1000Kitap Logosu
Bozkurtlar
Bozkurtlar
Bozkurtlar

Bozkurtlar

Kırmızı Ciltli Özel Baskı

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.4
3.264 Kişi
9,3bin
Okunma
3.385
Beğeni
47,1bin
Gösterim
376 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 10 sa. 39 dk.
Adı
Bozkurtlar (Kırmızı Ciltli Özel Baskı)
Basım
Türkçe · Türkiye · Ötüken Neşriyat · Nisan 2021 · Ciltli · 9786254080562
Diğer baskılar
Bozkurtlar
Bozkurtlar
Bozkurtlar
Bozkurtlar
Bozkurtlar
Bozkurtlar
Türk edebiyatında tarihî roman türünün en popüler ve saygın örneklerinin başında gelen Bozkurtlar, yazılmasının üzerinden üç çeyrek asırdan fazla bir zaman geçmesine rağmen yeni nesiller üzerinde de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Romanın, Ateş - Çocuklar İçin dergisinde ilk tefrika edilmesiyle başlayan resimlendirme geleneğine çağdaş bir katkı olarak iki yıllık yoğun bir mesaiyle çizilen yepyeni resimlerle karşınıza çıkıyoruz. Üç boyutlu modellemeyle yapılan ve Bozkurtların Ölümü’nde yirmi iki, Bozkurtlar Diriliyor’da on iki olmak üzere otuz dört ana ve Kür Şad’dan Almıla’ya, Sançar’dan Kıraç Ata’ya dokuz karakter çizimini içeren toplam kırk üç resim HUV teknolojisiyle 90 gr vivid kâğıda basıldı. Kapakta keten cilt bezi kullanılan bu yeni Albüm Basım’da Bozkurtların ilk yayınından kısa bir süre sonra yurtdışında filme aktarılması için hazırlanan İngilizce sinopsisin tıpkıbasımı ve Türkçe çevirisini içeren kitap da hediye olarak verilmek üzere kuşe sıvama kutuya iliştirildi.
5 mağazanın 8 ürününün ortalama fiyatı: ₺164,02
9.4
10 üzerinden
3.264 Puan · 458 İnceleme
Milena
Bozkurtlar'ı inceledi.
626 syf.
·
17 günde
Kür Şad ölmüş, fakat attan düşmemişti. Ölmüş, fakat yenilmemişti...
Keşke bitmeseydi dedirten yaklaşık 600 sayfalık eşsiz kitap... Evet kitap bitti, bitmesin diye sayfaların gözünün içine baktım desem yeridir. Böyle güzel kitapları niçin daha ön planda tutmuyoruz şaşırıyorum doğrusu. 10 üzerinden 1000..000 veriyorum. Ufak çaplı araştırmalarımdan öğrendiğim kadarıyla eskiden iki kitap olarak basılan bu güzel sayfalar şimdi birleştirilip tek kitap halinde "Bozkurtlar" ismiyle basılıyormuş. Pek güzel düşünmüşler çünkü ne birinci kitabı okuyan ikincisinden eksik kalsın, ne de bir sıralama hatası yapılıp ikinci birinciden önce okunsun. Bu şekilde her kütüphanede baş köşede bulunsun. Yahu insanın içindeki solmuş heyecanı tutkuyu şiddetle harekete geçiren bu kitabı ben kütüphaneye koysam da ata biner şaha kalkar yani nasıl tutacağım bilemiyorum :) öyle güzel öyle etkileyici bir eser ki hayran kaldım. Ben Kürşad'ın hikayesini merak ettiğim için onun geçtiği kitapları araştırırken bunu en iyi Nihal Atsız yazmıştı dediler diye aldım bu kitabı, ama iyi ki almışım iyiki de tanışmışım bu yazarla. Keşke daha çok yazsaymış. Bu kitabı eline alıp da uçsuz bucaksız bozkırda at sürmemiş, kana kana kımız içmemiş, düşman ile karşı karşıya gelip savaşa girmemiş olarak bırakanın vay haline. Okurken dil ve yazım şekli dolayısıyla asla yorulmayacaksınız ama sizi yoran heyecanınız olacak, sizi yoran kabaran milliyetçilik duygularınız olacak. Öldükçe dirilen, bir'den bin'e çoğalan bu millet ile gurur duyacaksınız. İçiniz titreyecek, ecdadınıza minnet duyacaksınız. Koskoca Çin sarayına kırk çerisiyle dalan Kürşad'ın, onların olmayan yüreklerine saldığı korkunun nelere sebep olduğunu görecek övüneceksiniz. Ömür dediğin nedir ki deyip ömrünü uğruna feda ettikleri ülküyü görüp kıvanç duyacaksınız. İslamiyetin henüz varmadığı memleketteki Türk töresinin de ne kadar güzel ve benzer olduğunu göreceksiniz, onurlanacaksınız. Her Türk gencinin milli duygularının daha da geliştirilmesi için bu kitabın okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Bazıları sezon sezon dizi izler, bazıları da böyle güzel kitaplara gömülür. Başka da bir şey demeye gerek görmüyorum. O çekilen ismi lazım değil tarih dizileri var ya, bunun yanında pek bir tırt. Okuyun arkadaşlar, kesinlikle okuyun! " Vaktiyle bir Atsız varmış. Var olsun!.. "
