Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş

8,1/10  (8 Oy) · 
21 okunma  · 
7 beğeni  · 
635 gösterim
J. D. Salinger İkinci Dünya Savaşı yıllarının yedi "tuhaf" kardeşli Glass ailesinin öykülerine Franny ve Zooey'le (YKY, 1993) başlamıştı. Bu kez Glass kardeşlerin öyküsü (yine iki uzun öykü) Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar ve Seymour Bir Giriş adlı bu kitapla devam ediyor.
Yapı Kredi Yayınları 20. yüzyılın bu modern-klasik (ve efsanevi suskun) ustasının son kitabını da Türkçede yayımlayarak Salinger külliyatını ("Hapworth" hariç) tamamlamış oluyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  150
 • ISBN:
  9789753633185
 • Çeviri:
  Sevin Okyay, Coşkun Yerli
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hüseyin Düver 
 23 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazarın tarzına alıştıktan sonra rahat okunan bir kitap oldu. Özellikle ikinci kısımdaki okuyucuyla konuşur gibi yapılmış anlatım şeklini şahsen çok iyi buluyorum. Dokuz Öykü'nün ilk hikayesinde ölümü anlatılmış Seymour'un geçmişine dönüyoruz, İlk kısımda evlenmesini ikinci kısımda ise kardeşinin dilinden nasıl biri olduğunu öğreniyoruz. Franny ve Zoey kitabına da göndermeler vardı. Henüz onu okumadığımdan bazı kısımlar boşlukta kaldı. Okuyacaklara Franny ve Zoey, bu kitap ve en son dokuz öykü okumalarını öneriyorum. Benimki biraz tersten oldu

Tuğba Çetingör 
24 Oca 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Genel olarak çok zor bir kitap olarak bilinse de beni oldukça etkilemiştir Seymour...