Orospu Kırmızı

8,2/10  (45 Oy) · 
132 okunma  · 
42 beğeni  · 
2.680 gösterim
Uzun bir aradan sonra yeni ve son kitabı "cevapsız ağrı" ile okuyucularına dönüş yapan UmayUmay kült kitabı "orospu kırmızı" nın beklenen ve aranan baskısı ile 6.45 Yayında!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9786055150259
 • Yayınevi:
  Altıkırkbeş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Cansu Güngör 
15 Şub 21:26 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Umay Umay söylenecek çok şey var ama doğru cümleler mi bilinmez. Mükemmel bir kadının mükemmel bir eseri.Okuduğunuz zaman cümlelerin altına çizicek ve o cümlelere hayatınızın bir noktasında tekrar hatırlayacaksınız. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Adem Eysenboğa 
05 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

umay umay gerçekten insanın damarlarından giren kelimeler yazıyor, okuyucu arkadaşlarımın kesinlikle okumalarını tavsiye ederim.........................................

Merve Şahan 
21 Eyl 09:51 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Bir arkadasim tavsiye etti her yerde aradim ama bulamadim kitapçılarda sonunda bulabildim bu kitabı . Cok merak ediyorum okumak icin sabirsizlaniyorum

Beşer 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu

ilk okuduğum kitabı,cevapsız ağrıdan sonra en güzelidir.20 li yaşların aşklarındaki anayasadır adeta,o yaşlarda iseniz şok etkisi yaratacak 30-40 lı yaşlarda ise duygulandırıp anlamlı bir tebessüm ettirecek yazardır

SHADOWMAKER 
18 Tem 13:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

UMAY UMAY OKUMAYAN BEN KİTAP OKUDUM DEMESİN.ÇİVİ GİBİ BİR KADIN..AMAN DİKKAT..UMAYA YORUM YAPMAK KİMİN HADDİNE..........................DÜŞMEDİM DAHA DİYENLER......BUYRUN..Okuyun.

Samet körpe 
08 Tem 18:05 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Çerez olarak arada okuyabileceğiniz bir kitap. 90 sayfalık kitapta ki kelimeleri yan yana getirseniz 30 sayfa anca eder herhalde. Sayfaların yüzde sekseni boş ve yazı fontu da biraz büyük. İçerik olarak başarılı, tavsiye ediyorum.

Kitaptan 109 Alıntı

Alev 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Öyle çok bavulumu toplayıp kaçtım ki kalbimden; şimdi parçalarım mı geride bıraktıklarım, yoksa kaçık çoraplarım mı bilmiyorum.

Orospu Kırmızı, Umay Umay (Sayfa 70)Orospu Kırmızı, Umay Umay (Sayfa 70)
Vipassana 
 08 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hepimiz kahramanlarıyız birbirimizin, hepimiz birbirimizin soytarısı...

Orospu Kırmızı, Umay UmayOrospu Kırmızı, Umay Umay
Mazoyan 
 23 Nis 00:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Beni hangi mektuplarla örttüğüne bir bak. Islak fotoğraflara değiyorum; lanet okudu biri bana, onu aynada gördüm.

Orospu Kırmızı, Umay Umay (Altı Kırk Beş Yayınları)Orospu Kırmızı, Umay Umay (Altı Kırk Beş Yayınları)
Gamze Oskay 
27 Haz 15:06 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kızıyordum, artık kızmıyorum. Bir şey oldu epey önce, kimsenin beni öldüremeyeceğini fark ettim. Affedilmeyecek ihanetlere tanık oldum. Affetmeyeceğim. Affetmenin, ne büyük uyum isteği ve palavra olduğunu fark ettim. Çok uyumsuzmuşum. Azıcık uyayım diye, ne fedakarlıklar yaptım, geçmiş olsun, affedemiyorum, etmeyeceğim de. Korku kendi cehenneminde debelensin, benim cehennemim başka.

Orospu Kırmızı, Umay UmayOrospu Kırmızı, Umay Umay
Mazoyan 
 23 Nis 15:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Hayatımdaki o işaret kayıp gidiyor gökten; gündüze karşıysa yapayalnızım. Parlak bir hediye paketine sığdı kalbim. Çocukluğum, pabuçlarıma bulaşmış mürekkep lekelerini çıkartmakla geçti. Ayakkabılığa atılmıştı mucizem... Ona da sordum; ancak bir anı yanıt verebilir diye. Ama, bir anının yatışmamış öfkesini buldum.

Orospu Kırmızı, Umay Umay (Sayfa 60 - Altı Kırk Beş Yayınları)Orospu Kırmızı, Umay Umay (Sayfa 60 - Altı Kırk Beş Yayınları)
Mazoyan 
 23 Nis 15:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Üzerime yığılan demir kapıların altında zayıftım. Aşktan tüle bulaşan bir saatin, kırık kalıntısıdır bu... Yalandan doğurdu annem beni. Ben de çocuğumu bir yalandan sıyırıp aldım. Çikolata kağıtlarına karalanıyorum; yüzünün dağılan kısmına karalanıyorum. Bir sokak piçi, temiz mi silinmiş mi belli olmayan kağıda, yazılamayan şiirin gölgesini düşürüyor. O çocuğu gördüm; çöplüğün yanında martılarla birlikte bağırıyordu.

Orospu Kırmızı, Umay Umay (Sayfa 83 - Altı Kırk Beş Yayınları)Orospu Kırmızı, Umay Umay (Sayfa 83 - Altı Kırk Beş Yayınları)