Adı:
Avcunuzdaki Kelebek
Baskı tarihi:
Ağustos 2019
Sayfa sayısı:
136
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756093153
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elma Yayınevi
"Tebrikler! Çok net başka bir şey söylemem mümkün değil. Sanırım hızlı okuma rekoru kırmış olabilirim. Bu kadar duygu yüklü, bu kadar gerçekleri gözler önüne serebilen, hala umut olabileceğine dair bu kadar mesaj bir arada nasıl verilir, gerçekten tebrikler."
Filiz Şahin

"Sizi temin ederim hayatımda iş dünyası ve iletişim üzerine okuduğum hiçbir eser bende bu kadar etki bırakmadı. "
Çağlayan Babacan 

"Harika bir kitaptı. Bütün meseleleri çok içten ve güzel işlemişsiniz. Hayatımda birçok değişiklik yapmama neden oldunuz."
Fikret Odabaşı
 
126 syf.
Ahmet Şerif İzgören ile tanışmam zamanında seminer videolarını izlemem ile olmuştu.Ve o günden beri sempatim devam ediyor bu yazara.Bir seminerine de katılmış biri olarak,kişisel gelişim konusunda nam yapmış yazar,kişisel gelişim uzmanı,kaliteli bir kişilik olarak kısaca bu yazarımızı özetleyebilirim.

Kitabın içeriğine gelirsek çoğu kişisel gelişim kitabında da görebilceğimiz gibi yazar bizlere Ben kimim?ulaşmak istediğin hedef?hedefe ulaşmandaki gayret? gibi soruları sorarak ve açıklayarak ilerleyen bir eser.Hayatta hedef belirlememizi,hayallerimizi ve onlara ulaşmak için bizi harekete geçirecek motivasyonu bizlere fazlasıyla verecektir bu kitap.

Bizler,Yaşam sürdükçe böyle insana kendini yenileme fırsatı sunan kitapları zaman zaman okumalıyız diye düşünüyorum.Mutlaka faydası oluyor,kamburlaştığımız zamanlarda kendimize gelmemizi sağlıyor bu tarz kitaplar.

Kitapta her bölüm içinde kısa kısa hikayeler yer alıyor.Bazı hikayeler tanıdık ve alıntı olarak gelsede okuduğumuzu bizlere bazen duygulandırarak,bazen ' vay be ! ' dedirterek daha hisli bir şekilde geçmesini sağlıyor.

Bu yazarın 5 kitabını okumuş biri olarak 6. kitabınıda seve seve okuyacağımı söyleyebilirim.Ve sizlere de bu kitabı okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar.Mutlaka meyvesini yersiniz bu kitabın.

İyi okumalar
126 syf.
·Puan vermedi
Olumsuz bir etki bırakmadığına göre olumlu dersler katmış bir kitap olarak bakabiliriz.Akışkan , usanmadan sonunu getirebileceğiniz kişisel gelişim sunumu.Yazarın latifeli yaklaşımları bir dostun tebessümü gibi.Kitaba adını veren hikaye ise özüne inildiğinde geceye bir yıldız olarak gökyüzüne takılabilir.Saygılarımla yoldaşlar...
126 syf.
·5 günde
Uzun zamandır kişisel gelişim kitabı almamıştım elime, dolayısıyla bu kitaba başlamak benim için heyecan vericiydi. Kişisel gelişim denince adı hep geçen bir yazar olması da beklentilerimi arttırmıştı açıkçası. O yüzden bir miktar hayal kırıklığına uğramış olabilirim.

Yazar okura aktarmak istediği düşünceleri kısa kısa hikayeler üzerinden anlatmaya çalışmış. Hatta hikayelerin bir çoğu da oldukça bilindik, hepimizin bir yerlerden duyduğu klasikleşmiş olan hikayelerdi. Bazen sadece hikayeyi vermiş sonuç çıkarmayı bize bırakmış, bazen de dikkat etmemiz gereken noktaları hikaye sonunda kısaca vurgulamış. Bazı yerlerde evet ben bu hikayeyi duymuştum ama hiç böyle düşünmemiştim dediğim yerler oldu.

Genel olarak bakarsam diğer kişisel gelişim kitaplarından baya farklı bir kitaptı. Uzun, detaylı anlatımlar; neden sonuç ilişkisiyle bağlantı kurarak açıklanmış insanın bakış acısını büyük ölçüde değiştiren yazılar göremedim. Güzel tespitlerin olduğu bazı kısımlarda da kısa kesilmiş anlatım çok üstünde durmamış yazar sonuç çıkarmayı bize bırakmış.


Kitap kötü değildi kesinlikle, bir şeyler kattı bana okuyan her kişiye de yarar sağlamıştır eminim. Bazı hikayeleri çok sevdim çok da eğlenceliydi, zaten kısacık bir kitap benim okumaya çok fırsatım olmasa da aslında bir saatten kısa sürede bitirilebilecek bir kitap. Diğer kişisel gelişim kitapları gibi insanı yoran tarzda değil fakat doyurucu gelmedi bana, bir şeyler eksik gibiydi. Keşke biraz daha uzun hikayelerden ayrı olarak yazarın düşüncelerini okuyabilseydik.