Bozkurtlar
9.4/10
· 9,3bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
98
Gülcan Kapan
Bozkurtlar'ı inceledi.
584 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
“Delinse yer, çökse gök, yansa kül olsa dört yan Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan; Ölümlerle eğlenen tuna yürekli Türkleriz..” Bir dostan ayrılırcasına kapattım kitabın son sayfasını. İçimde Taçam’ın yaşadığı Kür Şad’ın torunu olma gururuyla Türk olmanın, Türk doğmanın bir lütuf olduğunu iliklerime kadar hissettim, bu haklı gururla. Asıl cahiliye devrini yaşadığımız şu günlerde önyargılara ve ideolojik kavgalara kurban edilmemesi gereken bir kitap (!) Ekmek-su gibi ihtiyacımız olan “benlik” mücadelemizi, okudukça üzerimizdeki toz yığınlarını dağıta dağıta, coşkun ırmaklar gibi kanımızı akıta akıta damarlarımızdan öze inmeyi destekleyen bir kitap (!) Sadakatin, aidiyetin samimiyetin; vatan uğruna, millet uğruna, Hak uğruna tevazuluğun özümüzde saklı olduğunu, şu dönemde kapitalist bir düzene boyun eğerek öbek öbek nasıl da mankurtlaştırıldığımızı tokat gibi yüzümüze çarpıyor. “Kür Şad ölmüş fakat attan düşmemişti Ölmüş, fakat yenilmemişti..” Ecdadı tanıdıkça günümüzden utanıyor insan. Neydi beşeriyetimizi güçlendiren? Bizi haklı davamızdan, ülkümüzden bu denli uzaklaştırarak asimile eden? Türklük islamiyetle taçlandırılmışken hemde. Atatürk Gençliğe Hitabesinde “Muhtaç olduğun kuvvet damarlarında ki asil kanda mevcuttur!” diyerek tekrar tekrar hatırlatmıyor mu özümüzü..(!) “Yarınlar kalleş dolu, mert olan her düne yan.” Kendi kara deliğimizi oluşturmuş koşar adım çekiliyoruz o beter boşluğa. Farklı ırklardan,milletlerden etkilenmiş kendi toplumsal yargılarımızı oluşturmuşuz. “Ahlak “ nedir unutmuş ahlakımızı sevgisel öngörülerimizle başkalarının “ahlak” kavramıyla ölçer olmuşuz. “Sen gurbetten kalırsan, ben ölürsem ne çıkar Ruhlarımız buluşur birgün Tanrı Dağında..” Öyle güzel öyle naif işlemiş ki aşkı,sevdayı. Urungu gibi güzel sevilmek, Ay Hanım gibi güzel sevebilmek isterdim. (Emin değilim tabi Urungu gibi içimde yaşamak mı, Ergesun gibi deliliğe vurmak mı? ) Dilerim ki Rabbim -ölüm uçurumu-na dört nala koşacak kadar yaşatsın bize Aşk denen illeti…
Bozkurtlar
9.4/10
· 9,3bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
20
Nazım atagün
Bozkurtlar'ı inceledi.
626 syf.
·
17 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yazar olarak belli bir kalıbın içine sığdırmaya çalışmadan ki denesek de sığamayacğı kişilerden ATSIZ ‘ın bu hoş eserinin ilki olan bozkurtların ölümü adlı eserini ortaokul çağlarında , bir çok genç gibi kanımızın hızlı kaynadığı , milliyetçilik duygularının üst seviyede olduğu zamnlarda okuyup farklı duygularla dolduğum , kitabın devamı niteliğinde olan ikinci kitap ile birleşmesinden doğan Bozkurtlar , anılarımın canlanmasına vesile olan çok değerli bir baş yapıtlardan diyebilrim.
Bozkurtlar
9.4/10
· 9,3bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Hülyali
Bozkurtlar'ı inceledi.
626 syf.
·
24 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Yeri geldi at yarısı yaptım ok attım. Yeri geldi kana kana kımız içtim. Kürşatla en ön safhada savaslara girdim yaralandım yılmadım devam ettim. Ötüken e gittim çin duvarını aştım Pars Almilayla kacarken ben de ordadaydım. Kürşatın kellesiyle Çin'e korku saçtım sürgün edildim yılmadım özgürlük için savaştım. Bozkurtlar dirilirken ben de dirildim İlteriş Kaganla savaşa girdim Bilge Tonyukuk çasıtla konusurken onları dinledim. Urunguyla aynı sessizliği aynı öfkeyi ve sevinci paylastım ölüm uçurumunda onların arkasından feryat ettim. Taçamın belindeki bıçakla sesizliğimi korudum Kürşatın torunu oldugum için gurur duydum.
Bozkurtlar
9.4/10
· 9,3bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13