Romantika

8,1/10  (255 Oy) · 
570 okunma  · 
221 beğeni  · 
5.471 gösterim
Romantika, Turgut Özakman'ın Korkma İnsancık Korkma'dan sonra, ikinci romanı.
Yine şaşırtıcı bir aşkın öyküsü. Bir aşk güzellemesi. 1960-1987 dönemine özgü çalkantılar. Sürprizler, oyunlar, dönüşümlerle dolu, gizemli bir ilişkinin gizli tarihi. Kuşaklar arası çatışmalar. Renkli, ilginç, şaşırtıcı karakterler. Kıvrak, akıcı, neşeli bir dil, yalın bir üslup.
Çok açılı bir anlatım tekniği, usta işi bir kurgu.
Konusu, kişileri, tekniği, kurgusu ile farklı bir roman.
...
Aşk keyifli bir işemedir! Metabolizma hastalığıdır! Afyondur! Köleliktir! Yanılsamadır!, Doğanın aldatmacasıdır! Aşk havuzunda kazlar yüzer. Yaşasın seks!"
...
"Kendinden başkasını sevmeyen, bedenini kutsayan, kafası yerine bilmemnesi ile düşünen birinin aşkı anlamasını, övmesini beklemenin, bir kurbağadan arya söylemesini istemek kadar gülünç olduğunu bilirim."
...
"Sevene yılan bile dokunmaz. Bu büyük ve önemli sözü daha duymamış olabilirsin. Çünkü az önce uydurdum. Ama bir gün kalbi olan herkesin, bu sözü benimseyeceğine inanıyorum."
...
"Olayları özel bir yöntemle not ettim. Aklını çalıştırırsan kolayca çözebilirsin."
..
"Her şey şu basit, çocukça, sefil işaretlerin içindeydi ve çözemiyorduk. Hani kolaydı baba?"
...
"Bir gün 'aşk ihtilaldir' demiştiniz. Bu sözün anlamını şimdi anlıyorum. Aşk gelince, gerçekten yeni bir dünya kuruluyormuş. İçimde, varlığından haberli bile olmadığım yeni duygular keşfediyorum. Eskiden göl balığıydım. Şimdi akıntıya karşı yüzen bir sazanım."
...
bin yıllık özlemle sarılmak istiyorum
rüyalarını bile kucaklamak için
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2000
 • Sayfa Sayısı:
  163
 • ISBN:
  9789754948554
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Zeynep Y. 
01 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Yapılan yorumlar yaşanılanın "saf aşk"! olduğu yonunde.Sadece aşk! yok kitapta.İhanet de var. Sozde "Saf aşk"!ı yaşayanların eşlerine ihaneti. Hayatlarindaki kisileri kandirarak buluşmak için türlü taklalar atacaklarına net olsalardi da hayatlarini birleştirselerdi dogru dürüst.Fazlasıyla yeşilçam tadındaki Kitabı bitirmemdeki 1.nedenim prensip meselesiydi. 2. Nedenim yapılan olumlu yorumlara olan inancımdi. Pişman mıyım?
Emin olduğum bir yorum şansı verdiği için hayır.