Ezop'tan Masallar

8,3/10  (28 Oy) · 
274 okunma  · 
22 beğeni  · 
1.224 gösterim
Yapıtları bütün dillerde masal edebiyatına kaynaklık eden ve Milattan Önce 6. yüzyılda yaşadığı söylenen eski Yunanlı Ezop'un gerçekten yaşayıp yaşamadığı bilinmemektedir.

İlk kez Milattan Önce 4. yüzyılda derlenip yazıya geçirilen Ezop'un fablleri 1. yüzyılda Latince yayımlanmış, özellikle 17. yüzyılda Fransız la Fountaine tarafından yeniden değerlendirilince dünya çapında yaygınlık kazanmıştır.

Hayvanlardan oluşan yeni bir evrendeki ilişkileri ele aldığı masallarında Ezop yaşadığı dönemi acımasızca eleştirmiştir.

Çağının önemli bir tanığı olan Ezop'un kıssadan hisse çıkarılan masallarını, Kardelen, Turnalar, Gökyüzüne Akan Irmak ve Yediveren adlı romanlarından tanıdığımız Öner Yağcı'nın duru ve akıcı kaleminden sunarken okurlarımızı Ezop'la buluşturmanın kıvancını yaşıyoruz.
 • Baskı Tarihi:
  1997
 • Sayfa Sayısı:
  175
 • ISBN:
  9789753792950
 • Yayınevi:
  Engin Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

küçükken sıkıldıkça okuduğum çok güzel bir kitap, fabl türünde yazılmıştır ve çok güzeldir, çocuklarınıza okuyabilirsiniz.

instagrmkahvecisi 
19 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3661 günde

Ezop masalları hepimizin çocukluğunda hayatına girer ve yağlılığında bile hala elinden düşmez. Kitabı elinize almadan içindeki masalları ezberinizden bile anlatırsınız. Hayatımıza verdiği öğütler ile yer eder.

Ezop'tan Masallar benzeri kitaplar