Kağıttan Kalpler (Paper Hearts Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.459
Gösterim
Adı:
Kağıttan Kalpler
Alt başlık:
Paper Hearts Serisi 1
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
456
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759998370
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Paper Hearts
Çeviri:
Buse Barış
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Belki de yok olan hayaliniz sizi mutluluğa götürecektir…

Otuz yaşına girmek üzereyseniz, tek dünyanız küçük bir kitabeviyse ve aşk denen o üç harfli sözcük sizde sadece acı bir tat bırakıyorsa, hazırlıklı olun, çünkü dünyanız daha da altüst olmak üzere… Tıpkı Âşıklar Parkı kasabasının daimi bekârı Abigail Pressman’ın olduğu gibi. Hiç ummadığı bir şekilde eline geçen bir mektup zarfının içinden çıkanlar onu bir peri masalına sürükleyecektir. Bunlar gizemli bir çifte ait olan, üzerlerinde aşk sözcükleri yazan kâğıttan kalplerdir. Abigail, gerçekten hiçbir çıkar gözetmeksizin birbirlerini seven bu çiftin kim olduğunu öğrenmeye karar verir. Ancak yeni dükkân sahibinin gelmesiyle birlikte kitabevinin kapatılması gerçeğiyle karşı karşıya kalınca tamamen hayal kırıklığına uğrar. Bir yandan notları yazan çifti bulmaya çalışan Abigail, aşka karşı duruşunu değiştirip hayallerine ve kalbine sahip çıkabilecek midir?
456 syf.
·3 günde·8/10
Çok şirin bir kapak tasarımı olan Kağıttan Kalpler kitabını yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, yayıncısı Arkadya olduğu için hiç düşünmeden almıştım. Her zamanki gibi Arkadya yine yanıltmadı beni ve beğenerek okuduğum bir roman oldu. Konusu biraz klişe olsa da gerek anlatımı, gerek olayların ilerleyiş kurgusu oldukça başarılıydı. Babasından miras kalan kitabevini işletmeye devam eden otuz yaşına merdiven dayamış ve bekar olan Abigail, tek düze hayatına devam ediyordu . Anca ne zamanki kiracısı olduğu binayı satın alan yakışıklı,dul ve bir o kadar da duygusal olarak yaralı olan Jacob gelene kadar.. Önce nefretle başlayan zıtlaşmalar ve ardından aşka dönüşen kırgınlıklar... Güzeldi.. Ben sevdim kitabı..
456 syf.
·10/10
Kitabın arka kapak yazısı beni kendine o kadar çekti ki, ben bunu mutlaka okumalıyım diyerek ilk defa bir arkadaşımdan kitap ödünç alıp okudum. Birkaç satır da kendimden o kadar şey buldum ki, tüm kitabın ne kadar şey ifade edeceğini düşünerek sabırsızlıkla okuduğumu dile getirebilirim.
İlk başlarda oldukça romantik olan bu kasaba ve insanlarının beni bunaltacağını düşünmüşsem de, kısa sürede bende kendimi onlara kaptırmaktan, o büyülü havanın içimde yarattığı umuda tutunmaktan kendimi alamadım.
Abigail kendime çok benzettiğim bir karakter. Her yönüyle... Hayatta elinde olanlar ve hayalleri arasında sıkışmış, acabaları ve keşkeleriyle, ne istediğinden bir o kadar emin gözükebilen ama bir o kadar da cesaretten yoksun... Onu sevdim. Düşünceleri benim düşüncelerime oldukça yakın. Ayrıca yaşadıkları da...
