·
Okunma
·
Beğeni
·
3.519
Gösterim
Adı:
Hayatın Mucizeleri
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
104
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059734851
Kitabın türü:
Çeviri:
Enver Günsel
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tutku Yayınevi
Baskılar:
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri
264 syf.
·8/10
Spoiler İçermektedir
Merhabalar Hayatın Mucizeleri kitabında en beğendiğim alıntıları paylaşarak incelemeye başlayacağım : “Dünya mahvolup giderken insanın kendisi için çalışması suçtur.”
“Sakin ve mutlu olmaktan başka bir şey istemiyordu ; arzu ettiği şey bir tapınağa kaçar gibi kaçabileceği büyük bir huzurdu.”
Konu olarak italyan ve hristiyan olan yaşlı ve başarılı bir bayan ressam olan Meryem’in yaşamı anlatılmaktadır.Bir gün Meryem’e resim yapması istenilir ve resmi çizebilmesi için bir model ararken küçük kız Esther ile tanışmasıyla Esther’in hayatına kattığı mucizeleriyle ressamı hayata bağlaması anlatılmaktadır.Savaş psikoloji ve gerilimi,annelik ve karamsarlık gibi duygular hissettirilerek yazılmıştır.Meryem’in anne olmamasına rağmen ne kadar iyi bir anne olduğunu görmekteyiz.Her kitabında olduğu gibi ruh tahlilleri,insanların psikolojisi ve betimlemeleriyle muhteşemdi.Ancak diğer eserine nazaran konu olarak biraz basit kalmıştı.
Keyifli Okumalar Dilerim
88 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Yaşlı bir ressam, zengin bir tüccardan Meryem ana portresi siparişi alır. Modelsiz çalışamayan bir sanatçıdır. Bir model bulmak için şehri dolaşırken, camdan dışarı bakan bir kız dikkatini çeker. Kız poz vermeyi kabul eder ama ne var ki; kız Yahudidir. Karakter tahlilleri ve muhteşem mekan tasvirleri ve betimlemeleri ile çok güzel bir kitap.
87 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Mucizelerin altında ki gizemi,acıyı,fedakarlığı,emeği,psikolojik buhranları ince ince dönemin bakış açısıyla kısaca kocaman bir hikaye ile anlatmış yazar.
Önemli anların resmini kelimelerle okadar güzel çizmiş ki , tüm reflekslerin nokta nokta hayalinizde canlandırmasını başarmış ustaca.
İyi OKumalar....
264 syf.
·Beğendi
Karakterlerin iç dünyalarını psikoljik hallerini betimleyici cümleleri okuyucuda muhteşem bir hayal dünyası yaratıyor. Kitabı okumaya başladığınız andan itibaran sanki ütopik bir dünyada farklı insanların hayallerinde zihinlerinin içinde yolculuğa başlıyorsunuz. Etkileyici betimlemeler zihninizi fazlasıyla kendi içine çekerken kısa ve net cümleler okuyucunun sıkılmasını engelliyor.
Ayrıca savaşın insan üzerindeki olumsuz etkisi, yarattığı psikolojik gerilim son derece etkili bir üslûpla anlatılmış.
Bir gün içinde okuyup bitirdiğim etkisini uzun sürece hissedeceğim bir kitap.
264 syf.
·9 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kısa formatını okudum şahsen. Uzun versiyonunu elimde geçerse okurum. Açıkçası beni etkileyeceğini düşünmüştüm ama tam tatmin olamadım. Yine de ruhun inceliklerini ilmek ilmek işlemiş.
264 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Yine güzel bir Zweig kitabı. İtalyan bir ressamdan Meryem Ana resmi çizmesi istenir. Ressam buna uyan bir model arar günlerce.. Ve karşısına Esther çıkar. Ondan sonra hikaye başlar işte. Zweig‘ ın her kitabında gördüğüm karamsarlık,kötümserlik burada da görülüyor. Biraz üzüldüm. Lakin çok güzel bir öyküydü. Betimlemeleriyle gözümde canlanan bu kitap da kütüphaneme eklendi.
88 syf.
·Beğendi·10/10
Yahudiler hakkın da bilinmezlikler bu kitap da da devam ediyor. Yahudi kimsesiz hayatı çalınmış bir kız. Evlatlık verildiği yerde yabani kalmış. Karşısına bir ressam çıkana ve onu bebeğiyle tanıştırana kadar. annelik her kadına bahşedilmiş bir duygu.Doğurmadan da o hisler hep içimizde.
88 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
İlk başlarda çok betimlemeli, durum içerikliydi. Bu yüzden sıkıcı gelmişti ama sonrasında tek solukta okuduğum bir roman oldu ..
Stefan zweig aslında bir olayı bir kitap olarak sunuyor okuyucuya bu tarzının okuduğum kitaplarla sabit olduğuna karar verdim okutuyor ve ben de güzel bir his bırakıyor..
87 syf.
·Beğendi
Yaşadığı dönem itibariyle Yahudilerin daima dışlandığı ve ezildiği bir bölge de yaşayan Esther yine bir gün evlerinin Hristiyanlar tarafından yakılıp yıkıldığı zamanda ailesinden ayrı düşer. Dedesi bir adama bolca para vererek kendilerini kurtarmasını ister. Kurtulurlar da ama bir kaç ay sonra dedesi vefat eder. Hayatı boyunca Hristiyanlardan nefret edip, kendi halinde suskun ve sessiz, çekinik bir yaşam süren Esther bir gün resmini yapmak istediğini söyleyen bir adamla konuşur. Adamın amacı aslında Meryem Ana'nın resmini yapmaktır. Bu vesileyle Esther'in kucağında bebekle poz vermesi gerekir. Bu durumdan başlarda rahatsız da olsa gün geçtikçe bebeğe alışır ve bağlanır. Annelik ve kadınlık duygusu bedenine işlemeye başlar. Aniden biten resim onu bebekten ayırır ve kitapta Esther'in bulduğu çarelerle hissettiklerini okuruz.
88 syf.
Açık ve net bi şekilde belirtmek istiyorum ki Zweig sadece akıcı ve sade yazan bir yazar değil aynı zaman da çok iyi psikolojik tahliller yapabilme yetisine de sahip bir yazarmış. Eserdeki psikolojik tahlilleri o denli güzel betimliyor ki sanki kitabı okurken okuduklarınız yanıbaşınızda canlanıyor gibi..
Eser ilk başlarda bir tablonun nasıl çizildiğini anlatmayla başlasada sonlara doğru kurgu ve play değişip bambaşka bi hal alıyor. Bi önceki cümlemde bahsettiğim yeni halde kitabın benden sizlere gizemi olsun. Son olarak da şunu belirtmek istiyorum ki kitap bitiyor ama etkisi bi süre bitmiyor.
Keyifli okumalar diliyorum.
88 syf.
·Beğendi·8/10
Rönasans dönemleri ressamlarından Leonardo Da Vinci' nin, kucağında ki çocukla resmetmiş olduğu Madonna resmini görebildiği ve bizim göremediğimiz şekilde tuvale nasıl şaheser şekilde sessizce aksettirdiyse, Zweig'de o dönem resmedilen bu resmin nasıl çizilebilirliğini kelimelerle, ressamın iç dünyasındaki güzelliği cümlelerle nakşederek bir şahaser hikaye ortaya koymuş.
264 syf.
·Beğendi·10/10
Çok sevdiğim bir kitap oldu savaş karşıtlarının ve kurbanlarının, hayatın baskısı altında ezilenlerin, beklenmedik hayatın mucizeleri , stefan zweig'ın , insan ruhunun dipsiz derinliklerini mesken tutan ve betimlemeyi çok iyi yapan ve sıkılmadan okuyucagınız bir kitap okumanızı tavsiye ederim
Bugün artık hiçbir şeyin hükmü yok, yalnızca paranın var, lanet olasıca paranın, bir de insanın kendi reklamını yapmayı bilmesinin...
"...Fakat orada yine insanlar, tanıdıklar olacaktı, orada yine nazik ve adabına uygun davranmak gerekecekti. Bense kendimle baş başa kalmaktan başka bir şey istemiyordum, kitaplarla, yürüyüşlerle, hayallerle ve bölünmeyen uzun uykularla dolu on dört gün, telefonsuz, ve radyosuz on dört gün, on dört gün sükut; tabiri caizse, on dört gün boyunca rahatsız edilmeyen, kendime ait bir Ben."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hayatın Mucizeleri
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
104
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059734851
Kitabın türü:
Çeviri:
Enver Günsel
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tutku Yayınevi
Baskılar:
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri
Hayatın Mucizeleri

Kitabı okuyanlar 311 okur

  • Edakrsln_
  • Karaca
  • Türkçe Öğretmeni
  • Meltem ks
  • Tuba
  • Burcu aygün
  • Ece Yıldız
  • Yaşamak için yaşat :)
  • Ramazan Hırkalı
  • Esma tepe

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%1 (1)
9
%0
8
%1 (1)
7
%1 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0