1000Kitap Logosu
Resim
7.1
10 üzerinden
541 Puan · 77 İnceleme
62 syf.
·
1 günde
Hayal kırıklığı
Bir çırpıda bitirdiğim akıcı ama size hiçbir şey katmayacak öylesine okunabilecek bir kitap. Sadece bitirmek için okudum ve hayal kırıklığına uğradım.
Uykusuzluk
7.1/10 · 1.747 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
62 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
birkaç saatte rahatlıkla bitirebileceğiniz bir Henry Miller kitabı, kitabı okurken anlam veremediğiniz, bağdaştıramadığınız, kitaptan koptuğunuz dakikalar oluyor. bana göre bir çok şey havada kaldı, fakat içinde güzel ve anlamlı cümleler buldum. belki de her şeyi özetleyen cümleler. belki de daha sakin, daha boş bir kafayla, daha kendi kendine okumak gerek. beklentimin altında olsa da kendime aldığım bir çok şey var kitapta. hiçbir şey pişmanlık değildir, hiçbir kitap da.
Uykusuzluk
7.1/10 · 1.747 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
62 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Henry Miller'ın uykusuzluk kitabını yanıma kitap almadığım bir anda bir öğrencimin elinde gördüm ve kısacık boşlukta kısacık kitabı karıştırmaya başladım. Aklıma geçmişte okuduğum bir söz geldi "Eğer bir şeyi kısa anlatamıyorsan anlamamışsındır."76 yaşında tanışıp aşık olduğu Japon bir kadın için yazılmış bir kitap.Düşünsenize bizim artık ölümü kendimize hak gördüğümüz, yaşanacak başka ne kaldı ki dediğimiz, en azından bunu hayal ettiğimiz bir yaş için aşkı yazmış.Aşkı için Japonca öğrenme isteği, aşkı için o yaşta bir kabareye onu her gün dinlemeye gitmesi bana duyguların bir yaşı olmadığını, hayattaysan ve yaşama sevincin varsa insan olmaya ,duygularla olmaya devam edersin hissini uyandırdı. Kitaptan bir cümleyle bitirmek isterim keyifli okumalar. AZIYLA YETİNMEDİĞİMİZ TEK ŞEY AŞKTIR.VE YETERİNCE VERMEDİĞİMİZ DE ODUR.
Uykusuzluk
7.1/10 · 1.747 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
62 syf.
·
2 günde
Henry Miller edebi yönünün dışında piyanistlik ve ressamlık gibi sanat dallarıyla ilgilenmiş, eserlerinde cinsel konuları açıkça anlatması sebebiyle bazı ülkelerde yayınları yasaklanmış “radikal” bir yazar. Kitabın çevirisi gayet anlaşılır ve akıcı, konusu ise Miller’in ömrünün sonbaharında, 76 yaşında tanıyıp aşık olduğu kabare sanatçısı Hoki Tokuda’ya duyduğu aşk’ı, ulaşmak için verdiği çabayı, saplantılarını anlattığı 62 sayfalık mini bir anlatı kitabı, eserle ilgili karışık duygular içindeyim, kesinlikle okuyun, ya da boşa zaman harcamayın diyemem, çok sayfalı uzun öyküler okurken nefes almak için araya sıkıştırılabilir. Tıpkı mekanlar gibi Tebdil-i kitapta da ferahlık vardır. :)
Uykusuzluk
7.1/10 · 1.747 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
3
4
...
9
89 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.