Bana Söz Ver Myron Bolitar Serisi 8

8,4/10  (30 Oy) · 
73 okunma  · 
22 beğeni  · 
1.817 gösterim
Ölüm sizin yanı başınızda kalır, omzunuza dokunur, adımlarınızı yavaşlatır ve uykularınızı ele geçirir.

Her şey Myron’ın iki genç kıza verdirdiği bir sözle başlamıştı. “Asla sarhoş birinin arabasına binmeyin, böyle bir durumda kalırsanız bana haber vereceğinize söz verin,” demesiyle. 

Ama hiç kimse o kızlardan biri olan Aimee’nin Myron’ı arayıp yardım istedikten sonra sırra kadem basacağını ve masum bir sözü büyük bir kaosa dönüştüreceğini tahmin edemezdi. Ve yedi yıldır sessiz sakin bir hayat süren Myron Bolitar için artık “güzellik uykusundan” uyanma vaktinin geldiğini de…

“Myron Bolitar muhteşem bir karakter, çok küstah farklı bir espri anlayışı var. Harlan Coben’in romanları dramatik sonlara dolambaçlı yollardan ulaşıyor ve hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmıyor.” 
The Guardian 

“Coben’in sizi içine alacak olağanüstü dünyası eğlenceli bir okuma vaat ediyor.”
Sunday Telegraph 

“Kitabın bitmesine on iki sayfa kalmasına rağmen hâlâ olayların nasıl sonuçlanacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bana Söz Ver neşeli, bazı hayat dersleriyle dolu ama öğüt vericilikten ziyade sizi avcunun içine alma peşinde.”
Maeve BinchyÖlüm sizin yanı başınızda kalır, omzunuza dokunur, adımlarınızı yavaşlatır ve uykularınızı ele geçirir.

Her şey Myron’ın iki genç kıza verdirdiği bir sözle başlamıştı. “Asla sarhoş birinin arabasına binmeyin, böyle bir durumda kalırsanız bana haber vereceğinize söz verin,” demesiyle. 

Ama hiç kimse o kızlardan biri olan Aimee’nin Myron’ı arayıp yardım istedikten sonra sırra kadem basacağını ve masum bir sözü büyük bir kaosa dönüştüreceğini tahmin edemezdi. Ve yedi yıldır sessiz sakin bir hayat süren Myron Bolitar için artık “güzellik uykusundan” uyanma vaktinin geldiğini de…

“Myron Bolitar muhteşem bir karakter, çok küstah farklı bir espri anlayışı var. Harlan Coben’in romanları dramatik sonlara dolambaçlı yollardan ulaşıyor ve hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmıyor.” 
The Guardian 

“Coben’in sizi içine alacak olağanüstü dünyası 
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786053488026
 • Orijinal Adı:
  Promise Me
 • Çeviri:
  Derya Engin
 • Yayınevi:
  Martı Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
 29 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Eski basketbolcu Myron, liseden arkadaşı olan Claire'nin kızı olan Aimee ve arkadaşı Erin' den bir söz istemişti. Onlar da verdikleri söze karşılık Myron'dan, her ne olursa olsun ailelerine haber vermemesinin sözünü almışlardı. Myron onlara verdiği bu sözün aslında ne kadar büyük bir sorumluluk gerektirdiğini Aimee' nin ortadan kaybolması ile anlamaya başlamıştı ama bunu düşünmenin ona bir faydası olacak mıydı henüz bilmiyordu...
Myron, aramalara başladığında yakın arkadaşı Win' de onun ile birlikte araştırmalarına destek oluyordu...
Daha önce aynı liseden kaybolan Katie ile Aimee'nin bir bağlantısı var mıydı?
Üniversiteye başlayacak olan bu iki kızın başına neler gelmişti onlar kaçmış mı yoksa kaçırılmışlar mıydı?
Ebeveynler çocuklarına ne kadar yakındı? Onlar da gördükleri değişim neleri gizliyordu?
Myron araştırmalarını derinleştirdikçe ebeveynlerin evlatları için neler yapabileceklerine ve ne kadar ile gidebileceklerine şahit olmakla beraber kendinide sorgulamaya başlamıştı...
Geçmiş de yaşadığı ilişkisi ile yüzleşip yeni bir hayata geçiş yapabilecek miydi?
Myron, masum bir söz ile başlayıp, ciddi olarak Claire verdiği sözü tutabilecek miydi?


