Adı:
Destan
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006344
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınevi
Baskılar:
Destan
Destan
Geçmiş yaşamının gölgeleri içinde, kaybettikleriyle yaşamayı öğrenen, ellerine bulaşan kanı yüreğinden kopan dizelerle kutsayan Devran. Destan. Bedenin arafında sıkışıp kalmış, ruhu ikiye bölünmüş bir adam ve her iki yaralı ruha da şifa olacak bir kadın.
Ben Devran,
Kaleminden satırlara aşk damlayan.
Dününü bir avuç külle sonsuzluğa uğurlayan. Kalbinin atışını hiçe sayan, canı yanan, yarasına tuz basan, yitik Devran.
Ben Destan,
Devran'ın bittiği yerde başlayan.
Kalemini kırıp eline silah alan. Yarınını bir karış toprağa katan. Kalbini söküp atan, can yakan, yaraları kanatan, acımasız Destan.
Aşk kurşun gibi; hedefi belli, hızı belli, izi belli. Ve bir kere izini bıraktı mı ömrü belli.
440 syf.
·10/10
Vaay bee.. ne kitap okudum ya.. baştan aşağı aşk hem de en güzeli, en özelinden.. ilk görüşte aşk.. iyikilerimden oldu bu kitapta.. ayıla bayıla okudum :).. Efsun babasının isteği üzerine işlerin başına gecmistir aslinda doktordur. Devran ise hem şair hemde eli kanlı bir Destan'dir. İkili çiftlik evinde karşilasiyorlar. Efsun ilk goruste Devran'in yesillerine vuruluyor. Devran ise cok yarali bi aslan aslinda. Efsun ile ne yapicagini bilemiyor. O kadar cesur bi kadin ki Efsun ilk goruste o kadar guclu bi ask olamaz diyorsunuz ama Efsun daki aşktan öteydi bea. Herseyiyle kabul ediyor yesil devi. Devran ise koyu kahvelerden kacamayacagini anliyor ve kapiliyor buyusune. Ikisinn de aski o kdr guzel ki. Insann sevesi geliyor yahu ;) Ah kitapta birde yan karakterler var ki adamlar ya Has adamlar.. Kesinlikle okuyun okutun bu kitap kacmaz ;) o kadr guzel alintilar vardi ki yazarin kuvvetliydi baya kalemi :) sevdim sevdim hemde cok ;)
440 syf.
·Beğendi·10/10
#ÖzgeErkin #Destan yazmıışşş
Bu kadar mükemmel olabilir mi bir kitap her şeyi en muaazsam şekilde aktara bilir mi? Ve şunu söylemeliyim ki Efsun kesinlikle en güçlü kadın karakterlerim içinde zirvede ve yerinden edilebileceğini de sanmıyorum . .

Efsun kendini adadığı mesleği olan doktorluktan babasının vasiyeti üzerine şirketin başına geçiyor ve kendi hayatından çalarak yoluna devam ediyor. Yardımcısı Zümrüt'ün onun için yaptığı tatil planı değiştirecekti bütün hayatını. Orada yeşil gözlü deviyle karşılaşacak ve Efsun içinde ki Pembe Erderya 'yı dışarı çıkaracaktı . .
Tek bir beden, iki ruh. Biri şair, diğeri katil. 3 kurşun sıkardı o ADAM'lara . Biri Elvan'ı, biri Meleği , diğeri ise babası içindi. Babasının silah tutan ellerinden ayrılmıştı Devran. Ailesini kaçırmıştı barut kokan ellerden Meleğine bulaştıramazdı. Ama kader Devran'ın Meleğini patlayan arababın içinden yanmış küçük bedenini çıkarıp Destan'ı yaratana kadar izin vermişti. Eline ilk defa silah almıştı Devran. Oysa ki mürekkep lekeleri vardı onun elinde. Şimdi ise kan. . .

