.
·Beğendi·10/10
Hayat aynaya benzer; sen ona küsersen o da sana küser; sen ona gülümsersen o da sana gülümser. İnsan olarak da ağaçlardan ders almalıyız; çünkü ağaçlar, ne üzerinde barınan kuşların ne de gölgesinde yatan insanların ne de verdikleri yemişlerin hesabını tutar. Ama biz insanlar, öyle basit hesapların peşindeyiz ki sormayın gitsin. Hayatı güzelleştirecek olan da, çekilmez hale getirecek olan da bizleriz. Ama insanlar her nedense kolay yolu bulup başkalarını suçlama yoluna gidiyorlar ve zaman akıp geçiyor. Zaman bekleyenler için çok yavaş, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için uzun, sevinenler için çok çabuk; ama sevenler için sonsuzdur.
215 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
(Spoiler)
Dünya ikiye bölünse sürekli televizyon önünde ve Amerikalı reytingleri ve özel gücü olan hayranları olan Süpermen olsa ve de diğeri Uğur Böceği;
Ahaklı,dürüst,içten özel güçlere değil vicdana sahip.
Siz kim olurdunuz. Uğur Böceği olmak isteyenler için işte bu kitap. Mizampajdaki reklamlar farklı olmuş bir mesajı var elbet ama beğenmedim.
215 syf.
·Beğendi·10/10
OKURKEN BENİ BU KADAR DUYGULANDIRAN TÜYLERİMİ DİKEN DİKEN EDEN BİRAZ DAHA OLAYIN ÜZERİNDE DURSAM DÜŞÜNSEM AĞLAYACAĞIM BAŞKA BİR KİTAP HATIRLAMIYORUM (EN AZINDAN BU GÜNE KADAR)
215 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ne yazsa okurum dediğim nadir kişilerden Ahmet Şerif İzgören. Her kitabı birbirinden güzel ve özel. Bu kitabı da adına uygun olacak şekilde yaşanmış hikayelerden oluşuyor ve her biri ibretlik. Gelirinin tamamı TUP’a bağışlanıp güzel işlerde kullanılacağı için herkes okumalı.
215 syf.
·Beğendi·9/10
İnsanların bir şeyleri yapabileceklerine inanmaları, büyük adamların büyük adımları bir yana dünyayı ‘normal’ insanların kendince adımlarının kurtaracağını görmeleri için yazılmış bir eser. Kitap bittiğinde içimdeki ‘Ben de bir şeyler yapmalıyım’ hevesiyle 3 STK’ya üye olmuş; gideceğim ilde pasif olmayacağıma kendi kendime söz vermiştim. Sözümü hala tutuyorum. Böyle kitaplara, küçük umutlara ve içimizdeki hevesi ara ara körüklemeye ihtiyacımız var.
215 syf.
·9/10
Ahmet Şerif İzgören nabza göre şerbet veren biri olarak tanırdım. Tabi hiç kitaplarını okumadığım halde, kendisi tanımadığım halde. Şimdi keşke böyle bir düşünce içerisinde bulunmasaymışım diyorum. Benim bardağın boş tarafından baktığımı gösterdi. Ülkenin ve dünyanın böyle insanlara ihtiyaç duyduğunu anladım. Kitap birbirlerine zıt olan insanları toplamış. Hangisinin daha faydalı hangisinin ise bencilce davrandığını delillerle göstermiştir. Bence bu kitabı herkes baş ucunda bulundurması gerek. Yılda bir defa okursak nasıl bir birey olmamız gerektiği hakkında çıkarımları daha iyi belirleriz.
215 syf.
·Puan vermedi
Böyle hikayeleri televizyonda duymazsınız. Çünkü insanlığın reytingi yok..! Kitabi anlatacak en güzel alıntı bu sanırım.Ahmet Serif Izgoren yine kaybettigimiz değerleri bir bir yüzümüze vurmus.Bir yandan kendimizi sorgulamamıza sebep olurken bir yandan da içimizi ısıtan Uğur böceklerinin hikayeleriyle bizi umutlandirmis yarınlara.. Ne diyim kalbe iyi gelen bir yani var Ahmet Şerif Izgorenin,bazı yazarlar iyi ki var.Ugur böceklerinden olabilmek dileğiyle
Zaman bekleyenler için çok yavaş , korkanlar için çok hızlı , sevinenler için çok kısa ama sevenler için sonsuzdur.
Bu ülkenin çoğunluğu birbirine yalan söylüyor.
Kara para işlerine geliyor.
Her an rüşvet alırlar, her an çalabilirler.
Siz inkar edin, bu ülke yolsuzluk sıralamasında dünya dördüncüsü
Geçen, "Dünya 77.'si" diye bir haber çıktı; emin olun onu rüşvetle ayarlamışızdır; dünya dördüncüsüyüz.
Hayatınızdaki tüm engeller beyninizdedir.O engeller ve olumsuz düşünce beyninizde olduğu sürece,kolunuz olmuş, bacağınız olmuş,hatta yüksek kapasiteli bir beyniniz olmuş, hiç önemi yok.
Hayatınızdaki tüm engeller beyininizdedir.O engeller ve olumsuz düşünce beyninizde olduğu sürece, bacağınız olmuş, kolunuz olmuş, hatta yüksek kapasiteli bir beyniniz olmuş, hiç önemi yok.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Süpermen ve Uğur Böceği
Baskı tarihi:
Aralık 2005
Sayfa sayısı:
215
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756093054
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elma Yayınevi
Kitabın adı Süpermen ve Uğur Böceği. Size bir tercih hakkı tanıdım. Çünkü Süpermen hayal ürünüdür; Uğur Böceği ise gerçektir. Süpermen ünlüdür; Uğur Böceği ise ünlü değildir.

Amacım, sizi bu sıradan ülkedeki, olağanüstü insanlarla tanıştırmak. Bu olağanüstü insanların ortak bir özelliği var; Hepsinin hayatı çok sıradan. Kafanız karıştı değil mi?
(Arka Kapak)

"Bir kitabın hayatımı bu kadar etkileyecebileceğine inanmazdım" - Hasan Özdemir, İş Adamı

Kitabı okuyanlar 562 okur

  • Cemil Yerebatan
  • Safa Eren Ekmekci
  • Tuğba Ateş
  • İlknur Kip Tokmak
  • Ecem Nur Kameroğlu
  • Edanur Kalyoncu
  • seda
  • Didem Turkdonmez
  • Gençosman
  • Aheste 13

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%10.7
14-17 Yaş
%2.9
18-24 Yaş
%23.3
25-34 Yaş
%29.1
35-44 Yaş
%22.3
45-54 Yaş
%9.7
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%49.3
Erkek
%50.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%34.3 (46)
9
%20.1 (27)
8
%24.6 (33)
7
%13.4 (18)
6
%3 (4)
5
%2.2 (3)
4
%0
3
%1.5 (2)
2
%0
1
%0.7 (1)