Rabıta

8,2/10  (11 Oy) · 
44 okunma  · 
10 beğeni  · 
841 gösterim
"... Uğur Mumcu'dan sözederken her zaman "Yiğit genç dostum ve değerli meslektaşım" derim. Bu kez de, laik Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak uğruna her tehlikeyi göze alarak, ülkenin dışında ve içinde yuvalanmış Türklük düşmanı bütün İslamcı örgütleri -Atatürk'ün devrimci, laik cumhuriyetini emanet ettiği gençlerden biri olarak- usta bir gazetecinin ve her yazdığını belgeye dayandıran bir bilim adamının dikkat ve titizliğiyle araştırdı ve çıkarıp ortaya koydu. Gerçekten kutlanası bir hizmet oldu bu..."
-Hıfzı Veldet Velidedeoğlu-
(Arka Kapak)
Engin ksk 
03 Eyl 00:04 · Kitabı okudu · 32 günde · Beğendi · 9/10 puan

Cumhuriyet tarihi süresince dini söylemlerle kazandığımız değerleri yok etmek adına yapılan sistematik karalamalar ve Arap bankaları aracılığıyla da ülkede gizli örgütlenmelerle oluşturulmus gericilerin belgeleriyle ispatı.
Bütün söyledikleri yalan olsaydı faili meçhul katliama uğramazdi. Aslında Uğur Mumcu'nun katillerini de biliyoruz fakat hesabını soracak birliğimizi henüz olusturamadik.
Okuyun .

Emre Çelik 
22 Ağu 2016 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

İçinde bulunduğumuz olayları anlayabilmek için okunması gereken kitapların başında gelmektedir. Uğur Mumcu bu kitabı ile cemaatin aslında nasıl çalıştığını çok açık bir şekilde kanıtlamıştır.

Babacan Pesenkurdu 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Türkiye Cumhuriyetinin nereden nereye, nasıl ve kimlerce geldiğini gösteren, en iyi kitaptır bence.

Kitapla ilgili 1 Haber

Ölümünün 24.Yılında Karanlığı Aydınlatan Bir Gazeteci: Uğur Mumcu...!
Ölümünün 24.Yılında Karanlığı Aydınlatan Bir Gazeteci: Uğur Mumcu...! ''Bir kişiye yɑpılɑn hɑksızlık, bütün toplumɑ kɑrşı işlenen bir suçtur.'' Araştırmacı Gazeteci Yazar; "Sakıncalı Piyade" ve Aydın Bir İnsan Uğur Mumcu'yu saygı, sevgi ve hasretle anıyoruz...