Harlan Coben yarattığı en iyi karakter olan esprili, küstah, bir o kadar da insanları seven Myron Bolitar'ı yine harika bir kurgu ile bizlerle buluşturmuş.
Son sayfasına kadar hem düşündürücü hem esprili hem de gizemli...

Damla Köseoğlu 
 29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

- Verdiğiniz bir söz başınıza bela olabilir mi? Peki bela olursa bu ne boyutta olur? İsminiz Myron Bolitar ise verdiğiniz bir söz nedeniyle başınızın belaya girme olasılığı %100 demektir. Bana Söz Ver, Myron Bolitar Serisi'nin sekizinci kitabı. Myron, Win, Esperanza vs artık ailemden biri gibi oldular. Myron ve Win ise en sevdiğim kitap karakterleri sıralamasında ilk üçe rahatlıkla girerler.

*** Bu arada şunu söylemeden edemeyeceğim. Bana Söz Ver ile birlikte Harlan Coben'in Türkçeye çevrilmiş 20 kitabının tamamını okumuş bulunmaktayım. ***

- Bana Söz Ver Coben kitaplarında alışık olduğum aksiyona sahip olmasının yanında yine diğer kitaplar gibi sonunu çok merak ettiren bir kitap oldu. Sürükleyici ve yüksek tempolu bir kitap ya da kitap serisi arıyorsanız özelde Bana Söz Ver genelde Myron Bolitar Serisi tam size göre.


- Klasik bir arkadaş buluşmasında Myron'ın, arkadaşlarının kızlarına verdiği bir sözle başlıyor her şey. "Asla sarhoş birinin arabasına binmeyin, böyle bir durumda kalırsanız bana haber vereceğinize söz verin." Ancak bu sözün verilmesinin ardından, kısa bir süre sonra kızlardan biri olan Aimme, Myron'ı geç bir saatte arayarak kendisini almasını ve bir yere bırakmasını istiyor. Myron'ın tahmin edemeyeceği şey ise Aimee'nin aslında kendisini bıraktırdığı yerde arkadaşının olmaması ve o günden sonra Aimme'den haber alınamayacak olması. Kayıp kızlar, sırlar, ihanet, cinayetler ve yalanlar... Bana Söz Ver sürükleyici, şaşırtıcı ve aksiyon dolu bir kitap.

Bana Söz Ver benzeri kitaplar

**Kitap Kahve** 
03 Oca 19:57 · Kitabı okudu · 3 günde · 3/10 puan

Kitabın ilk elli sayfasında bir kız kayboluyor..Dört yüz sayfa neden kayboldu diye dönüyor dolaşıyor ve nihayet son elli sayfa gerçekler ortaya çıkıyor.Yazarın çok kitabı olduğuna göre rağbet var dedim.Yedi kitabını aldım,çok kitabı olduğuna göre güzel dir diye. Ohh nihayet bitti. Her şeye rağmen okunan her kitap insana bir şeyler öğretiyor.Markette indirime girmiş kitaplara bedava gibi saldırmayıp herkes gibi incelemeyi,hele ki New York Tımes ödüllüyse daha fazla incelemeyi öğrendim.,Kitabın ilk 50 ve son 50 sayfasını okuyun.Benim gibi tam okuyacağım diyorsanız,eninde sonunda bitiyor.

