Şans Müziği

7,4/10  (9 Oy) · 
31 okunma  · 
4 beğeni  · 
722 gösterim
... Şans Müziği, tüm Amerika kıtasına yayılan geniş bir alandan başlayıp Pennsylvania'daki bir çayırlıkta iki kişinin ördüğü duvarda noktalanıyor. O iki kişinin bu işe nasıl bulaştıkları, işin koşulları, tümüyle şansa bağlı bir gelişme. Ancak Paul Auster'ın dünyasında şans, kimi zaman kazaya, kimi zaman yazgıya, kimi zaman da iradeye benzeyen değişken ve güçlü bir öge. Gerilimle coşkuyu aynı anda aktaran Şans Müziği, her türlü kötülüğe ve haksızlığa uğrarken, bunların karşısında bizim de yapabileceğimiz küçük, ama değerli şeylerin öyküsü.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789755104430
 • Orijinal Adı:
  The Music Of Chance
 • Çeviri:
  Seçkin Selvi
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Yazarın dile hakimiyeti çok iyi. Hiç sıkmıyor. Konu ilginç değil ama karakter tahlilleri çok iyi. Ama şaşırtıcı sürpriz bir son yok. Yinede Nash ve Pozzi sizi etkiliyor.

Ümit güder 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

#kitap yorum ; evet Kahramanımız biraz sorumsuz bir babadır eşi terk edip gidince sap gibi ortada kalır babası hakkın rahmetine kavuşunca eline bir hayli miras parası geçer kızını ablasına bırakıp bir araba alır ve deli Mehmet gibi ABD yi bir uçtan öbür uca gezmeye başlar ( ki bu bende dahil çok kişinin istediği şeydir ,nereye gittiğini düşünmeden sadece gitmek ,gitmek ) bu arada içsel düşüncelere dalar kimim ,niye sürekli gitme istegi var içim de neyden kaçıyorum vs eh Meksika atasözünde ki gibi hazıra dağ dayanmaz olayı para bitmeye başlayınca seve seve Sıla'ya döneyim bir baltaya sap olayım olayı içine düşer tam dönüş yolunda genç bir poker oyuncusu ile karşılaşır ve kendini kurtarmak için son parsı ile birlikte bir oyun oynamaya karar verir , rulette siyah 13 e oynar parayı kaldırırlar keyfe bakarlar ( değil tabi ) zaten bu kitaplarda olur ( zaten bu da kitap demediniz içinizden umarım ) eh olayda esas bundan sonra başlar çok enteresan bir hale dönüyor kitap biraz alacakaranlık kuşağı biraz sinir bozucu psikolojik hafif gerilim ,güzel mi evet ama hala " görünmeyen " çok çok daha iyi

Dila. 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Okuduğum ilk Auster kitabıydı ve çok etkilendim diğer kitaplarını da okuyacağım. Auster'a başlamak için iyi bir kitap oldu.
Kitaba gelirsem; dili çok güzel, anlatım çok akıcı bu yüzden kitap hızlı gidiyor hiç fark etmeden onlarca sayfa okuyabilirsiniz. Konu güzel adım adım yokluğa düşmeyi anlatıyor; hem maddi hem de manevi anlamda.
Pozzi'den çok Nashe karakterinin Pozzi'ye bağlılığı etkileyiciydi diyebilirim.

Kitaptan 4 Alıntı

"Paranın asıl yararı, ona bir şeyleri satın alma olanağı vermesi değil, parayı düşünmek zorunda bırakmamasıydı."

Şans Müziği, Paul AusterŞans Müziği, Paul Auster
Dila. 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Çevresindeki dünya bir anda gerçekliğini yitirmiş gibi, tam bir ilgisizliğe ve kayıtsızlığa gömüldü. Kendini bir gölge gibi, gözleri açık uyuyakalmış biri gibi hissediyordu.

Şans Müziği, Paul Auster (Sayfa 66)Şans Müziği, Paul Auster (Sayfa 66)
Dila. 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

...yeniden sıfır noktasına gelmişti. Sıfırın en ufağı bile hiçlikle dolu koskoca bir delik, dünyayı içine almaya yetecek kadar büyük bir daireydi.

Şans Müziği, Paul Auster (Sayfa 151)Şans Müziği, Paul Auster (Sayfa 151)