Yine de okuduğum için pişman olmadım kendimde görmediğim hatalarımı fark ettim. Sadece bu kitaba bağlı kalmak istemediğim için en yakın zamanda yazarın diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.

Son olarak yazarın sorduğu birkaç resimli sorunun cevabının İnternet sitesinde olması yerine kitabın arka sayfasında olmasını tercih ederdim.
126 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Verilmek istenen mesajlar gayet kısa ve net. Zaten direk olarak mesajlara maruz kalmıyorsunuz çoğunlukla. Anlatılanlardan kendinize pay çıkarmanızı istiyor yazar.
Bir eğitimci olarak "kişisel gelişim kitabı" kalıbını doldurduğunu ifade edebilirim. Beğenerek okuduğum bir kitap oldu...

İyi okumalar
126 syf.
·Beğendi·8/10
Kendisini tanıyınca gerçekten çok seveceğiniz tonton bir insandır Ahmet bey... Yazdığı kitaplar içerisinde en çok bilinen kitabı bu... Çok insanın hayatına yön veren ve karakter şekillendirmede müthiş bir yardımcılığı üstlenen bu kitap tüm iş dünyası ve iletişim konusunda sizi şahane sınamakta ve adeta gaz vermekte(!) (böyle dediğimi duysa sanırım bana kızabilirdi)

Kendine saygısı olan her insanın kütüphanesinde kesinlikle olması gereken ve dara düştüğünde açıp okuması gereken eserlerden biri...

Okuyun, okuyun efendim...
126 syf.
Avcunuzdaki kelebek hayatı değişik bir açıdan görebilmek için rehber niteliğinde ipuçları sunan zevkle okunabilecek bilgileri içermektedir. Yazarın konuları anlatırken içinde kendimizden de bazı parçalar bulabileceğimiz tarihi ve güncel olaylardan örnekler vermesi kitaba akıcılık ve gerçekçilik kazandırmıştır.
Kitabı okudukça ilginç bir hayat kılavuzu elde ettiğinizi göreceksiniz.
126 syf.
·Beğendi·10/10
Gerçekten çok güzel bir kitap.Hedeflerimizin peşini bırakmamayı istediğimiz şey olana kadar her yolu denemeyi gösteren bir kitap.Ve bunu örneklerle açıklayan bir kitap. Herkese şüphesiz tavsiye ederim.
126 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ahmet Şerif İzgören'in, okuyucunun kişisel derinliğini arttırıcı pek çok öyküden müteşekkil güzel bir kitabı...

Yazar kitapta sözü; etrafımızda her şeyi para ve başarıya bağlayan bir sistem var;oysa değerli olan, doğru bir amaç uğruna harcanan çabalardır demeye getiriyor. Bu konuda da oldukça başarılı kitaplarından birini daha yazmış...
Avcunuzdaki Kelebek, kişisel gelişim kitaplarından biri gibi gelse de, içeriği ve anlatım tarzı olarak gerçekten kişiye birçok şey katan ve barındırdığı kısa hikayelerle gerçek yaşamı tüm gerçekliğiyle sunan bir eser..

Yazar;
“Hayatı size Amerikan filmlerinin öğrettiği gibi yaşarsanız bittiniz. Çünkü tüketmezseniz varolamazsınız ve o kültürde fiziksel özellikler her şeyin önündedir.” tarzındaki güzel mesajlarla kendinize getiriyor sizi, dinginleşmiş ve yenilenmiş hissettiriyor. ‘Evet’ diyorsunuz. ‘Bu sefer olacak’ hissine kapılıyorsunuz…

Kitapta, kitaba adını veren ve beni çok etkileyen öykülerden biri de şöyleydi :

"Bir genç kız bilge adamı şaşırtmak istiyor. İki elinin arasına bir
kelebek koyacak ve bilge adama, 'avucumun içinde bir kelebek var, canlı mı ölümü?' diye soracak. Ölü derse kelebeği salıverecek, canlı derse avucunu bastırıp kelebeği öldürecek, bilge adam her ne derse tersini ispat etmiş olacak. Kız kapalı tuttuğu ellerini bilgeye doğru uzatıyor: 'Avucumun içinde bir kelebek var: canlı mı, ölü mü?'
Bilge adam cevap vermeden önce uzun uzun kızın gözlerinin içine bakıyor ve cevap veriyor: 'canlı da olması, ölü de olması senin ellerinde kızım, senin ellerinde...' "

