Balonla Beş Hafta (Çocuk Klasikleri)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.568
Gösterim
Adı:
Balonla Beş Hafta (Çocuk Klasikleri)
Baskı tarihi:
Kasım 2014
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754940701
Orijinal adı:
Cinq Semaines En Ballon
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bilgi Yayınevi
Dünya üzerinde balonla geziye çıkan üç kafadarın öyküsü
Jules Verne'den, klasikler arasına giren ve pek çok dile çevrilen bir çocuk romanı Balonla Beş Hafta. Balonla uçmanın olağanüstü heyecanını yaşayacaksınız okurken.
116 syf.
471 kişi bu kitabı okuyup sadece 61 kişi bu kitabı beğeniyorsa, beğenmeyenlerin hangi tavır ve düşünceyle beğenmediklerini sorgularım. Çünkü gayet başarılı bir şekilde kaleme alınan bir bilim- kurgu kitabı bu. Dünyaca kabul görmüş şeylere bizim insanlarımız neden ters gelir anlamam.
Her insanın muhakkak hayal etme yetisi vardır. Bir kitap okurken size okuduklarınızı yaşattığı hissini veriyorsa güzeldir. Bu kitapta maceradan maceraya koşan üç kişinin hikayesi yer almakta... keyifle okuyabilirsiniz...
477 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Çocukluğumun yazarı Jules Verne. İlkokul yıllarımda birkaç kitabını özet şeklinde okumuştum. Aradan uzun zaman geçtiği için olayları unutmuştum, hem de tam metin okumak daha iyi olduğu için yeniden okudum.
.
.
Kitap tek kelime ile MUHTEŞEM. Doktor Fergusson balonla Afrika'yi bir uçtan bir uca geçmek ve daha önceki kâşiflerin ayak basmadığı yerleri keşfetmek istiyor. Yardımcısı ve bir arkadaşı ile yola koyuluyor.
.
.
Olayları resmen yaşadım diyebilirim. Onlarla beraber ben de balonla Afrika'yi bir uçtan bir uca dolandım. Tehlikeli ve eğlenceli bir yolculukları vardı. Okurken yer yer gerilip korktuğum bölümler oldu, başlarına bir iş gelecek diye. Özellikle de Joe'nin cesaretine hayran kaldım. Onlar balonla seyahat ederken bende de bir korku oluşup durdu. Hikâyeye kendimi ne kadar kaptırdımsa yükseklik korkum nüksetti.
.
.
Afrika genel anlamda ilgi alanım olduğu için bu kitabı okurken ayrı bir tat aldım. Kitap sizi resmen Afrika seyahatine çıkarıyor, KESINLIKLE TAVSİYE EDIYORUM.

#julesverne #ithakiyayınları
477 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Güzel bir kitap. Macera içeriğinden dolayı çocuklar da çok seviyor. Hatta bu kitap Mark Twain'in bir kitabına (Bir cinayet, bir sır ve bir evlilik) dahi ilham kaynaklığı etmiştir. sıkılmadan okunabilir ve çocuklara okutulabilir.
477 syf.
·Puan vermedi
Ortaokul yıllarımda okuduğum, bana macera türünü sevdiren kitap. Çocukların da sıkılmadan okuyabileceği türden masal tadında güzel bir kitap.
408 syf.
·5 günde·10/10
Kitapta Jules Verne'in keşiflere olan ilgisini görebiliyoruz. Kitabın yazıldığı yıllar Afrika keşiflerinin en önemli yılları. Jules Verne'de bu gelişmeleri çok iyi takip eden bir yazar. Kitap Burton, Speke, Barth, Livingstone, H.M Stanley vb. kâşiflerin maceralarını detaylarıyla çok iyi aktarıyor. Kitaba başlamadan Afrika keşifleri ve kâşifleri hakkında bilgi sahibi olursanız çok daha verimli okuma olur sizin için. Zaten okuduktan sonra isteseniz de istemesenizde çok fazla bilgi edineceksiniz.

Jules Verne'i okumanın en iyi yanı bu sanırım.
128 syf.
Kitabı okuduğumu belirttim fakat yorumumu yazmaya fırsatım olmadı beğenmediğimi sanmayın sakın :D
Serüvenlerden serüvenlere atılacağınız bir kitap, tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki macera tutkunluların yazarı Jules Verne gene muazzam bir kitapla bizimle beraber olmuş... Musmutlu Okumalar :)
477 syf.
·13 günde·Beğendi·6/10
Bir adamın serüven merakı ile başlayıp onu bırakmayan hizmetcisi ve can dostu arkadaşıyla beraber balonla en gitmke istediği yere gidiyor ve bunu zorlukla da olsa başarıyor.
477 syf.
·Beğendi·9/10
Nereden başlasak ki. Gençlik bile değil çocukluk döneminde okuduğum bu kitap belki de kitap okuma zevkini bana aşılayan eserlerden biridir. Bu kitapla birlikte Verne hayal dünyasının kapılarını bana aralamıştır. Bu kitapla Afrikanın gizemli dünyasına bir pencere açılmakta ve sanki balonun içinde siz varmışçasına Afrika üstünde seyahat edilmektedir. Çocuğunuza okuma zevki aşılamak için birebir bir kitaptır. Müthiştir. Kesinlikle tavsiye ederim
477 syf.
·Beğendi
Jules Verne nin tüm kitapla harika çünkü hepsi macera kitapları . bu da çok heyecanlı ve sürükleyici bir kitaptı kitaba başladığıktan sonra bir daha elimden bırakmam istemedim. En beğendiğim yer afrikalıların doktor ve yardımcısını ayın oğulları sanması ve ay çıkınca her şeyi anlamaları idi kitabı cok uzun zaman önce okumama rağmen orayı hatırladım
477 syf.
·Beğendi·10/10
Jules Verne den muhteşem bir klasik. Akıcı dili ile çabucak bitti kitap. Jules Verne gerçekten harika bir yazar. Yıllar önce onun sayesinde kitap okuma alışkanlığım gelişmişti. Maalesef günümüzde klasikler yaşıtlarıma pek hitap etmiyor.
477 syf.
·8/10
Küçüklüğümüzdeki hayalgücümüze güç katan yazarımızın güzel eserlerinden biri.Birgün karar verip düşelim yollara.Bir balon... Gidelim uzaklara.Bir bilinmezlik.Sonra yamyamlar falan filan.Yeni bir macera ardından...
"Yamyamların savaş ağacı!" Dedi doktor. "Kızılderililer kafa derisi yüzerler, Afrikalılarsa bütün kelleyi kesiyorlar."

"Tarz meselesi," dedi Joe.
Jules Verne
Sayfa 189 - Alfa

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Balonla Beş Hafta (Çocuk Klasikleri)
Baskı tarihi:
Kasım 2014
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754940701
Orijinal adı:
Cinq Semaines En Ballon
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bilgi Yayınevi
Dünya üzerinde balonla geziye çıkan üç kafadarın öyküsü
Jules Verne'den, klasikler arasına giren ve pek çok dile çevrilen bir çocuk romanı Balonla Beş Hafta. Balonla uçmanın olağanüstü heyecanını yaşayacaksınız okurken.

Kitabı okuyanlar 1.087 okur

  • fatıma zehra
  • Emrah
  • Kerim Sandal
  • Sadık Alper Velioğlu
  • Mehmet Deniz Akın
  • Berat Aras
  • Zeynep Senyoruk

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%1 (2)
9
%0.5 (1)
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları