Rothschild Para İmparatorluğu Derin Yahudi Devleti

8,0/10  (25 Oy) · 
53 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.355 gösterim
Kara para üzerine kurulu ‘Rothschild İmparatorluğu’ zaman içinde İngiliz ve Fransız Merkez bankaları ile Amerika’daki Federal Rezerv bankalarının sahibi olmuştur. Serveti dünya servetinin yarısı olarak tahmin edilen bu ailenin 1940 yılındaki serveti ABD GSMH’nın iki katı olmuştur.
Dünyada tek bir Yahudi imparatorluğu kurulması amacına çalışan aile, Waterloo Deniz Savaşı, Amerikan İç Savaşı, I. ve II. Dünya Savaşlarından büyük paralara kazanmış ve Rusya’da Bolşevik Devrimi’ni finanse etmiştir.

Bu kitap tarihçesi, serveti ve sahip olduğu kurumlar net bilinmeyen ailenin başlangıcından henüz Amerika’nın I. Dünya Savaşı’na katılmadığı 1940 yılına kadar olan olayları anlatmaktadır. Bu kitapta küreselleşme, AB, Birleşmiş Milletler, serbest pazar ekonomisi, çok partili demokrasi ve savaşların kimlere ve nasıl hizmet ettiğini okuyacaksınız.
Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yahudiler hakkında yazılmış düşündürücü bir eser.Bir ailenin tefecilikle dünyaya nasıl hakim olduğunu merakla okudum...
Dünyadaki seçilmiş ırk olarak sadece kendilerini gören ve yaşayan bu insanların gözünde, hıristiyanlar en lanetli insanlar. Dünya devletleri, bankalar,özellikle medya ve yüksek mercilere sızan Rothschild ailesinin bir santraç oyunu gibi tüm ülkelerin üstündeki egemenliklerinin anlatıldığı bu eser, 1940 yılından bu güne sadece politikacıların isimlerinin değiştiğini diger her şeyin aynı şekilde devam ettigini anlatan araştırmalara dayalı bilgilendirici ve düşündurücü bir eser olmuş...
Kesinlikle okunması gereken bir kitap...

Kitabı okuyana kadar dünyayı kimin yönettiğini bilmiyormuşum.Bir ailenin inanılmaz öyküsü.Sıradan bir öykü değil,hepimizin kaderini belirleyen ailenin dolayısiyle hepimizin öyküsü.Dünyadaki her şeye muktedir olan aileye kim sahip olmak istemez? Ben isterdim :))

Serdar Poirot 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir araştırma eseri. Rothschild denen meşhur banker ailenin, dünyada ne şekilde geliştiğini, Yahudi emelleri için neler yaptığını, bankaları, medyayı, hatta ülkeleri nasıl ele geçirdiğini, amacına ulaşmak için savaş çıkarmaktan çekinmemesini detaylı bir şekilde anlatıyor. Yahudi kitabı olan Talmud ve sonradan yazılan Yahudi Protokollerine bağlı olarak, İngiltere ve ABD federal rezervlerini ele geçirmeleri, 1. ve 2. Dünya Savaşını başlatmaları, Sovyet devrimini desteklemeleri, Almanları savaşa hazırlamaları gibi pek çok nokta açığa kavuşturuluyor. ABD'nin savaşa sokulmak istenmesi bile anlatılıyor. Kitabın 1940'da basıldığını düşünürsek yazarın tahmin ettiği pek çok noktanın savaş esnasında gerçek olduğunu görebiliriz. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Vedat 
 30 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünyanın en zengin ailesi olduğu iddia edilen Rotschildlerin, bu büyük sermayeyi nasıl elde ettikleri ve elde ettikleri bu serveti muhafaza edebilmek için ne tür taktikler uyguladıkları anlatılıyor...Dehşet verici bi aile...

Murat Sarıkaya 
16 Ara 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın hakkında hiçbir bilgi yok, hayali bir yazar olabileceği de ihtimaller arasında. Dünyanın en güçlü ve en gizli ailesinin böyle bir yazar tarafından hele ki 1940 yılında ifşası; planlanmış bir senaryo olduğunu düşündürüyor bende. Belki de ailenin dünyaya bir gözdağı, psikolijik bir baskı amacıyla kendileri hakkında sadece deryada damla olabilicek bilgilerinin herkes tarafından bilinmesini istemişlerdir.
Kitaba gelecek olursak herşeye rağmen okunmaya değer bilgilerle dolu. Okurken de bitirdikten sonra da şüphenizi hep sıcak tutacak.
Özelliklede bitirdikten sonra dünya gündeminde gelişebilecek olaylara alışagelmiş bir şekilde sadece bize sunulan kısmıyla mı sorgulayacaksınız yoksa şüpheniz bu ailelerinin oyunu olduğunu mu fısıldayacak size?
.
Bir deneyin derim...