İki harabenin Saray'a dönüşmesinin hikayesi bu. Efsun'un ve Devran'ın hikayesi. Kitabı okurken bazı yerlerde o kadar zor tutuyorsunuz ki kendinizi ağlamamak için. Boğazınızda koca koca yumrular kalıyor. Sonra yan karakterleri de o kadar harika ki. Kahkaha attırıyor insana Efsun ile diyalogları. Her birini ayrı ayrı o kadar güzel işleyip sermişki önümüze sevgili yazar. Masal yazsa okurum dediklerime eklendi. Bu arada kitabın sonunu evde bitirmeyi ve Bilal'in haline doyasıya kahkaha atmak isterdim. Maalesef otobüste bitti ve bir yığın insan deli görmüş gibi gözlerini bana dikti. Hayır ne yapayım. Yazık Bilal'e de ne çekti be adam. Asla kaçırmayın bu #Destan 'ı. Efsun'un cesaratinden Allah'ım çok amiin Adamın belinden silahı alıp tehdit etmek nedir. Resmen bu ne cesaret yidiğim, seni tanımak istiyorum dedirtiyor Efsun
440 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Yazarın ilk "Kutsal " kitabını okuyup daha kitabın yarısı olmadan adı sürekli geçen "Destan " ı sipariş verdim. Yazarın kalemine bayıldım, okuruna konu gereği işlenen duyguları çok doğal bir şekilde hissettiren anlatımı taktire şayandı. Tüm kitaplarını satın alıp okuyup kütüphanemde görmekten mutluluk duyacağım. Konu ile ilgili olarak; aslında şair olan ancak hayatın ona biçtiği kaderi gereği kendi adaletini kendi kuralları gereği yargılayıp cezasını kesen elinde silahı gönlünde İkinci baharı Efsun 'u olan Destan (Devran ) 'ın hikayesini okuyoruz. Güzeldi, çok güzeldi.
440 syf.
·9/10
Ibreti alem olsun diye hayatının aşkını ve bebeğini öldürenleri yedi parçaya bölüp Istanbul'un yedi tepesine gömen Devran o zaman almıştı Destan lakabını. Devran olan kişi naif ve şiir ruhlu bir adamken Destan soğuk kanlı bir katildi. Herkesin önünde eğildiği Destan kara büyü dediği kadına aşık oldu ve hikaye orada başladı. Okumadıysanız ve okumayı düşünüyorsanız ilk önce Destanı sonra Masum Kozayı okuyunuz çünkü içinde bir parça ipuçları var bunun nedenini çok sevgili yazarımız Özge ablaya sordum dedi ki; "Amacım bir abi figürü yaratmaktı ancak ben de Destan'ı o kadar sevdim ki bir baktım onu yazıyorum." Ne diyelim ablacım sen yazarsın da kötü mü olur? En en güzeli olur.
440 syf.
·3 günde·7/10
Aksiyonu bol olan bir kitaptı. Ama Destan ne güzel sevdi be kardeşim. O şiirler nasıl anlatsam bilemiyorum. Çok güzeldi. Romantik bol şiirli bir kitap.
440 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Bu kitapta Masum Koza kitabından tanıdığımız Devran ve Efsun’un hikayesi anlatılıyor.

Çok acılar çekmiş , hayata küsmüş, eli silahlı ama şair bir adamla, doktor olan ama babasının vasiyeti üzerine şirketin başına geçmiş yalnız ve mutsuz bir kadının yapılan tatil planı ile değişen hayatları ve herşeye rağmen birbirlerine duydukları aşk.

Kitabı okurken bazı yerlerde içiniz acıyor, boğazınızda koca koca yumrular kalıyor. Zor ve acılı bir aşk hikayesi ancak kitapta sadece aşk yok. Acılar var, kaybedişler var, korkular var.

Kitaptaki yan karakterlerde harikaydı. Hele Bilal'in Efsun karşısındaki hali çok güzeldi.

Dram, romantizim, aksiyon dolu ve şiirle harmanlanmış destansı bir aşk hikayesi.

Yazarın yüreğine sağlık.
440 syf.
·9 günde·Puan vermedi
@ozgeerkin le tanışma kitabım olan #kutsal da Hakim ve Mehveş'in aşkını okurken ara ara adı geçen "Devran" karakteri ilgimi çekmisti. Özge'ye hikayesi var mı diye sorduğumda baskıdan çıkacağını, beklememi söylemişti. Peki beklediğine değdi mi diye soran olursa cevabım: "Fazlasiyla" .

