Kusursuz Cinayet Yoktur

8,5/10  (15 Oy) · 
56 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.139 gösterim
Dünyaca ünlü adli tıp uzmanı ve kriminolog Prof. Dr. Sevil Atasoy, sadistlerin ve mazoşistlerin kanlı serüvenlerini aktarıyor, "zevkine ölüm" dosyalarını aralıyor.

Dünyaca ünlü adli tıp uzmanı ve kriminolog Prof. Dr. Sevil Atasoy, ağırlıklı olarak cinsel zevk amaçlı cinayetleri ve seksüel seri katilleri ele aldığı Kusursuz Cinayet Yoktur'da, sadistlerin ve mazoşistlerin kanlı serüvenlerini aktarıyor, "zevkine ölüm" dosyalarını aralıyor.

Asla bulunmak istemeyeceğiniz evlerde yaşananlar, günlerce süren işkenceler, yanlışlıkla 19 yıl cezaevinde kalan masumlar, yanlış değerlendirilen deliller, Atasoy'un incelikli anlatımıyla karşınızda...

Kan nasıl sıçrar...
Satanizm ayinlerinin içyüzü...
Cinsel suçlar nasıl araştırılır, nasıl aydınlatılır...
Seks köleleri neler yaşar...
"Beni soluksuz sev!"diyen kimdi...
Münevver Karabulut cinayeti ve morgdaki hayalet...
(Tanıtım Bülteninden)
Pitho 
05 Eyl 09:53 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kanıt dizisi sayesinde tanıdığım o ses , o kendinden eminlik , o işimin piriyim edası ile sevdiğim Sevil atasoy.. Senin gibi kadınlara hayranımmmmmm ...
okuduğum ilk kitabı , muhtemelen yine okurum. Sayesinde sadomazoşist kişilik bozukluğunu iyi belledim. Ellerine sağlık , dünyada ne pisikopatlar varmış dedirten kitabı bitirmiş olmanın rahatlığındayım. İyi okumalar

siyal 
10 Eki 2016 · Kitabı okudu

Güzel bir kitap... Fakat editöründen daha iyi bir iş beklerdim. Cümleler çok uzun. Bazen olayın etrafında dönüp duruyor. Yazım tekniği gelişir umarım...

Paradise falls: a land lost in time 
25 Ağu 13:32 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok farklı konuları içeren denemeler içeriyor. İlk denemeler hep mazoşitler, satanistler üzerineydi, umarım böyle devam etmez diye düşündüm. Aynı türden denemeler üst üste olduğunda biraz sıkıcı oluyor. Ancak sonraları konular farklılaştı. Çok şaşırtan şeyler okudum. Kırk yıl düşünsem aklıma asla gelmezdi dediğim türden şeyler okudum. Çok beğendim bu yüzden hocanın diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum. Ve denemedeki ilk yaşanmış öyküyü asla unutabileceğimi düşünmüyorum. Ve sanırım herkese, herşeye kuşkuyla bakacağım. - Kusursuz cinayet yoktur, kusurlu insan vardır.

DERYA... 
07 Mar 00:28 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kanıt dizisinde severek izlediğim yazarın bu kitabı biraz yavan geldi bana...hikayelerden oluşan kitapta daha çok sadist ve mazoşist katiller anlatılmış...okunabilir...

Kitaptan 16 Alıntı

Merve Yerlikaya 
17 Eyl 17:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birini öldürürken,az sonra sıranın kendisine geleceğini bilen bir diğerini seyretmek.İşte sadizm budur.

Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 46)Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 46)
Merve Yerlikaya 
17 Eyl 04:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aslında mazoşizm,kişinin kendisini cinsel obje olarak görmeye başlaması üzerine,yine kendisine yönelttiği sadizmden başka bir şey değildir.Kısacası bir sadist aynı zamanda az ya da çok bir mazoşist ve bir mazoşist az ya da çok bir sadisttir ve kimi zaman biri,kimi zaman diğerini üstlenir.

Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 40)Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 40)
Paradise falls: a land lost in time 
25 Ağu 02:03 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hindistan'ın sivil toplum örgütlerinden BBA,... Ocak 2008 ile Ocak 2010 arasında yürüttükleri son araştırmasını yayımladı. Saat başı 11 çocuğun kaybolduğunu, bunlardan en az dördünün bir daha bulunmadığını, zorla çalıştırıldıklarını, genelevlere düştüklerini, dilendirilerek istismar edildiklerini, hatta çocuk asker olarak çatışma bölgelerine satıldıklarını bildirdi.

Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 153 - Doğan Kitap)Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 153 - Doğan Kitap)
Paradise falls: a land lost in time 
25 Ağu 03:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Aralık 2008'de, Finlandiya'nın Lapua kentinde çalınmış ve terk edilmiş araçtan delil toplayan memur Sakari Palomaeki, dolaşmakta olan karasineği kriminal laboratuvara göndermiş, sineğin kanından hırsızın DNA profili elde edilmiş ve adam bu sayede yakalanmıştı.

Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 189 - Doğan Kitap)Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 189 - Doğan Kitap)
Paradise falls: a land lost in time 
22 Ağu 21:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hiçbir sağlıklı beyin, bir katilin beyni gibi çalışamaz, onun ruhundaki girdapları, öldürmeden önce ve sonrasındaki duygularını anlayamaz, hele bir seri katilin neden hiç tanımadığı birini, hatta ikisini, üçünü, üç yüzünü öldürdüğünü hayal bile edemez.

Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 12 - Doğan Kitap)Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 12 - Doğan Kitap)
Paradise falls: a land lost in time 
25 Ağu 02:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Polislerin eskiye göre çok farklı bilgilerle donatılması gerekiyor.

Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 161 - Doğan Kitap)Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 161 - Doğan Kitap)
Merve Yerlikaya 
22 Eyl 00:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı ender rastlanan genetik hastalıklarda hiç parmak izi oluşmaz.Adermatoglifiya denen bu hastalığa tutulmuş olanların parmak uçlarında,avuç içlerinde,ayak parmakları ve tabanında hiç çizgi yoktur.Bunun dışında hastalığın başkaca bir belirtisi bulunmaz,kişinin şikayeti de olmaz.

Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 121)Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 121)
Paradise falls: a land lost in time 
23 Ağu 00:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kendi izdüşümünü yaşıyordu. Artık baba olan oydu, kurbanlar da kendisi.

Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 29 - Doğan Kitap)Kusursuz Cinayet Yoktur, Sevil Atasoy (Sayfa 29 - Doğan Kitap)
2 /