Sıkılmadan kendinizi süzgeçten geçirebileceğiniz, ayrıca eğlenerek okuyabileceğiniz bir kitap. Yalnızca çeviri konusunda ufak bir eleştiri yapmak istiyorum. Genelde oldukça iyi gibi gözüküyor. Kolay okunuyor ve hata yok denebilecek kadar az ama Arkadya Yayınlarının üst üste okuduğum birkaç kitabında Türkçe'ye çevrilirken araya şive katıldığını fark ettim. Bu dikkatsizliği bir an önce gidermelerini dilerim. Okurken, ağızda iyi bir tat bırakmayan ilaç gibi hissettiriyor.
456 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Evet belki bir dünya klasiği değil. Belki de kelime dağarcığıma çok şek katmamış da olabilir. Sadece bir sayfasından binlerce farklı düşünce çıkabilecek bir kitap da değil. Ancak sade bir dille hissedileceğiniz birçok şeyi yazmış yazar. Kitap bittiğinde ise hafif bir tebessümle hem yazara kızdım hem de onu tebrik ettim içimden. Uzun süredir duygularım olduğunu unutmuştum ve uzun süredir yeni bir dünyaya gitmemiştim. Teşekkürler...
456 syf.
·3 günde·8/10
•Abigail, Aşıklar Parkı Kasabası'nda Nook Kitabevi'nin sahibidir. Yaşadığı kasabada bekar olmak en büyük suç gibidir, hele ki büyük büyük anne-babası kasabaya adını veren efsanevi aşık çift olunca. Abigail'in ise hayatta tek istediği, kitabevinin yer aldığı binayı almak ve işyerini büyütmektir. Aşka olan inancını çooook önce kaybetmiştir.
•Dr. Jacob, yaşadığı büyük trajediden sonra kızıyla birlikte Aşıklar Parkı Kasabası'na yerleşmiş, burada bir muayenehane açmak için tam da Abigail'in binasını satın almıştır. Kalbini yeniden açmaya korkan Jacob, tamamen işyerini hemen açmaya ve kızına odaklanmıştır. Kiracısı olan Abigail ile aralarında başlayan düşmanlığı istemeyen ama çaresiz hisseden Jacob, acaba istediği ikinci şansa kavuşacak mıdır?
•Abigail'in eline geçen kağıttan kalpler, birbirine delice aşıl bir çiftin küçük aşk notlarıdır. Acaba bu notlar, Abigail'in aşka inancını değiştirecek midir?
•Acı çeken bir adamla, kendini aşka kapatmış bir genç kadının sıcacık hikayesini okudum. Abigail'in değişimi, kendine yeniden güvenmesi, hayallerinin peşinden koşmaya karar vermesi beni etkileyen bölümler oldu. Doktorumuz ise başlarda etkisizliğiyle beni kızdırsa da sonunda doğruyu buldu️
•Devam kitabı olan Kalbimin Peşinde'yi de alıp hemen okumak istiyorum.
456 syf.
~ Courtney Walsh'ın yayınlanan ve benim okuduğum ilk kitabı.Beni öncelikle tatlı mı tatlı kapağı kendine çekmişti.Sonrasında ise arka kapak yazısına güvenerek kitabı satın aldım.İlk 100 sayfasında kitap hep aynı yerde sayıyor ve sıkıyordu.Bu yüzden bırakmak bile istedim.Ancak konu ilerledikçe kitap sizi sarıp sarmalıyor,bırakmak istemiyorsunuz.