Sizede olur mu bilmiyorum ama bazı kişilerden olayları, hikayeleri, fıkraları dinlemeyi daha çok seversiniz. Anlatma tarzı, ses tonu, mimikleri, heyecanı ile farklı bir tat ve zevk verir. Aslinda daha önce duyduğun, bildiğin yada sonunun ne olacağını tahmin edebileceğin bir konudur ama seni hiç sıkmaz. Aksine bir daha dinlemek istersin. İşte bana göre @ozgeerkin
kalemi de böyle. .

#destan gerçekten de adı gibi dillere destan bir aşkı anlatıyor. Devran ve Efsun'un aşkını....Hem de efsanelere taş çıkarır cinsten... Bizim alışık olduğumuzun dışında bir efsane ama. Erkeğin kadına olan aşkını değil kadının erkeğe olan aşkını dile getiriyor. Seven kadının nasıl gözü kara olduğunu, ilk görüşte aşkın olup olmadığını, geçmişte yaşanan acıların bu aşka köstek değil de destek olduğunu ve çok daha fazlasını kitabı alıp okuyun derim. Yeri geldi güldüm, yeri geldi korktum, yeri geldi ağladım. Her duyguyu yaşadım. Ben çok severek okudum. Umarım sizi de merakta birakmisimdir.
440 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Babasını,eşini ve kızını saldırıda kaybetmiş bir adam.
Namı diyar Destan.. Bir yanı şair Devran, bir yanı katil Destan. Ailesinin intikamı için elini kana bulayan Destan.
Efsun Gazze de ve Afrika’da görev almış,
Sınır Tanımayan Doktorlara katılan bir doktor..
Babasının ölümü ve vasiyetiyle lojistik şirketinin başına geçip doktorluktan iş kadınlığına atılan.
Aşk beklenmedik bir anda yakalar.
Efsun ilk bakışta Devran’ın orman yeşili gözlerine vurulur.
Devran Efsunu görmeden ismini duymasıyla şair yanı uyanır.
Ruhunda iki kişilik olan bir adam nasıl aşka inanır. Üstelik herşeyini kaybetmiş bir adam..

Özge Erkin
Bir saat ile bir dakikanın farkını neyle ölçüyorsun sevgilim ?
Ölüm bile bir saniyede buluverirken insanı aşkın bulabilirliği mi korkutuyor seni?
"Bir kere kırdın mı bir kalbi, geri dönüşün olmaz Bilal. Kırık bir kalp, bozuk bir saat gibidir. Sadece iki gerçeği gösterir; kalp kırıklığını ve affedemediği gerçeğini. Geri kalanı hep yanlışa gebedir. Çalışır ama boşadır."
"..Bir saat ile bir dakikanın farkını neyle ölçüyorsun sevgilim? Ölüm bile bir saniyede buluverirken insanı aşkın bulabilirliği mi ürkütüyor seni ?."
Aşk ne gibi biliyor musun Eslem ? Kurşun gibi; hedefi belli, hızı belli, yarası belli... Ve izini bir kere bıraktı mı ömrü belli.
Ey can!
Yak beni dersin her sarışında
Hissetmezsin, içimdeki nardan alazlıdır tenim...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Destan
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006344
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınevi
Baskılar:
Destan
Destan
Geçmiş yaşamının gölgeleri içinde, kaybettikleriyle yaşamayı öğrenen, ellerine bulaşan kanı yüreğinden kopan dizelerle kutsayan Devran. Destan. Bedenin arafında sıkışıp kalmış, ruhu ikiye bölünmüş bir adam ve her iki yaralı ruha da şifa olacak bir kadın.
Ben Devran,
Kaleminden satırlara aşk damlayan.
Dününü bir avuç külle sonsuzluğa uğurlayan. Kalbinin atışını hiçe sayan, canı yanan, yarasına tuz basan, yitik Devran.
Ben Destan,
Devran'ın bittiği yerde başlayan.
Kalemini kırıp eline silah alan. Yarınını bir karış toprağa katan. Kalbini söküp atan, can yakan, yaraları kanatan, acımasız Destan.
Aşk kurşun gibi; hedefi belli, hızı belli, izi belli. Ve bir kere izini bıraktı mı ömrü belli.

Kitabı okuyanlar 60 okur

  • Zeynep
  • Merve ŞIK

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0