Şirin şen 
06 Şub 22:16 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

İlk olarak şunu söylemeliyim, bu kitap çok rahat okunuyor. Sebebini kitabın popcorn roman türünde olmasına bağlıyorum. Beyninizi yormadan vakit geçirmek istediğinizde veya yoğun bir döneminizde bu kitabı tercih edebilirsiniz. Kitabın konusu güzeldi son sayfalarda sizi şaşırtarak belki de ilk 500 sayfayı kenara bıraktırıyor. Var mı bilmiyorum fakat, filmi veya kısa dizisi çekilebilir. Kitabın tek beğenmediğim yönü 528 sayfa olmasına rağmen sanki olaylar biraz yüzeysel kurgulanmış. Genel olarak okumak keyifliydi, sıkılmadan okudum.

BegümG. 
01 Oca 10:05 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Şimdi ne olacak sorularıyla elimden bırakamadan bitirdiğim bir kitap oldu.Harlan Coben okumuştum daha önce,gerçekten şaşırmak istiyorsanız tavsiye ederim.

Ceren Acer 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 47 günde · 6/10 puan

Aslında Harlan Coben'in kalemini çok seviyorum. Okuduğum hiçbir kitabına olumsuz bir yorum yapmadım. Çünkü kalemi kusursuz ve profesyonelce. Ama bu kitabındaki olaylar arasında bağlantı kurmakta zorlandım ve kitabı 47 gün gibi çok uzun bir zaman diliminde bitirebildim. Belki de olaylar arasında bağlantı kurmamı engelleyen tek şey kitaba başladıktan sonra kitabı bitirmeden okumaya ara verişimdi. Daha detaylı bir inceleme için ilerleyen günlerde belki bir kez daha bu romanı okuyabilirim.

Bilal Yada 
18 Oca 21:00 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Myron Bolitar sen mükemmel bir karaktersin, espiri anlayışına ve zekana hayranım. Son sayfasına kadar her daim bir olay sürükleyicilik var ve sonu pek tabiki büyük bir süprizle bitiyor.

Nuray Durmuş 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Her şey Myron'un iki genç kıza verdirdiği bir sözle başlar."Asla sarhoş birinin arabasına binmeyin, binmek zorunda kalırsanız bana haber vereceğinize söz verin ,"..
Bir Bolitar efsanesi daha. ..
Okurken sıkmayan sade bir dil ve sürükleyen bir konusu var. Kurguda en ufak bir boşluk yok, keyifle okudum.

sercan 
 31 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Müthiş bir aksiyon.... Okurken dizi izler gibi bir hava veriyor okumaya devam ediyorsunuz.... anlatımı sade olduğu için okumakta zorluk çekmeden akıcı bir şekilde ilerliyorsunuz

Veli Sevim 
30 Mar 10:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Myron ve Win yine sahnede. Bu sefer Myron a en yakınları bile inanmıyor. Artık tek başına savaşacak. O ise sevdiklerini asla yüz üstü bırakmayacak...

Kitaptan 28 Alıntı

Damla Köseoğlu 
 27 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Baba, ailenin sorunsuz şekilde uyuyabilmesi için gece nöbeti tutan bir askerdi.

Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 178 - Martı Yayınları)Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 178 - Martı Yayınları)
Damla Köseoğlu 
 27 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şöhret bir uyuşturucudur. En etkilisi. Ona esir olursunuz, ama bunu kabul etmek istemezsiniz.

Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 125 - Martı Yayınları)Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 125 - Martı Yayınları)
Damla Köseoğlu 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Büyük zenginliklerde deha söz konusu olmazdı pek.

Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 222 - Martı Yayınları)Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 222 - Martı Yayınları)
Nurhan Işkın 
29 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yapılan şeylerin sesi söylenenden daha gür çıkardı.

Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 510)Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 510)
Namütenâhi 
25 Mar 18:48 · Beğendi · 8/10 puan

"Seninle neden kalp mevzularını tartışıyorum, bilmiyorum.Sağır bir adamla Mozart'ı tartışmaktan farksız."

Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 29)Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 29)
Nurhan Işkın 
29 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Biz öğretmenlerin güçlü olması, her gün buna direnmesi gerekir.

Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 449)Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 449)
Nurhan Işkın 
28 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Yıllar uçup gider ama kalp aynı yerde kalır."

Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 217)Bana Söz Ver, Harlan Coben (Sayfa 217)
3 /