~ Çok tatlı,içinizi ısıtacak türden romanlar seviyorsanız neden okumayasınız? Ben okuduğuma pişman olmadım,tavsiye ederim.Klişe bir konu olsa da kitabın atmosferine kolayca dahil oluyorsunuz.Ben kendimi karakterlerin yerine koyabildim.
Okurken üzüntü,sevinç,kızgınlık gibi tüm duyguları aynı anda hissettim.Konusu ise şöyle:


~ 30 yaşına yaklaşan Abigail,Aşıklar Parkı adlı kasabada yaşayan bekar,güzel bir kadındır.Erkeklere pek güvenmeyen Abigail'ın babasının miras bıraktığı Nook Kitabevi'ni işletmek dışında bir uğraşı yoktur. Gönül İşi Gönüllüleri kulübüne üye olan kadınlar,Abigail'ın kız kurusu gibi kalmaması için bir uğraş içindedir.


~ Abigail'ın sakin yaşamı,kasabaya taşınan,dul olan doktor Jacob Willoughby ile birlikte tamamen değişir.Jacob,Abigail'ın işlettiği kitabevini satın almak için işlemlere başlamıştır bile.Nook Kitabevi olmadan Abigail Pressman kim olurdu ki? Jacob'dan etkilenen ama kitabevini elinden almaya çalıştığı için ona nefret besleyen Abigail,kalbine karşı koyabilecek midir yoksa daimi bir bekar olarak yaşamını mı sürdürecektir?

~ Samimi karakterleriyle,akıcı ve sade anlatımıyla,heyecanlı hoş bir aşk romanıydı.Sıcacıktı.Mola vermek istediğiniz zamanlar ilaç gibi olacak bir kitap.Ben sevdim. Okumazsanız çok bir şey kaybetmezsiniz ama kendinizi keyifli,sıcak bir aşk hikayesinden mahrum bırakmış olursunuz.Bol okumalı günler.
456 syf.
·100 günde·Puan vermedi
Bitti. Ben de bittim. Evet güzel bir aşk hikayesi belki. Fakat çok ağır aksak. Gereksiz uzatmalar var kitapta. Belki de kitapla birbirimize ısınamadık. Bilemedim.
456 syf.
·3 günde·Beğendi·5/10
Kâğıttan kalpler güzel ile kötünün ortasındaydı, ama ikinci kitabını okumalık değil.kitap benlik değildi hep bir evlilik lafı ,aşk lafı geçiyordu zorla birilerini aşık etmeye çalışma ben beğenmedim ama umarım okuyanlar beğenir.
456 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Çok severek okuduğum bir kitap oldu. İçim ısındı gerçekten. Bu tarz kitapların içinde en sevdiğim karakter "aksi,her şeyi bilen, her şeye karışan akıllı ve yaşlı" teyzeler oluyor. Mesela bu kitapta Ursula en favori karakterim. Çok akıcı 1-2 günde bitecek bir kitap.
456 syf.
·5 günde·9/10
Aşk mı Kariyer mi? İkisini de elde etmenin güzel bir yolu var mı? Her zaman insan bu kadar şanslı olur mu ? Peki ya aslında yaşadığımız hayat tam olarak istediğimiz hayat değilse ?

İlk başlarda sıkıcı diye bırakmayı düşünsem de ilerledikçe sürüklemeye başlıyor ve bir sonraki bölümü merak ediyorsunuz. Uzun zamandır kalbinizin kapıları kapalıysa ve aşka olan inancınızı biraz da olsa yitirmişseniz okuyun. Yaklaşık son 150 sayfa aşk filmi tadında. Okumaya değer .
Şimdiden keyifli okumalar :)
456 syf.
·Puan vermedi
Abigail ve Jacob...
Çok tatlış bir ikili. Daha doğrusu düşman ikili.
Hem sinir olup hem gülümseyerek okuduğum en tatlış kitaplardan biriydi. Diğer Arkadya kitapları gibi iki zamanlı değildi. Pek inişleri çıkışları olmayan, düz bir çizgide giden sakin ve huzurlu bir kitap. Kendi türleri arasında kesinlikle harika. Çok fazla olay yok, genelde olay yok denilince sıkıcı olduğu düşünülür ama  çok akıcı ve şirindi. Bu tür kitaplar okuduğumda genelde sonunu getirmekte zorlanıyorum. Klişeler beni sinir ediyor. Bu kitapta nasıl olduysa klişeler bile cezbetti beni.
Jacob ve Abigail çok tatlıydı ya, özellikle Jacob karakterini çok beğendim.
Yazarın kaleminin narinliğini sevdim. Yoksa 454 sayfalık olaysız bir kitabı nasıl bitirebilirdim?