Elinizdeki kelebeğe iyi bakmanızı temenni eder, iyi okumalar dilerim...
126 syf.
Kitabı aldığım gün bitirdim. Klasik kişisel gelişim kitapları gibi sahte umutlar satmıyor. Sana seni soruyor. Senin; amacını, hedefini, hayalini kısaca yaşama hangi pencereden baktığını soruyor. Akıcı ve sade bir dil kullanımı, yormadan okuma fırsatını veriyor.
126 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Ahmet Şerif İzgören ile YouTube'da rastgeldiğim bir seminer ile tanıştım sonra hemen ardından "Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır" adlı kitabını okudum. Kitap 1 saat içinde bitti çok güzeldi ama çok pişman olmuştum. Bu yüzden her öyküsü ayrı bir ders veren "Avucunuzdaki Kelebek" kitabını aheste aheste okudum. 2 günde bir hikâye okudum diyebilirim. Kitap birçok hikâyeden oluşuyor bu arada ve böyle daha çok tat aldım. Kesinlikle tüm seminerleri izlenmesi ve tüm kitapları okunması gereken bir adam. Ülkemizde böyle bir başarı varken yabancı motivasyon, kişisel gelişim film ve kitaplarına lüzum yok.
İyi okumalar...
126 syf.
·Beğendi·8/10
Hayata dair kararlar almanızı sağlayacak sözler, örnek olaylar, öykülerle dolu bir kişisel gelişim kitabı. Yazarın ifadesiyle başarının kuralını, formülünü veren değil, kişinin hayal gücünü büyüleyen, başka bir dünyanın kapısını aralamasını sağlayacak bir kitap ...
Yavuz Sultan selim, oğlu Kanuni Sultan Süleyman'a iki mektup verir."Birini ben ölünce aç, ikincisi de beni defnettikten sonra açarsın." der.
Vefat ettiğinde Kanuni ilk mektubu açar. Mektupta, "Oğlum, senden tek bir istediğim var; beni çoraplarımla gömsünler, başka bir şey istemiyorum." yazmaktadır.
Kanuni, defin işlemini yapacak, din görevlisinden bu vasiyeti gerçekleştirmek için izin ister. İmam tüm ısrarlara rağmen bunun imkansız olduğunu, dinimizde böyle bir şey olmadığını anlatır. Yavuz, mecburen çorapsız defnedilir.
Kanuni ikinci mektubu açtığında şu yazıyı görür:
"Bak oğlum, bir çift çorap bile götüremedim."
Küçük bir öksüz çocuğu evlat edinen anne, çocuğunu anaokuluna getirir. Küçük çocuk orada diğer çocukların alay etmesiyle öksüz olduğunu öğrenir. Akşam, annesi onu almaya geldiğinde gözleri dolu dolu sorar:
"Anne, öksüz ne demek?"
Annesi pırlanta gözleriyle cevaplar:
"Diğer çocuklar gibi annenin karnında değil, kalbinde büyümüşsün demektir, kızım" Çocuk sevinçle annesine sarılır.
Batı'da intihar oranları üzerine yapılan araştırmalar, intihar edenlerin çoğunun gelir düzeyi yüksek, eğitimli insanlar olduğunu gösteriyor. İntihar edenlerin ortak bir noktası var: AMAÇLARINI KAYBETMİŞLER...

Yeter ki bir amacınız olsun. Hayatınızın bir amacı olması, sizi ve hayatınızı değerli kılar...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Avcunuzdaki Kelebek
Baskı tarihi:
Ağustos 2019
Sayfa sayısı:
136
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756093153
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elma Yayınevi
"Tebrikler! Çok net başka bir şey söylemem mümkün değil. Sanırım hızlı okuma rekoru kırmış olabilirim. Bu kadar duygu yüklü, bu kadar gerçekleri gözler önüne serebilen, hala umut olabileceğine dair bu kadar mesaj bir arada nasıl verilir, gerçekten tebrikler."
Filiz Şahin

"Sizi temin ederim hayatımda iş dünyası ve iletişim üzerine okuduğum hiçbir eser bende bu kadar etki bırakmadı. "
Çağlayan Babacan 

"Harika bir kitaptı. Bütün meseleleri çok içten ve güzel işlemişsiniz. Hayatımda birçok değişiklik yapmama neden oldunuz."
Fikret Odabaşı
 

Kitabı okuyanlar 4.682 okur

  • Seda KÖLÜK
  • Sevda Aybek
  • Harun Azizoğlu
  • Bünyamin palancı
  • Cam bant
  • Özlem Yalçın
  • Kubra cakir
  • Ayşe AFŞAR
  • Aysuni aysuni
  • Elif Merve

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.7
14-17 Yaş
%7.1
18-24 Yaş
%27.7
25-34 Yaş
%26.8
35-44 Yaş
%19.5
45-54 Yaş
%6.2
55-64 Yaş
%0.6
65+ Yaş
%3.3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%66.8
Erkek
%33.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%37.4 (442)
9
%20 (236)
8
%21.2 (250)
7
%11.1 (131)
6
%4 (47)
5
%3.4 (40)
4
%1.2 (14)
3
%1 (12)
2
%0.3 (4)
1
%0.4 (5)

Kitabın sıralamaları