Giriş Yap
Serpil Kartoz
@srpldmrl
Kahve kokusunu, kitap kokusunu bir de yağmurdan sonraki toprak kokusunu parfüm yapsınlar
223 okur puanı
05 Eyl 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
113 syf.
·
1 günde
·
9/10 puan
Okuduktan sonra “eve gelip selam durduğumdur”, “yari görüp aşk ile baktığımdır”, “kalemde ucun bittiğidir” kalıbında cümleler kurduk bir süre. Düşünün ki öyle etkileyici bir kitap.
Reklam
152 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Mata Hari’nin tek suçu özgür bir kadın olmaktı; sınırlar ve sınırlamalarla dolu bir dünyada kaderine boyun eğmeyen bir kadın. “Yanlış devirde doğmuş bir kadınım ben, hiçbir şey düzeltemez bunu. Gelecekte hatırlanacak mıyım bilmiyorum ama şayet hatırlanırsam mağdur bir kadın olarak değil, cesur adımlar atmış ve ödemesi gerek bedeli korkmadan ödemiş biri olarak görülmek istiyorum.”
Casus
7.6/10 · 4.671 okunma
320 syf.
·
9 günde
·
6/10 puan
Kitaptan alıntıdır: “Acı çekmeliydi insan! Var olmak için, var olduğunun bilincine varmak için! Havva’nın Adem’e uzattığı o elmanın kabuğundaki tattı beni durmadan içine çeken acımasız deprem! İnsanın cennetten kovulmasına neden olan acının tadıydı bu! İnsan dünyaya zevk, Sefa için değil acı çekmek için gönderilmişti! Çünkü insanın cennete layık olmadığına karar verilmişti, otuz üç yaşında yaratılan insan, büyük bir bedene sahip ancak ufacık bir çocuktu daha o zamanlar! Acılardı büyüten insanı, ne kadar acı çekmişse o kadar olgunlaşırdı insan be ne kadar olgunlaşırsa o kadar layık olurdu cennete!”

Okur takip önerileri

Meryem Nur Çam
@philosopher_hypatiaSerpil Kartoz ile benzer
Glsm
@GlsmtsSerpil Kartoz ile benzer
philosophia
@philo__sophiaSerpil Kartoz ile benzer
Daha fazla göster
192 syf.
·
5 günde
·
8/10 puan
Kara mizahın ustalıkla ele alındığı kitap 1973 yılında yazılmış olsa da, günümüzü halk ağzıyla anlatmıştır. Yer yer güldüren, düşündüren muhteşem bir eser.
Donumdaki Para
8.2/10 · 199 okunma
144 syf.
·
6 günde
·
6/10 puan
Kitaptan alıntıdır: “Her sile dediğimizi yapsa ulus çok geçmeden özgürleşmiş olurdu; kastettiğim halkın zekasıyla erişebileceği bir yerde tuttukları açıklamalarıyla bilginlerin bahşettiği özgürleşme değil, insanın kendi kendini eğitirken -icabında bilginlere karşı- kazandığı özgürleşmedir.”
Reklam
2
8
72 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42