Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş

8,1/10  (14 Oy) · 
32 okunma  · 
11 beğeni  · 
733 gösterim
J. D. Salinger İkinci Dünya Savaşı yıllarının yedi "tuhaf" kardeşli Glass ailesinin öykülerine Franny ve Zooey'le (YKY, 1993) başlamıştı. Bu kez Glass kardeşlerin öyküsü (yine iki uzun öykü) Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş adlı bu kitapla devam ediyor.
Yapı Kredi Yayınları 20. yüzyılın bu modern-klasik (ve efsanevi suskun) ustasının son kitabını da Türkçede yayımlayarak Salinger külliyatını ("Hapworth" hariç) tamamlamış oluyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  150
 • ISBN:
  9789753633185
 • Çeviri:
  Sevin Okyay, Coşkun Yerli
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aslıhan Alpaslan 
21 Nis 14:11 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Uzun cümleler ve paragraflar seviyorsanız rahatça okuyacağınız bir kitap. İlk bölümde kardeş Buddy abisinin olmayan düğününden sonra ki olayları gelin tarafının tanıdıkları ile yaşadıklarını anlatıyor. Pek alışık olmadığım bir yazım tarzı ile karşı karşıya kaldım. Kitabı da işe gelip giderken otobüste okuduğum için mi, yoksa benim anlamadığım bir tarzda olduğu için mi tam hazmedemedim bilmiyorum. Bu yüzden siz 1000k okuyucularına daha fazla bilgi veremiyorum. İlk defa okuduğum bir kitabı tekrar okumak üzere listeme alıyorum. Ama bu sefer sakin kafa ve ortam bulmam gerek.

Hüseyin Düver 
 23 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazarın tarzına alıştıktan sonra rahat okunan bir kitap oldu. Özellikle ikinci kısımdaki okuyucuyla konuşur gibi yapılmış anlatım şeklini şahsen çok iyi buluyorum. Dokuz Öykü'nün ilk hikayesinde ölümü anlatılmış Seymour'un geçmişine dönüyoruz, İlk kısımda evlenmesini ikinci kısımda ise kardeşinin dilinden nasıl biri olduğunu öğreniyoruz. Franny ve Zoey kitabına da göndermeler vardı. Henüz onu okumadığımdan bazı kısımlar boşlukta kaldı. Okuyacaklara Franny ve Zoey, bu kitap ve en son dokuz öykü okumalarını öneriyorum. Benimki biraz tersten oldu

Tuğba Çetingör 
24 Oca 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Genel olarak çok zor bir kitap olarak bilinse de beni oldukça etkilemiştir Seymour...

Kitaptan 5 Alıntı

Sedanur Akkoyun 
20 Nis 20:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

İyi geceler...
Ben bu gece kendi kendimin Kum Perisiyim. İyi geceler! İyi geceler sizi hepsi insanı çileden çıkartacak kadar iletişim yoksunu insanlar!

Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş, J. D. Salinger (Sayfa 136)Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş, J. D. Salinger (Sayfa 136)
Sedanur Akkoyun 
20 Nis 12:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Merak ediyorum, insanın, birkaç modern kaşın kalkmasına vesile olmadan ağabeyinin ellerine ne ölçüde hayran olmasına izin verilir?

Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş, J. D. Salinger (Sayfa 129)Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş, J. D. Salinger (Sayfa 129)
Mrtl Akğln 
05 Eyl 14:47 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Bilge, herhangi bir şeyi üstlenme konusunda endişe ve kararsızlık doludur ve böylece de hep başarılı olur."

Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş, J. D. Salinger (Sayfa 146)Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş, J. D. Salinger (Sayfa 146)