Günaydın Geceyarısı

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
512 gösterim
"Günaydın Geceyarısı", yazılışının üzerinden yirmi yıla yakın bir süre geçtikten sonra bir gün BBC'de radyofonize edilerek yayınlanır ve umulmadık yankılar uyandırır. Ancak "Jean Rhys" ortalarda yoktur. Hayatta olup olmadığı bile bilinmemektedir. Yazarın izini süren meraklıları, sonunda onu bir kıyı kasabasında yapayalnız bulurlar. Yazar o yapayalnızlığı içinde de durmamış, yazmıştır. Yıllar öncesi bıraktığı Londra'ya döner....
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1990
 • Sayfa Sayısı:
  188
 • ISBN:
  9789755101699
 • Orijinal Adı:
  Good Morning, Midnight
 • Çeviri:
  Pınar Kür
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

mısra 
08 Mar 00:19 · Kitabı okudu

“Artık istemiyorum,”diyor. “Artık, hayır. Şimdiki halimde memnunum Şimdiki durumda zengin ya da güçlü ya da iktidar sahibi olmayı hiç istemem. Suçlular arasına katılmak istemem. Suçlu olmadığımı biliyorum, onun için de elimden geldiğince mutlu olmaya hakkım var.”

Günaydın Geceyarısı, Jean Rhys (Sayfa 67)Günaydın Geceyarısı, Jean Rhys (Sayfa 67)
mısra 
08 Mar 00:18 · Kitabı okudu

İnsanlar bir mutlu yaşam özlemidir tutturmuşlar. Oysa, asıl mutlu yaşama, ölsem de bir, yaşasam da dediğinizde kavuşuyorsunuz. Uzun bir süre sonra, nice bahtsızlıklarla didiştikten sonra varıyorsunuz o yere. Ve sanıyor musunuz ki, insanlar sizi orada rahat bırakıyorlar? Hiçbir zaman.
Bu kayıtsızlık cennetine vardığınız anda, sizi oradan çekip çıkarıyorlar. Ulaştığınız cennetten çıkıp yeniden cehenneme dönmek zorunda kalıyorsunuz. Tam dünyayı yok saydığınızda, o dünya gelip sizi kurtarıyor –en azından alay konusu yapmak için.

Günaydın Geceyarısı, Jean Rhys (Sayfa 91)Günaydın Geceyarısı, Jean Rhys (Sayfa 91)