Güvendiğiniz arkadaşlarınızdan dostlarınızdan iş arkadaşlarınızdan öneri alın.
“Ama Sevgi kadına öyle bir yürek verdi ki, onun yanında ana baba oğullarına sadece isimle bağlı birer yabancı gibi kaldılar.”
Reklam
“Özlem! Ne derin bir duygudur. İnsanı bazen fazlaca duygusal yapar ve sakinleştirir. Bazense fırtınalı bir deniz gibi hırçınlaştırır.”
Sayfa 19
Ezra Pound'un işaret ettiği gibi şiir, şarkıdan fazlaca uzaklaştığında bozulur, müzik de dansı unuttuğunda bozulur
+1
İnsanın mutluluğa da ihtiyacı vardı. Asıl mutluluk sevmek ve sevilmek değil midir?
"Elinde ne krokisi ne de pusulası olan, yabancı bir denizde akıntıya kapılmış denizci gibiyim. "
Reklam
"Başkası için ölmek! Bunu kadın olsun erkek olsun yalnız sevenler yapabilir."
İnsanlık her kesin eşit söz hakkı olması demektir. Diğerleri eşlik babından mırıldanırken, birinci kemanın tefekküre dalması ya da fikirler öne sürmesi değil.
Benim gözümde bilmediğini açıkça söyleyen insan, bilmediğini biliyormuş gibi görünen ve her şeyi ağzına yüzüne bulaştıran ikiyüzlüden daha değerlidir.
Sayfa 131 - PortreKitabı okuyor
Reklam
"Daha çok anlat" "Hoşuna gidiyor mu?" "Çok. Elimden gelse, seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurdum." "Bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz?" "Gider gibi yaparız."
Sayfa 157
“Ama insan, başkalarının kendisinden uzaklaştığını görür de nasıl dayanır?”
Sayfa 220 - İletişimKitabı okuyor
Küstürmeyin insanları hayata. Sonra her şeyden vazgeçiyorlar. Yaşamaktan, güzel olan her şeyden. Bir odada yalnızlığı; bir dağ başında kalmayı, bir adada mahsur kalmayı, nerede bir yalnızlık varsa onu istiyorlar. Küstürmeyin işte bazı insanları.” ~Nazım Hikmet Ran
"İnanılır gibi değil. Birbirimizi tanıyalı çok olmadı. Bu aşk bizi nereye götürür. Ancak hiçe... Bir hiçe doğru bizi sürükler."
Sayfa 163
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.