Sadece Başbakan Okusun

8,7/10  (81 Oy) · 
300 okunma  · 
60 beğeni  · 
2.180 gösterim
Hayatı boyunca hiç kaybetmeyen tek adamım ben.
Bir ölümsüz gibi yaşamayı başardığımı düşünüyorum ve öleceğime hiç inanmıyorum; ama olur da bir gün ölürsem, benden bahsederken sakın ‘Hayatını Kaybetti.’ diye bir ifade kullanmayın; çünkü ben ölmüşsem asla hayatı kaybetmemişimdir.
Ben ölmüşsem mutlaka ölümü kazanmışımdır.

Dünyanın En Akıllı İnsanı Şimdi de
‘Sadece Başbakan Okusun’ diyor!

‘Sadece Başbakan Okusun’ kitabı Kashna Dahi Fabrikası’nın kurucusu, Dünyanın En Akıllı İnsanı Erdal Demirkıran tarafından yazarın 8. kitabı olarak kaleme alınmıştır.

Yazarın ifadesine göre 2016 yılında yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenerek vücuda getirilen kitap, roman tadında yazılmıştır. Naravenya Cumhuriyeti’nin Başbakanı olan Barkudza, bir gün durduk yerde bir zarfın üzerinde ‘Sadece Başbakan Okusun’ yazan bir mektup alır, mektupta yazılanlar başbakanı çok etkiler. Bu yazışmalar esrarengiz bir şekilde tek taraflı olarak devam ederken, başbakan bambaşka bir insana dönüşür ve ülkesini dünyanın en muazzam gücü haline getirir.

Kitapta trafikten teröre, ekonomiden dış politikaya kadar yüzlerce soruna, akla biraz fazla uygun çözümler sunan yazara,

- Kitabınızı özetler misiniz?

diye sorduğumuzda,

- Bu kitap başbakana gelen o mektuptur!

diye cevap vermiştir.

Hikayesiyle büyüleyici bir etki bırakacağından hiç şüphe etmediğimiz bu kitap, içindeki 100’ü aşkın akıl almaz projeyle de okuyucusunu şaşkına çevirecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  585
 • ISBN:
  9789756197073
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:

Erdal Demirkıran çok ilginç bir yazar. Daha önce "Şimdi Sen Gidecen ya Cehennemin Dibine Git" adlı kitabını okumuştum, beni çok etkilemişti. Olaylara perde arkasından bakan, bakış açısını ifade ediş şekliyle ilgi çeken, 'sıradışı' kelimesini hakeden bir yazar.
Kitabı elinize aldığınızda çok kalın gibi görünüyor ama okumaya başladığınız anda eriyip gidiyor -diğer kitabı da böyleydi-.
Barkudza'nın yanında çalışan bakanlardan biri olup insanlar için deli gibi çalışmak istedim. Kurulan dünya, sorunlara bulunan çözümler, yapılmayanı yapan bir başbakan...
Yazarın tarzı bu, kişisel gelişim kitapları gibi bir üslubu yok ve siz farketmiyorsunuz ama kitapları sizi kişisel geliştiriyor...
Mutlaka okunmalı. (Tüm kitapları)