Kitabı sıcacık bir gülümsemeyle kapattım, bu da önemli tabii.
,.............................................,.....,........................................................ .................
456 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Hikâye ve konu güzel olsa da hatta beğendiğim hâlde biraz uzatıldığını hissettim. Romanının ilk yarısı biraz durağan geçse de 2.ci yarısı ise tam tersi aldı başını gitti resmen ve cok daha keyifle geçti. Aşıklar Parkı kasabası kadınlarına ilk başta şaşırsam da daha sonradan bayıldım. Kadınlar kasabada kimsenin bekâr kalmaması için o kadar çok uğraşıyorlar ki aklınız şaşar. Aşıklar Parkı kasabası, adından da anlayabilirsiniz belki gerçek aşka, sevgiye, romantizme, orada yaşayan halkın mutlu olmasına en uç noktasına kadar önem veren turistik bir kasaba. Kasabanın kitapçığı Noook Kitapevi'nin sahibi Abigail, dükkânın bulunduğu binayı satın alan doktorla aralarında sürtüşme yaşanır. Çünkü doktor Jacop açmak istediği muayehanesini kitapevini dahil etmeyi düşünür, bu da kitapçının kapanma riski demektir. Kasaba halkının desteğini arkasına alarak babasından kalan kitapevini kurtarmaya çalışan Abigail ie dükkân sahibi arasında ilginç gelişmeler yaşanırken aynı zaman Jacop ve eşi arasında yaşananlar da su üzerine çıkar. Karakterlerden biri varki gerçekten saçını başını yolasım geldi, Kelly'den bahsediyorum tabi ki. Gerçek hayatta iş dünyasında böyle tipler olduğunu tahmin edebiliyorum, ama bu kadar da yeter dedirtiyor. Hani "iş dünyasında duygusallığa yer yoktur"diyenler vardır aynen öyle biri. Duygusallığa yer olmayabilir ama bu kadar insafsız ve vicdansız davranmamızı gerektirmez. Bir konu da daha var gıcık oldum diyebildiğim, Jacob'ın muayenehanesini açarken yetkiyi Kelly'ye devretmesi ve onun çıkardığı sorunlara itiraz etmesi. Arkadaşım kendi işin, kendi dükkânın, üstelik komşu dükkân da senin kiracın, bu kadar mı pısırıklık olur!
Umarım hayalleriniz sizi bile korkutacak kadar büyük olur. Çünkü iyi şeyler korkunun öteki tarafında gizlidir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kağıttan Kalpler
Alt başlık:
Paper Hearts Serisi 1
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
456
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759998370
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Paper Hearts
Çeviri:
Buse Barış
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Belki de yok olan hayaliniz sizi mutluluğa götürecektir…

Otuz yaşına girmek üzereyseniz, tek dünyanız küçük bir kitabeviyse ve aşk denen o üç harfli sözcük sizde sadece acı bir tat bırakıyorsa, hazırlıklı olun, çünkü dünyanız daha da altüst olmak üzere… Tıpkı Âşıklar Parkı kasabasının daimi bekârı Abigail Pressman’ın olduğu gibi. Hiç ummadığı bir şekilde eline geçen bir mektup zarfının içinden çıkanlar onu bir peri masalına sürükleyecektir. Bunlar gizemli bir çifte ait olan, üzerlerinde aşk sözcükleri yazan kâğıttan kalplerdir. Abigail, gerçekten hiçbir çıkar gözetmeksizin birbirlerini seven bu çiftin kim olduğunu öğrenmeye karar verir. Ancak yeni dükkân sahibinin gelmesiyle birlikte kitabevinin kapatılması gerçeğiyle karşı karşıya kalınca tamamen hayal kırıklığına uğrar. Bir yandan notları yazan çifti bulmaya çalışan Abigail, aşka karşı duruşunu değiştirip hayallerine ve kalbine sahip çıkabilecek midir?

Kitabı okuyanlar 76 okur

  • Duygu Özışık
  • Gülay
  • Kübra Sağ
  • büşra sert
  • Kübra Nur
  • Cemal
  • Hacer
  • Sevda
  • sibel kahveci
  • Gül ERKAYA

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.1
14-17 Yaş
%10.3
18-24 Yaş
%17.9
25-34 Yaş
%30.8
35-44 Yaş
%28.2
45-54 Yaş
%7.7
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20 (7)
9
%17.1 (6)
8
%28.6 (10)
7
%11.4 (4)
6
%11.4 (4)
5
%5.7 (2)
4
%5.7 (2)
3
%0
2
%0
1
%0