Esrarengiz Sanık

8,0/10  (12 Oy) · 
52 okunma  · 
10 beğeni  · 
832 gösterim
Mary Gerrard'ı öldürmekle suçlanan genç ve güzel Elinor Carlisle, sanık kürsüsünde sessizce oturuyodu. Tüm kanıtlar onun aleyhineydi. Bu cinayeti ondan başkası işleyemezdi. Çünkü öldürücü zehri ancak o, ele geçirebilirdi. 

Düşmanca fikirlerin hâkim olduğu mahkeme salonunda, suçu kanıtlanana dek Elinor'un masum olduğuna inanan tek kişi; Hercule Poirot'ydu. Yani Elinor ile idam sehpası arasındaki tek kişi...

Ülkemizde "Koltuktaki Ölü" adıyla da yayımlanmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789752112100
 • Orijinal Adı:
  Sad Cypress
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
25 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

İlk başlarda kitaba alışamadığımı itiraf etmeliyim. Karakterlere ısınamamak mı yoksa onlara alışamamk mı bilemedim ama Agatha hayranlığım kitabı sürdürmeme etken oldu. Okuduğum zaman Agatha'ya olan hayranlığıma minnet duydum çünkü kitap çok hoşuma gitti.

Kitapta işlenen konu ve kurgusu çok iyiydi lakin Hercule Poirot'un kitapta konuya daha erken girebilirdi diye düşünüyorum. Katili bulacağım diye baya uğraştım hatta çok yaklaştım ama emin de olamadım desem yeridir. Her kitapta hemen hemen herkesten şüphelenmemizi sağlayan Agatha bu kitapta da aynı şekilde kafalarımızı karıştırıyor. Kitabın mahkeme kısmı beni çok etkiledi diyebilirim. Oldukça akıcı, heyecanlı, sürükleyici ve merak ettirici.

Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir Agatha Christie kitabı.

Hatice Çiçekçi 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabın başında her kitapta olduğu gibi bu kitapta da kişileri kavramam biraz zaman aldı.Ama Agatha Christie' nin her kitabını okuduğum zevkle okudum. Katil tahminim yine tutmadı.Sırayla bütün karakterleri denedim çünkü bir iki sayfa okuyunca şüpheler başka kişilerin üzerine kayıyor. Bu kitabı okumanızı tavsiye ederim çok zevk alacaksınizdir okurken.

Kitaptan 3 Alıntı