Yükseklik Korkusu

6,9/10  (17 Oy) · 
69 okunma  · 
8 beğeni  · 
881 gösterim
Daha önce Can Yayınları arasında çıkan kitaplarından tanıdığınız usta Amerikalı yazar "Paul Auster"ın son yapıtı, "Yükseklik Korkusu". Her kitabıyla bizi yeniden şaşırtan, her seferinde bambaşka serüvenlerle, bambaşka dünyalarla buluşturan Paul Auster, bu kez de Saint Louis'in arka sokaklarında yetişen öksüz, bıçkın bir gençle, Walt'la tanıştırıyor bizi; ama sıradan bir genç değil bu, kendisine sahip çıkan bir Macar'la tanıştıktan sonra hayatı değişen, boşlukta durabilmeyi, hatta uçabilmeyi öğrenen bir genç. Her sayfasında okuduklarınıza inanmakla inanmamak arasında gidip geleceğiniz bu roman, birbirine bir baba-oğuldan da yakın olan iki kişinin serüveni olduğu kadar bir mucizenin de masalı.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2008
 • Sayfa Sayısı:
  245
 • ISBN:
  9789755106694
 • Orijinal Adı:
  Mr. Vertigo
 • Çeviri:
  İlknur Özdemir
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir eser güzel bir çalışma sürükleyici hoş bir konusu var üslubu güzel keyifle okunacak eserlerden okuyan herkese keyifli okumalar dileriz Türkiye ...

Gökhan Taşpınar 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın kahramanı Walter'un; küçük yaşlarda inanılması güç yeteneklerini kazandığı inişli çıkışlı macera dolu yaşamını konu alan sürükleyici, akıcı bir roman...Uzun zamandır bir sonraki sayfada neler olacağını merak ettiğim böylesine sürükleyici bir roman okumadığımı farkettim, çok keyif aldım.Yazarın anlatımı, dil zenginliği, kurguları gerçekten çok başarılı..Bu anlamda keyifle okunabilecek bir roman olduğu görüşündeyim..

melih erdoğan 
 27 May 15:27 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · Puan vermedi

Yine Paul Auster, yine nefis bir hikaye... İşin aslı artık Auster'den sonra diğer okuduklarım çok yavan kalıyor, bu Amerikalı yüzünden artık ortalama bir kitaba 50 sayfa dayanabiliyorum.

Auster yazılabilecek her şeyi en güzel şekilde ifade etmiş arkadaşlar. Diğer kitapları ısınmak için kullanabiliriz. Ayrıca Atam'a da benziyor: http://im.haberturk.com/...5ad4e6d25b7ee47e.jpg

Daha bitmedi övmeye devam edeceğim...

Bazen 
05 Eyl 22:41 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Mütemadiyen kaybetmek ve hayal kırıklığı üzerine yazılmış çok ince, naif bir kitap. Öyle ki kahramanlar suça ve günaha batarken yine de masumiyet oradadır. Hayal kırıklıkları hiç bitmez, uçan adamlar vakit gelir uçamaz, en beklenmedik anda silah patlar birileri hep ölür.

Ufuk Zirve 
11 Oca 21:35 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Amerika'da yirmili yıllarda geçen romanda dilencilik yaparak geçinen Walter Rawley 9 yaşındayken Yehudi Usta'nın himayesine girer. Yehudi Usta,Walt'a uçmayı öğreteceğini söyler. Beraber şehirden uzak bir çiftlik evine giderler, Walt pek çok güçlük çektikten sonra uçmayı öğrenir ve "Harika Çocuk Walt" adıyla sahneye çıkmaya başlar. Romanın sonraki kısımlarındaysa Walt'ın ergenliğe girmesiyle beraber uçma yeteneği zayıflar ve hayatını başka şekilde sürdürmeye başlar. İniş çıkışlarla dolu hayatında tüm Amerika'yı gezer, çeşitli işlerde çalışır,değişik kişilerle tanışır.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Edebali 
17 Ara 2015 · Kitabı okudu · 25 günde · 7/10 puan

Kitabı okumaya başladım ve ilk bölümünden oldukça etkilendim. Hikayesi, kurgusu farklıydı, tüm dünya kargaşa içindeyken kahramanların farklı dünyası ilgimi çekti. Mücadeleler, içsel muharebeler akıcı bir şekilde ilerliyor.
Ne var ki ikinci yarısında baştaki hikayeden kopuyorsunuz. Fantastik bir maceradan Amerika'nın yakın tarihinin kahramanın gözünden anlatılmasına dönüyor. Anlatı bir şekilde kendini bağlıyor, kitabı bitiriyorsunuz ancak kitabın ikinci bölümünün hiç olmamasını tercih ederdim.

Kitaptan 1 Alıntı