Aşkın Hazları

7,0/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
521 gösterim
Rochelle'li zengin bir tüccarın oğlu olan Dorgeville, çok genç bir yaşta Amerika'ya gitmişti. Amerika'da işleri oldukça iyi olan bir amcası vardı. Uzun süre onun yanında yaşadı. On iki yaşından sonra onunla hep amcası ilgilendi. Dorgeville kendine verilen işlerde uzmanlaşmıştı, bütün erdemleri öğrendi.

Genç Dorgeville'e Tanrı fiziki yönden pek de cömert davranmamıştı ona. Çok çirkin ya da çok sevimsiz sayılmazdı ama erkeği yakışıklı ya da tam bir adam haline getiren bazı fiziki özelliklerin hiçbiri yoktu onda.
(Kitabın İçinden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2000
 • Sayfa Sayısı:
  143
 • ISBN:
  9786055248260
 • Çeviri:
  Ayşen Türkmen
 • Yayınevi:
  Altın Post Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Çağrı Doğan 
25 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 3/10 puan

Baştan sona ilginç bir kitap. Neden elime aldım sorusuna tesadüf, neden bırakmadım sorusuna da alışkanlık diye cevap verdikten sonra biraz kitaptan bahsedeyim. Kitap 3 farklı hikayeden oluşuyor. Bu hikayeler ağır melankolik durumlar, olamayacak işler, kan donduran tesadüfler ve can sıkıcı sonlarıyla bende olumsuz bir etki yarattı. Çok yerinde "bu kadarı da olamaz artık" dedirtti. Yazara göre ise içinden çıkarılması gereken dersler varmış. Katılmıyorum.

Kitaptan 1 Alıntı

Çağrı Doğan 
23 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

İnanmak çılgınlığını gösterdiğimiz o yeminler, antlar işte böyle sonuçlanıyor. Biz ne kadar duyguluysak, bizi aldatanlar o kadar rahat oluyorlar. Onların bizi bırakırken kullandıkları nedenler, bizim onları elimizde tutarkenki nedenlerden ne kadar da basit kalıyor.

Aşkın Hazları, Marquis De Sade (Sayfa 53)Aşkın Hazları, Marquis De Sade (Sayfa 53)