Giriş Yap
Hiçbir Müslümanın, çocuğunu bile bile İslam dışı inançların kucağına atmayacağı muhakkaktır. Ancak, kültür emperyalizmi şeklinde gerçekleşen dejenerasyon (yozlaşma), dikkat edilmediği takdirde fıtratın gitgide bozulmasına ve İslam dışı inanç akımlarının istismarına açık hale gelmesine sebebiyet verebilmektedir. Örneğin yılbaşı kutlamaları ve okullarda masumane (?) yapılan çekilişler, güya çocuğu kırmama adına düzenlenen doğum günü partileri ve üflenen mumlar vb. bunların her biri çocuğun bilinç altında o kültürlere karşı bir özenti oluşturmakta ve bu durumda, her ne kadar anne baba, çocuğunu hristiyanlaştırmasa veya yahudileştirmese de o kültürlere karşı olumlu bir bakış açısı hatta muhabbet oluşturabilmektedir. çocuğu fıtratında meydana getirilen bu ve benzeri tahrifatlar, zamanla çocukta hristiyanlaşma veya yahudileşme temayülü oluşturmakta veya tarikattaki çeşitliliğe bağlı olarak ateizm, deizm ve satanizm gibi akımlara kaymalarına sebebiyet vermektedir. Çünkü o masum yürek, çok kolay etkilenmekte ve her yöne evrilip çevrilebilmektedir.
Reklam
yorumlarda alıntıyla alakalı bir açıklama var. lütfen okuyun.
Şeytansız bir dünya, dünya olamaz, Cennet olurdu. Sanki dünyada bulunuşumuzun sebebi Şeytan'dır. Çünkü şeytan bütün baştan çıkartmaların, bütün günahların ve günaha teşviklerin, dünyasal hataların tek hazırlayıcısı ve kaynağıdır. Şayet o olmasaydı insanın dünyada olmasına ve denenmesine gerek olmayacağı gibi o koskoca Cehennemlere, Cennetlere de gerek olmazdı çünkü kimse Tanrı'ya karşı gelerek, Cehennem'de bulunmasını gerektirecek birşey yapmaz, yapmak bir yana düşünmezdi bile.
1 yorumun tümünü gör
Marduk, bildiğiniz gibi Satanizm'in baş aktörüdür. Satanistler Marduk'un Merodak adlı bir Babilliden geldiğini, bu adamın tıpkı cennetteki iblis gibi yeryüzünde ilk yalanı söyleyen ve ilk isyanı çıkaran kişi olduğuna inanırlar.
Satanizm
Satanist alt kültürünün Bağdat, Halep, Musul bölgelerinde yaygın olan, şeytanı yücelten, şeytana tapan bir İslam mezhebi olan “Yezidî” mezhebiyle ilgisi yoktur. Son on beş yirmi yıl içinde oluşan, üç beş yıldır ülkemiz gençliği arasında yayılan batı kökenli bir gençlik alt kültürüdür satanizm. Ülkemizde satanist alt kültürünü benimsemiş olanlar genellikle 15-22 yaş dilimi içinde bulunan, çoğu orta-üst ekonomik, toplumsal düzeyde aile yapısından gelen, ilköğretim son, lise, yüksek öğrenim gören gençlerdir.
Reklam
414 syf.
·
9/10 puan
Yazar sanki internetteki blog bilgilerin derlemesini yapmış. Çok fazla tekrara da düşmüş. Yine de birçok şey öğrendiğim bir kitap oldu. Dili gayet anlaşılırdı. Zor cümleler neredeyse yoktu.
Satanizm ve Masonluk
9.7/10 · 16 okunma
2
71
707 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42