Sadece Başbakan Okusun

8,8/10  (37 Oy) · 
148 okunma  · 
22 beğeni  · 
1.654 gösterim
Hayatı boyunca hiç kaybetmeyen tek adamım ben.
Bir ölümsüz gibi yaşamayı başardığımı düşünüyorum ve öleceğime hiç inanmıyorum; ama olur da bir gün ölürsem, benden bahsederken sakın ‘Hayatını Kaybetti.’ diye bir ifade kullanmayın; çünkü ben ölmüşsem asla hayatı kaybetmemişimdir.
Ben ölmüşsem mutlaka ölümü kazanmışımdır.

Dünyanın En Akıllı İnsanı Şimdi de
‘Sadece Başbakan Okusun’ diyor!

‘Sadece Başbakan Okusun’ kitabı Kashna Dahi Fabrikası’nın kurucusu, Dünyanın En Akıllı İnsanı Erdal Demirkıran tarafından yazarın 8. kitabı olarak kaleme alınmıştır.

Yazarın ifadesine göre 2016 yılında yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenerek vücuda getirilen kitap, roman tadında yazılmıştır. Naravenya Cumhuriyeti’nin Başbakanı olan Barkudza, bir gün durduk yerde bir zarfın üzerinde ‘Sadece Başbakan Okusun’ yazan bir mektup alır, mektupta yazılanlar başbakanı çok etkiler. Bu yazışmalar esrarengiz bir şekilde tek taraflı olarak devam ederken, başbakan bambaşka bir insana dönüşür ve ülkesini dünyanın en muazzam gücü haline getirir.

Kitapta trafikten teröre, ekonomiden dış politikaya kadar yüzlerce soruna, akla biraz fazla uygun çözümler sunan yazara,

- Kitabınızı özetler misiniz?

diye sorduğumuzda,

- Bu kitap başbakana gelen o mektuptur!

diye cevap vermiştir.

Hikayesiyle büyüleyici bir etki bırakacağından hiç şüphe etmediğimiz bu kitap, içindeki 100’ü aşkın akıl almaz projeyle de okuyucusunu şaşkına çevirecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  585
 • ISBN:
  9789756197073
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Mustafa Türköz 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 37 günde · Beğendi · 10/10 puan

Erdal Demirkıran'ın birçok kitabı etkileyici ve insanın hayatını etkiliyor. Kitabı okuyunca başka dünyaya giriyorsunuz. Muhteşem bir devlet ve yaşam nasıl olunabilir onu konu ediniyor.Kaliteli bir eser olmuş.

Kübra Aleyna Çolak 
03 Tem 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Şu kitabı okumadan ölmeyin arkadaşlar gerçekten size vir şeyler katar samimi söylüyorum kashna felsefesini sevdiğim ve Erdal Demirkırana hayranlığımın arttığı bir kitap.

Esma Meral 
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Erdal Demirkan ın diğer kitaplarına nazaran en sevdiğim ve hayranlıkla okuduğum kitabı kash barkudza büyük adam ve hayatı boyunca kaybetmeyen tek adam

Kitaptan 13 Alıntı

Mücahit ÖZDEMİR 
07 Oca 02:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sabah gün ağarırken dalgalanan bayrağı sen seyrettin mi hiç? O nasıl bir asalet , o nasıl bir duruş böyle ? Elimden gelse açıp göğe salacağım , bulutlara asacağım hürriyetimizi temsil eden yüce bayrağımızı , direğe bağlı olması bile zoruma gidiyor...

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 362)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 362)
Mücahit ÖZDEMİR 
09 Oca 00:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sigara içen bir insanın kendine saygısı yoktur. İçine çektiği duman kendisine hiç zararı olmadığı halde en sevdiği kişinin ciğerine giriyor olsaydı kimse sigara içmezdi...

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 455)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 455)
Mücahit ÖZDEMİR 
09 Oca 00:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

...İnsanlar iyi şeyleri çabuk unutuyor , hemen alışıyorlardı ve bir de sabırsızdılar üstelik. Hem de cennette ayağı kaysa , düştüğü çukurun Kevser kuyusu olduğunu düşünmeden küfredecek kadar sabırsız. ..

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 551)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 551)
Mücahit ÖZDEMİR 
07 Oca 02:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sen hiç film icabı boğaz kesen caniyi izleyen birini izledin mi ? Yüz ifadesini gördün mü ? Kendi yapıyormuş gibi hissediyor bunu izleyen ve biz buna izin verdiğimiz için dizilerle insanların tecrübelerine yeni beceriler ekliyoruz.

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 353)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 353)
Mücahit ÖZDEMİR 
07 Oca 02:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Erkek dediğin bir şeyi yapacaksa düşünmemeli , sonuna kadar gitmeliydi ; Çünkü Velev ' e göre erkekler asla hata yapmazdı , kadınlarsa sadece hata yaparlardı. Hakiki bir erkeğin isterse herşeyi değiştirebilieceğini dayısından öğrenmişti Barkudza. Bir erkek ne kadar sert olursa o kadar dikkat çeker, o kadar hakiki olurdu dayıya göre.

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 351)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 351)
Mücahit ÖZDEMİR 
07 Oca 01:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Eline yakışmayan küreğe doldurduğu toprağa gözyaşını karıştırıp , incinmesin diye usulca tabutun üstüne bıraktı, sonra bir kenara oturdu .

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 321)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 321)
Mücahit ÖZDEMİR 
07 Oca 01:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

.Neden ölenlerin üstüne çarşaf seriyorlardı ? Zaman zaman aralayarak gerçekten ölüp ölmediğini kontrol etmek için herhalde !...

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 315)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 315)
Mücahit ÖZDEMİR 
09 Oca 00:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlara unutmamalarını istediğin kötü haberleri en mutlu anlarında ver, asla unutmazlar. Ya da unutmamalarını istediğin iyi bir haberi en kötü anlarında ver ve merak etme bunu da asla unutmazlar.

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 484)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 484)
Mücahit ÖZDEMİR 
09 Oca 00:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

'Ben seni seviyorum'un karşılığı 'Ben de seni seviyorum!'olduğu sürece bitecektir aşklar. Ne zaman ki ' Ben seni seviyorum 'un karşılığı 'Ben de sana seviliyorum!' olursa sarsılmayan kayalara benzeyen mevsimsiz aşklar yeşerecektir, karmaşaya sarmış dünyanın nicedir kurak meşk bağlarında.

Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 534)Sadece Başbakan Okusun, Erdal Demirkıran (Sayfa 534)
2 /