Avcunuzdaki Kelebek

8,4/10  (241 Oy) · 
859 okunma  · 
195 beğeni  · 
6.873 gösterim
"Tebrikler! Çok net başka bir şey söylemem mümkün değil. Sanırım hızlı okuma rekoru kırmış olabilirim. Bu kadar duygu yüklü, bu kadar gerçekleri gözler önüne serebilen, hala umut olabileceğine dair bu kadar mesaj bir arada nasıl verilir, gerçekten tebrikler."
Filiz Şahin

"Sizi temin ederim hayatımda iş dünyası ve iletişim üzerine okuduğum hiçbir eser bende bu kadar etki bırakmadı. "
Çağlayan Babacan

"Harika bir kitaptı. Bütün meseleleri çok içten ve güzel işlemişsiniz. Hayatımda birçok değişiklik yapmama neden oldunuz."
Fikret Odabaşı
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  126
 • ISBN:
  9789756093153
 • Yayınevi:
  Elma Yayınevi
 • Kitabın Türü:
beyza özdemir 
17 May 11:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten çok güzel bir kitap.Hedeflerimizin peşini bırakmamayı istediğimiz şey olana kadar her yolu denemeyi gösteren bir kitap.Ve bunu örneklerle açıklayan bir kitap. Herkese şüphesiz tavsiye ederim.

Yaren Sıla Koç 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Ahmet Şerif'in Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır adlı kitabını okuduktan sonra diğer kitaplarını da okuma merakı uyandı içimde. Hemeeen vakit kaybetmeden bu kitaba başladım.Kitap 126 sayfadan oluşmakta. İçindeki kısa akıcı öyküler sayesinde bir saatten daha az bir sürede bitiyor. Diğer kitaplardan farkı size bir şeyler yapmanızı zorlamıyor, doğru olan davranışları sizinle konuşur gibi anlatıyor. İçindeki kısa hikayelerin size çok şey katacağından eminim. Kitabın isminin neden ''Avcunuzdaki Kelebek'' olduğu son sayfalarında çok güzel bir hikayeyle anlatılmış. Hikayeyi okuduktan sonra kitabın ismi benim için bir anlam ifade etmiyorken, şuan anlamlı bir hale geldi.

Şule ALTAN 
06 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bana bir şeyler katan bir kitaptı ki kişisel gelişim türünde en önemli ölçüt bu benim için.Okuduk , sıkmadı yalnız yazarın konferansları kitaplarından daha faydalı bence.
İçinde bol bol kısa öykü var , ilginizi bu şekilde çekiyor yazar ve öykünün üzerinden davasını anlatıyor.
Başlarda ve ortalarda Amerikan kişisel gelişim kitaplarını neden okumamamız gerektiğine değinmiş yazar.Buna karşı tek düşüncem : "Eylem sözden daha çok ses getirir." oldu.

Tuğba Onat 
17 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İlk elime aldığımda çok basitmiş gibi gelmişti fakat her görünenin göründüğü gibi olmadığını okuduktan sonra fark ettim bana birçok yeni şey katan bu kitabın kesinlikle okunması gerektiğini düşünüyorum

Bekir İstanbul 
19 Şub 12:08 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Kitap büyük çoğunlukla alıntılardan oluşuyor, ya kaynağı belli olmayan anonim kısa hikayeler yada başka kitaplarda geçen kaynağı verilmiş kısa pasajlar... Ben bunların büyük bir çoğunluğunu ya okumuş yada dinlemiş olduğum için orijinal gelmedi... Her kişisel gelişim yazarı gibi Ahmet Şerif bey de kendisinin farklı olduğunu iddia ediyor fakat ben pek bir fark göremedim. Klasik kendini tanı, hayal kur, hedeflerin olsun veya olumlu düşün, farklı bakış açısı geliştir gibi şeyler... Kitabın epey kısmıda zaten resimlerle ve boşluklarla dolu... Bir de gereksiz espiriler var tabi... Peki bu kadar eleştiri ve neden 9 puan mı. Bilmem yinede okuması hoş ve uyandırdığı hisler güzeldi :)

Hilal 
 23 May 23:26 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bütün kişisel gelişim kitaplarında aşağı yukarı genelde aynı şeyler söylenir. Ama Ahmet Şerif İzgören farklı bir tarz ile yazarak ilk okumanızda kendisine müptela ediyor. Bir çok hikaye ve alıntılar ile konuyu daha da pekiştiriyor ve hiç sıkılmıyorsunuz. Başucu kitabım oldu :)

Pandomimin sesi 
 14 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitabın dili oldukça yalın.2 saatte bitirdiğim bir kitap oldu, akıcı bir kitap.Kişisel gelişim kitaplarını okumaya yeni yeni başladım.Başlangıç için iyi bir seçim olmuş.
Kitapta hedeflerimize,hedeflerimize nasıl ulaşabileceğimize ve buna benzer konulara değinmiş.Aynı zaman da düşüncelerini kıssadan hisse ve örneklerle zenginleştirmiş.

