Gönderi

bi dünya kitap okuma grubu
Arkadaslar bir kitap okuma grubu kurdum, isteyenler vardı.
bidünyakitapgrubu
bidünyakitapgrubu
Hep birlikte kitap okuyacağımız bir Whatsapp grubu.1500 den fazla üyemiz var.3 yıllık bir grup. Her ay 4 farklı kategoriden kitap(kitapları sayfa sayısına göre belirleyeceğiz.) okuyup ve bu okuduğumuz kitapları Google Meet 2 kere üst üste katılmayan ne yazık ki çıkarılıyor ama yıllık 5 mazaret hakları da var. 2 haftada 1 tartışıyoruz normalde kitapları ama yazar söyleşi olursa haftada bir de meet olabiliyor. Yazar söyleşilerimiz 2024 den sonra yoğunlaşmaya başladı ve ulaşamadığımız yazar şu an itibari yok. Yazarları da çağırıyoruz, şairleri de, onlarla da söyleşi yapıp, sorularınızı sorma imkanı da bulabiliyorsunuz. Ayrıca yazar ve şairleri fiziki buluşmalarımıza da çağırıyoruz. 10 dan fazla ilde fiziksel buluşmalarımızda mevcut. Sunumlar salı günleri 21 de oluyor. Sunumlar bana göre söz hakkı alabilme konusunda özellikle çok iyi. Herkes kendisini süre sorunu olmadan rahat bir şekilde ifade edebiliyor. Kitap seçimi olarak karışık farklı kategorilerden(polisiye,psikoloji,tarih,bitografi vs gibi) kitapları içeren bir yıllık kitap listesi oluşturuyoruz.Oylama 3 ayda 1 yapıyor. Bu kategorileri grup üyeleri oylama ile belirliyor.Grup üyelerinin oyları ile bu kategorilerden yine aynı şekilde kitaplar seçiliyor daha sonra.Bu düzene ayak uydurabilecek kişiler girerse ekstra mutlu olurum.Oylamalara katılamayacak, zoom a sık sık mazeretsiz girmeyecek ve açıklamasız kitapları okumayacak kişiler gruptan moderatörlerimiz tarafından tespit edilip üzülerek çıkarılıyor.32 tane yoneticimiz var. İnstagram da da alıntılar, o haftanın yazar ve kitabıyla ilgili paylaşımlar, incelemeler ve birçok feed story vs paylaşıyoruz. Hatta sizin çektiğiniz grup kitaplarını fotoları ve alıntılarınızı da paylaşıyoruz. Geçmiş buluşmalarımızın video ve fotoğraflarını oradan görebilirsiniz. 10 dan fazla büyük illerde buluşmalar düzenliyoruz. Whatsapp olmasından endişe etmeyiniz.Bu güne kadar bir olumsuzluk yaşanmadı.3 seneden fazla bir süreden bahsediyorum. Hem yapacak kişinin kendinin de telefonunun görüldüğü bir ortamda kimse kimseyi bence rahatsız edecek cesareti bulamaz, endişeniz olmasın. Kendisi şikayet durumu olduğunda zaten çıkarılıyor ve tekrar giremeyecekler listesine ekleniyor. Siyasi, dini konuda hassasiyetleri olanlarda yine endişe etmesin, bu konuşmaların grupta olması yasak. Google meet üzerinden 1 saat 20 dakika civarında 2 kitap incelemesi yapıyoruz.Seviyeli sohbet hariç kesinlikle bir oluşum değil. Bidunyakitap 1k hesabımızda takip edilenlerin hepsi üyelerimiz olup, içlerinde tanıdıklarınız varsa onlara da soradabilirsiniz. Samimi ve güvenilir bi ortam. Şüpheniz olmasın.
bidünyakitapgrubu
bidünyakitapgrubu
Her kitabı 2 kişi sunuyor.Çok kalın kitapları da 3 veya 4. Bu sunumları da genellikle uzmanlık alanına göre yapmaya özen gösteriyoruz(Psikolog mesela Psikoloji alanındaki kitabı gibi).Maddi imkanların el vermediği durumlarda kütüphanelerden kitap alınabilir. Yine pdf, epub konusunda yardımcı olmaya güncel yazar değilse çalışıyoruz. Ayrıca kitabın filmi, tiyatrosu, müzikali veya dizisi varsa o da atılıyor ana sayfamızdan. Okuma alışkanlığını diri tutabilmek ve farklı bakış açıları da görebilmek için bu olaya girmeyi düşündüm.Ayrıca sunum yapabilme kişilere kendini iyi bi biçimde ifade edebilme şansı da veriyor.Kalabalık ve bilinçli bir grubun önünde konuşabilme özelliği kazanabilme açısından kesinlikle çok faydalı oluyor.Tecrübeli de, yeni de her türlü kitlemiz mevcut olup, herkese eşit seviyedeyiz. Google Meet i grup üyelerimizin sayesinde Business Plus olarak paralı versiyonunu kullanıyoruz. Yani süre ve katılımcı sorunumuz yok. Aynı zamanda da kayıt alıp, kaçıranlar izleyebiliyor. Ekran yansıtma, tahta kullanma, video paylaşımı sunum esnasında özellikleri de mevcut. Ayrıca instagramı da mavi tikli olarak kullanıyoruz. Aktif çalışan 32 tane yöneticimiz mevcut. Bilgilendirici reels ler, alıntılar, yazar ve kitapla ilgili bilgiler, buluşmalardan anlar, en iyi 10, hediyeleşme gibi aklınıza kitaplarla ilgili gelebilecek her şeyi yapıyoruz. Umarım herkes için uzun ömürlü ve eğlenceli bir grup macerası olur.Katılmak isteyen özelden bana veya
bidünyakitapgrubu
bidünyakitapgrubu
na mesaj atabilir. Yöneticilerimiz size yardımcı olacaklardır. Herkese iyi okumalar arkadaşlar.
