Gizli Propaganda Harekâtı
Gizli propaganda harekâtında gizli servisler sızdıkları basın organlarını veya devşirdikleri gazetecileri etkili bir şekilde kullanırlar. Eski CIA Direktörlerinden Harry Rositzke, "Üçüncü Dünya'daki gizli propaganda operasyonları aslında bir basın savaşıydı. Yabancı editörler ve köşe yazarları çalıştırılıyor, magazin ve gazetecilere para desteği sağlanıyor, basın hizmetleri destekleniyordu. Propagandacılar, ödenekli ajanlardan işbirlikçilerine kadar geniş biçimde bulunuyordu.. Dost yayın kuruluşlarında yeni makaleler yayınlatıyor ve tüm dünyada tekrarlanıyordu" derken, istihbarat-basın-propaganda üçlüsünün altını çizmektedir.
Sayfa 283 - Destek Yayınları
·
Puan vermedi
Tımarhaneler
Tımarhaneler
Erving Goffman
Erving Goffman
Post-modern dönemin en büyük getirdiği özelliklerden biri, öz ve nesne çatışmasıdır. Bu çatışma, bireyin kişiliğinin belirli kurumlarda nasıl şekillendiği konusunda post-modern sosyolog ve felsefeciler üzerinde büyük bir etkiye sahip olmuştur. İçerisinde Goffman ve Foucault(Deliliğin tarihi, cinselliğin tarihi ve hapishanenin
Tımarhaneler
TımarhanelerErving Goffman · Heretik Yayıncılık · 201540 okunma
Reklam
...uzun zamandır gözümden yaş akıtmayı başaramıyorum.Ağlayabilsem belki daha iyi olabilirdi ama yapamıyorum. Sanki kaybettiğim bir yetenek, unuttuğum bir yabancı dil gibi.
Sayfa 211 - OliviaKitabı okuyor
152 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
13 günde okudu
Ne okudum şimdi ben? Gerçekten kitap mıydı okuduğum yoksa Marmara'nın beyin kıvrımları arasında bir yolculuk muydu yaptığım? Sahiden de küçülüp küçülüp o beyin kıvrımlarının arasında dolaşsam o düşünceleri yakalayabilir miydim? O beynin içinde dolaşan düşünceleri bir sıraya dizip bana anlamlı gelecek şekilde okuyabilir miydim? Bilemiyorum.
Kağıtlar
KağıtlarNilgün Marmara · Everest Yayınları · 2016978 okunma
Çünkü nereye gidersen git, elbet bir gün dönersin. Gittiğin yerde seni kimse tanımaz; döndüğün yerde de ya eksik sevilmişsindir ya da yanlış... Bırak biraz daha uyusun içindeki yabancı. Şehre daha çok var. Bırak biraz daha uyusun...
Birlikte yaşadığı bu insanların kendisine ne denli uzak, ne denli yabancı olduklarını hissetti.
Reklam
"Deli olmak, düşüncelerini iletmekten aciz olmak demek. Sanki yabancı bir ülkedesin, çevrede olup biten her şeyi görüyor, anlıyorsun ama istediğini anlatmaktan, dolayısıyla da yardım bulmaktan umutsuzsun çünkü orada konuşulan dili bilmiyor, anlamıyorsun.'' "Hepimiz hissetmişizdir bunu." "Hepimiz şu ya da bu biçimde deliyiz zaten."
Yola çıkan her insan bir yere varmak için yürümezmiş. Bazen yol, varılmak istenilen yerin kendisiymiş.
İnsan kendisini yabancı hissettiği yerde mutlu olamaz
Eh, ne yapalım, o halde öleceğim "Başkalarından daha erken ölecektim,orası aşikardı.Ama herkesin bildiği gibi hayat yaşamaya değmez.
Sayfa 102Kitabı okudu
Reklam
Kaderim benim fikrim alınmadan yazılıyordu
Sonuçta en keyifli dönem, gidilen her yeni yerde henüz bir yabancı olmaya devam ettiğiniz zaman dilimidir. Sonrasında, aynı hırtlık yeniden başlar. İnsan doğası budur. İşin püf noktası, o sevgili dostlarımızın sizin zayıf noktanızı iyice bellemelerini gereğinden fazla beklememektir. Tahtakurularını sığınacakları çatlaklarını bulmadan önce ezmek gerek. Öyle değil mi?
"İnsan ne de olsa daima biraz kabahatlidir."
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.