Kıymet tuş 
31 Oca 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ahmet Şerif izgören ile tanışmam avucunuzdaki kelebek ile oldu. Başarılı bir kişisel gelişim kitabı olmuş. Kitap içinde olayları örneklerle de belirtmiş. Bazı örnekleri okumuştum diger kişisel gelişim kitaplarında ama bu kitap bakış açımı degiştirdi diyebilirim.

Penbegül Yılmaz 
09 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kişisel gelişim tarzları genelde iyi olur zaten.
Anlaşılır bir dil, birbirinden farklı kıssadan hisseler...
Ve bazı ünlülerin sözleri vs.

Melih Karaman 
12 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Özellikle üniversite veya lisede iseniz kesinlikle okuyun. Yazar okura aktarmak istediklerini; diğer kişisel gelişim kitapları gibi değilde kendi tarzında ve bolca hikayelerle anlatmış. İçeriğindeki hikayeler çok başarılı.
Hikayeler o kadar güzel ki arada sırada arkadaşlarımla muhabbet ederken anlatıyorum. Hatta bir gün okulda öğretmen bir hikaye anlattı bizimkilerden biride hocam Melih de daha iyi hikayeler var dedi bende anlattım. Demek istediğim orda burda anlatılacak çok güzel hikayeler var kesinlikle alıp okumalısınız.
Beğendiği yerlerin altını fosforlu kalemle çizen birileri mutlaka vardır. Fosfor rekoru kırmak istiyosanız bu kitabı alın biraz pazarlamacı gibi oldu ama alın....
Alıntılara bakarak da kitabın kalitesini anlayabilirsiniz. Oraya da bir göz atın eminim beğeneceksiniz.

5 /

Kitaptan 93 Alıntı

mert güler 
28 Nis 19:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Yaşadıkça yaşlanmazsınız, yaşamadıkça yaşlanırsınız."

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 123)Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 123)
Melih Karaman 
 14 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yavuz Sultan selim, oğlu Kanuni Sultan Süleyman'a iki mektup verir."Birini ben ölünce aç, ikincisi de beni defnettikten sonra açarsın." der.
Vefat ettiğinde Kanuni ilk mektubu açar. Mektupta, "Oğlum, senden tek bir istediğim var; beni çoraplarımla gömsünler, başka bir şey istemiyorum." yazmaktadır.
Kanuni, defin işlemini yapacak, din görevlisinden bu vasiyeti gerçekleştirmek için izin ister. İmam tüm ısrarlara rağmen bunun imkansız olduğunu, dinimizde böyle bir şey olmadığını anlatır. Yavuz, mecburen çorapsız defnedilir.
Kanuni ikinci mektubu açtığında şu yazıyı görür:
"Bak oğlum, bir çift çorap bile götüremedim."

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 31 - Elma yy.)Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 31 - Elma yy.)
Melih Karaman 
 10 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Küçük bir öksüz çocuğu evlat edinen anne, çocuğunu anaokuluna getirir. Küçük çocuk orada diğer çocukların alay etmesiyle öksüz olduğunu öğrenir. Akşam, annesi onu almaya geldiğinde gözleri dolu dolu sorar:
"Anne, öksüz ne demek?"
Annesi pırlanta gözleriyle cevaplar:
"Diğer çocuklar gibi annenin karnında değil, kalbinde büyümüşsün demektir, kızım" Çocuk sevinçle annesine sarılır.

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 30 - Elma yy.)Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 30 - Elma yy.)
Esma Tezgi 
03 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sonuç çıkarmayı başarırsanız zorluklar bilge bir öğretmen gibidir. Sonuç, çıkarmayı bilmiyorsanız her gün dayak yediğiniz, ama hiçbir şey öğrenemediğiniz öğretmeninize benzer zorluklar.

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgörenAvcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören
Asiye-Melikşah 
31 Mar 12:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bireysel değerlerinizin dışında ortak değerleriniz varsa bir aile olursunuz,ortak değerleriniz yoksa bir aile olamazsınız.

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 45)Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 45)
Asiye-Melikşah 
31 Mar 12:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gelecekle ilgili kararlar almak aslında hiç de zor değildir.Zorluğu yaratan sizin kendinizi yeterince tanımamanızdır.

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 12)Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 12)

"Etrafınızda her şeyi para ve başarıya bağlayan bir sistem var. Oysa değerli olan doğru bir amaç uğruna harcanan çabalardır."

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgörenAvcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören
Hilal 
23 May 15:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Batı'da intihar oranları üzerine yapılan araştırmalar, intihar edenlerin çoğunun gelir düzeyi yüksek, eğitimli insanlar olduğunu gösteriyor. İntihar edenlerin ortak bir noktası var: Amaçlarını kaybetmişler.

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 27)Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 27)