AYŞE SEMA GÜNER 
06 May 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tüm dünyanın gözleri önünde, insanlığı zaafları olan parayla yöneterek, devletleri iflasa surukleyen belanın diğer adı bu aile. Ve paraya duyduğumuz bu zaafımızı kullanarak, tek dünya devleti altında tüm insanlığı köleleştirmeyi başardıklarında kendi sonlarınında geleceğinide hesaplıyorlardır herhalde.

mefkure 
14 Eyl 2017 · 7/10 puan

Kitapta anlatılanlar doğruysa (ki 1940'da yazılmış ve tahmin ettiğimiz şeylerden bahsetmekte), dünyada meydana gelen savaş, çatışma, sömürü, açlık v.b. olayların neden ve kimler tarafından tezgahlandığı anlaşılmakta ve puzzle'ın parçaları tamamlanmaktadır. Mesele ilginç olmakla birlikte çok da korkutucu.

Ahmet Aydın 
29 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Elime geçtiğinde 26. Baskısını yapmış bir eser zaten bu ne kadar doğru olduğunun kanıtı taraflı bir eserde olduğunu düşünebiliriz. Rothschild ailesini bilmeden dünya ekonomisi anlaşılamaz

Peyroux 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yahudilerin , Dünya üzerindeki hakimiyetini ele alan kitap 1940 yılında yazılmış.
Kara para ile başlayan ve aynı çizgide devam ederek Dünya servetinin yarısına kadar artan bir varlığın sahibi Rothschild ailesi. Yahudilerin ilk kralı Mayer Amschel Rothschild ve diğer aile bireyleri; hayatları, kirli işleri , gizli planları anlatılıyor.
Finans, Medya ve Altın piyasalarını ellerinde bulunduran güçlü Yahudi ailenin , 1.ve 2.Dünya Savaşları üzerindeki etkileri, İngiltere, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri yönetimindeki hakimiyetleri ayrıntılarıyla anlatılıyor.

Mehmet SEYMEN 
09 Mar 23:43 · Kitabı okudu · 2 günde

"Politikada başarı, yapılan işlerin gizliliginde saklıdır.yani kandırma ve aldatma politikada geçerlidir."ne kadar acı ama doğru bir söz! Gerçekleri ve doğruyu bilebilsek yanlislarimizi düzeltebiliriz ancak bizi kandirdiklari sürece bunu yapma şansımız çok az....

Kitaptan 23 Alıntı

Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Altın sayesinde en asi ruhlar satın alınabilir; tüm para değerleri ayarlanabilir ve ülkelerin borçları değiştirilebilir. Böylece tüm devletler merhametimize muhtaç olurlar."
Hahambaşı Reichhorn'un cenaze söylevinden alıntı.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 80)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 80)
Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Stalin ve Churchill savaş sayesinde diktatörleşirlerken Mussolini ve Hitler fakirlik ve fukaralık nedeni ile diktatör olmuşlardır. Başkan Rossevelt ise her iki yolu birden denemektedir.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 140)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 140)
Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yahudiler protokollerinde söyledikleri gibi altını, borsaları ve medyayı kontrol etmekte, siyasileri yönlendirmekte, savaşlara neden olarak dünya tarihini amaçları doğrultusunda değiştirmektedirler.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 62)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 62)
Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Dünyadaki insanların fikir ve yaşamlarını çok etkileyen medyayı Yahudilerin kontrol etmesi bir tesadüf müdür?

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 57)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 57)
Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yirmi beş Rus devrimi lideri arasında Yahudi olmayan tek kişi Lenin'dir ancak onun da annesi ve karısı Yahudidir.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 69)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 69)
Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ünlü gazetelerin köşe yazarları, reklam firmalarının baskısıyla her zaman Yahudilere verilmektedir.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 60)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 60)
Nurhan Işkın 
24 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bu aile savaşlarda taraf tutmaz çünkü sadece paranın peşindedir.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 45)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 45)
Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yahudiler Fransa'dan iki kere sürülmüşlerdir ve İngiltere'den sürüldükten sonra bu ülkeye geri dönüşleri 400 yıl boyunca engellenmiştir.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 95)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 95)
Nurhan Işkın 
24 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Fransız Devrimi' nin tamamen Rothschild sermayesi ile finanse edildiği hakkında ciddi deliller vardır.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 25)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 25)
Nurhan Işkın 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

New York Times gazetesinde Edward Rothschild'ın Amerika'ya varışı haber olmuş ve haberde bu kişinin üstünde bulunan1.000.000 dolar tutarındaki ziynetin şahsi eşya olarak nitelendirilerek gümrük vergisi alınmadığı belirtilmiştir.

Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 155)Rothschild Para İmparatorluğu, George Armstrong (Sayfa 155)
3 /