Yolda

7,5/10  (12 Oy) · 
47 okunma  · 
6 beğeni  · 
581 gösterim
Uzun yolculuklarda yanımızda oturan bir yabancıya bazan en büyük sırrımızı, en tuhaf hikâyelerimizi rahatça anlatırız; çünkü onu bir daha görmeyeceğimizi biliriz. Ama bazan yanımızda oturan gezgin, aslında yollardan hikâyeler toplayan bir yazar olabilir ve bir gün bambaşka bir ad ve renkte kendi hikâyemizi onun sözcükleriyle yazılmış olarak bir kitapta okuyabiliriz… Elbette edebiyatın 'esirgeyen gökleri' , 'kışkırtıcı rüzgarları' ve 'ürperten yağmurları' eşliğinde.
ukulele 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yolda, hiç umulmadık anda yolculuklarda karşılaşılan kişilerin kimi zaman şaşırtan, kimi zaman hüzünlendiren hikayelerinden oluşuyor. Buket Uzuner çokça yolculuk yapan ve gezmeyi seven biri olduğu için eminim heybesinde daha ne hikayeler vardır.

Irem 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Okudukça insanın tası tarağı bir bavula toplayıp diyar diyar gezme isteğini arttıran, yerleşik düzenden kaplumbağa düzenine geçmeye heveslendiren bir kitap. İnsan bazen kendi kendine sormuyor değil: güvenle dört duvar arasında durmayı gezginliğe yeğ tutuyorum da iyi mi ediyorum diye. Yanıt vermesi güç sorular sorduran kitaplardan.

Kitaptan 1 Alıntı