··3 alıntı·
4 artı 1'leme
·
167bin görüntüleme
Emre Bulut okurunun profil resmi
Bu hafta sitenin en popüler kitabı
Tutunamayanlar
Tutunamayanlar
ve en sevilen şairi
Şükrü Erbaş
Şükrü Erbaş
ın
Bütün Şiirleri 1
Bütün Şiirleri 1
i konuşulacak.😇
Emre Bulut okurunun profil resmi
İlk listemiz belli oldu arkadaşlar özelden soran çok oluyor.Sıralı şekilde şu kitaplar olacak: 1.
Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton
Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton
2.
Çiçek Senfonisi
Çiçek Senfonisi
3.
Var mısın?
Var mısın?
4.
İnsanın Anlam Arayışı
İnsanın Anlam Arayışı
5.
Sefiller (2 Cilt Takım)
Sefiller (2 Cilt Takım)
Okunmaya 1 kasımda başlanacak.
Emre Bulut okurunun profil resmi
Bu hafta ise Ahmet Ümit in son kitabı
Kayıp Tanrılar Ülkesi
Kayıp Tanrılar Ülkesi
ve Wilde den
Dorian Grey'in Portresi
Dorian Grey'in Portresi
konuşulacak..😇👍🏽
Semra YAPAL okurunun profil resmi
Merhaba, etkinlik devam ediyorsa katılmak isterim fakat mesaj atamıyorum
Emre Bulut okurunun profil resmi
Ozelden yazin hanimefendi 😇👍🏽
1 sonraki yanıtı göster
Talebe okurunun profil resmi
Öncelikle müsadeniz olursa büyüğümsünüz ağabey demek isterim. Yaptığınız faaliyet çok hoş bir şey, teşekkür ederiz Emre ağabey. İlgimi cezbetti ve yorumlara bakmak istedim. Birçok kişi sınav senesi münasebetiyle bu tür uğraşlardan çok arzu etmelerine rağmen uzak durmak dilemiş. Dediklerini anlarım zira ben de o yollardan geçtim birçoğumuz gibi. Tabii ki herkesin kendi hür iradesidir, karışmak haddim değildir. Ancak tecrübe tecrübedir, deneyim iyi kötü olsun kazanca çevrilebilir az çok. Üniversite birinci sınıf öğrencisiyim. Sınava iki kez girdim. İlk yılda okumayı azalttım fakat işime gelmedi. Mezun yılımda elimden geldiğince okudum. Bazı zamanlar dersi erteledim kitaba öncelik verdim bile. (Siz böyle yapın diye demiyorum.) Sayısalcı olmama rağmen bölümümü okumalarımın sonucu iyi yaptığım Türkçe sayesinde kazandım. Allah hayır etsin sonunu her şeyin. Belki biri görür de faydası olur diye yazdım sınava hazırlanan arkadaşlar için. Yine diyorum, karar elbette sizin. Herkesin hakkında ne hayırlıysa o olsun, temennimiz bu yöndedir. Tekrar teşekkür ederim.
lll.sonsuzumqq okurunun profil resmi
WhatsApp gurubu yerine telegram gurubu kursaydınız daha iyi olurdu, çünkü telegramda numara gözükmüyor. Eğer telegram veya Instagram gurubu kurarsanız birçok kişinin katılacağını düşünüyorum
Emre Bulut okurunun profil resmi
85 uyesi var grubun..Gruptakiler telegram istemiyor Merve Hanım 🤷🏾‍♂️
5 sonraki yanıtı göster
Nur okurunun profil resmi
Çok güzel bir etkinlik olmuş. Katılmayı çok istedim şu an.. Bir çok kişi gibi wp olması bir engel oldu. İçimde ukte kalacak gibi görünüyor.
Emre Bulut okurunun profil resmi
130 kişi var..Bircok kisi grupta 10 kişi değil sadece 😇
160 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.