Günlükler

7,3/10  (7 Oy) · 
26 okunma  · 
7 beğeni  · 
718 gösterim
Cem Yayınevi, çağımızın büyük yazarlarından Kafka'nın bütün eserlerini Kâmuran Şipal'in Türkçesiyle yayımlamaktadır. Bütün Eserler'de, "Bir Savaşın Tasviri", "Hikâyeler", "Taşrada Düğün Hazırlıkları". 1!Dava", "Kayıp (Amerika)", "Şato", "Günlükler", "Ottla'ya ve Ailesine Mektuplar', "Babama Mektup" ve "Değişim" yer atmaktadır.
Günlükier'den Max Brod ve Heinz Politzer'in ortaklaşa hazırladığı bir seçme Günlükler ve Mektuplar ismiyle ilk kez Prag'daki Heinrich Mercy Sohn Yayınevi'nden çıktı. Günlüklerin tamamı, Günlükler 1910-1923 ismiyle Max Brod tarafından baskıya hazırlanarak 1951'de S. Ficsher Yayınevi'nce yayınlandı. Bu baskının Türkçe çevirisi 1985 yılında Cem Yayınevi'nde çıktı. Çeviri üç Kafka araştırmacısı Hans-Gerd Koch, Michael Müller ve Malcolm Pasley tarafından hazırlanıp 1990 yılında yayınlanan "edisyon kritik" baskısı temel alınarak yeniden gözden geçirildi, yine her üç araştırmacı tarafından hazırlanan Kommentarband'da (açıklamalar cildi) yer alan açıklamalardan bir seçme yapılarak çeviriye eklendi.
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  774
 • ISBN:
  9789754067729
 • Çeviri:
  Kamuran Şipal
 • Yayınevi:
  Cem Yayınevi
 • Kitabın Türü:
DOĞAN MAVİ 
20 Nis 2016 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

ben böyle rezalet bir kitap görmedim,bir kitap insanı bu kadar mı kendinden nefret ettirir.bıraktıktan sonra direkt çöpe gitti,kütüphanemde görmeye bile dayanamam.

Kitaptan 10 Alıntı

"Şu anda çekilmez bir haldeyim. Yorgunum, uykusuz, hüzünlüyüm. Sanki bir şey beni engelliyor ve özgürleşemiyorum."

Günlükler, Franz KafkaGünlükler, Franz Kafka
Aykut 
01 Kas 2016 · Kitabı okuyor

Durumum bir mutsuzluk durumu değil, ama mutluluk da değil, umursamazlık da, güçsüzlük de, yorgunluk da, başka bir şey de değil. Peki ne? Bunu bilemeyişim, sanırım yazma yeteneksizliğimden kaynaklanıyor.

Günlükler, Franz Kafka (Sayfa 12 - Cem Yayınevi)Günlükler, Franz Kafka (Sayfa 12 - Cem Yayınevi)
Aykut 
01 Kas 2016 · Kitabı okuyor

Bu satırları, hiç kuşkusuz vücudumun ve onunla birlikte geçireceğim bir geleceğin yol açtığı umutsuzluktan yazıyorum. Umutsuzluk kendini bu kadar kesin açığa vuruyor, nedenine bu kadar bağlılık gösteriyor ve sanki ardçılık görevi yapıp bu uğurda canını veren bir asker tarafından geride tutuluyorsa, gerçek umutsuzluk değildir. Gerçek umutsuzluk, hemen ve her vakit aşmıştır hedefini, (virgül konurken yalnız ilk cümlenin doğru olduğu anlaşıldı).

Günlükler, Franz Kafka (Sayfa 10 - Cem Yayınevi)Günlükler, Franz Kafka (Sayfa 10 - Cem Yayınevi)

Ben
Şu anda çekilmez bir haldeyim. Yorgunum, uykusuz, hüzünlüyüm. Sanki bir şey beni engelliyor ve özgürleşemiyorum.

Günlükler, Franz KafkaGünlükler, Franz Kafka
Aykut 
01 Kas 2016 · Kitabı okuyor

Kendinden dışarı çıkarak bir şey ele geçiremezsin; üstelik, bulunduğun çemberde kaybedebileceğin ne çok şey olabilir! Bu konuşmama yalnızca şu yanıtı veriyorum: Ben de çember dışına çıkıp başkalarına dayak atacakken, çember içinde kalıp dayak yerim daha iyi. Peki ama, nerde bu kahrolası çember?

Günlükler, Franz Kafka (Sayfa 14 - Cem Yayınevi)Günlükler, Franz Kafka (Sayfa 14 - Cem Yayınevi)
osman yalçıner 
12 Eyl 21:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

13 eylül 1915
Kendimi tedirginliğe sürüklememeliyim, zaten yeterince tedirginim. Ama hangi amaç için? Ne zaman gelecek? Bir yürek,pek sağlam denemeyecek bir yürek nasıl bunca hoşnutsuzluğa kendisini sürekli sıkıştıran böyle güçlü bir özleme dayanabilir !

Günlükler, Franz Kafka (Sayfa 493 - cem yayınevi)Günlükler, Franz Kafka (Sayfa 493 - cem yayınevi)