Kağıttan Kalpler Paper Hearts Serisi 1

7,6/10  (25 Oy) · 
41 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.022 gösterim
Belki de yok olan hayaliniz sizi mutluluğa götürecektir…

Otuz yaşına girmek üzereyseniz, tek dünyanız küçük bir kitabeviyse ve aşk denen o üç harfli sözcük sizde sadece acı bir tat bırakıyorsa, hazırlıklı olun, çünkü dünyanız daha da altüst olmak üzere… Tıpkı Âşıklar Parkı kasabasının daimi bekârı Abigail Pressman’ın olduğu gibi. Hiç ummadığı bir şekilde eline geçen bir mektup zarfının içinden çıkanlar onu bir peri masalına sürükleyecektir. Bunlar gizemli bir çifte ait olan, üzerlerinde aşk sözcükleri yazan kâğıttan kalplerdir. Abigail, gerçekten hiçbir çıkar gözetmeksizin birbirlerini seven bu çiftin kim olduğunu öğrenmeye karar verir. Ancak yeni dükkân sahibinin gelmesiyle birlikte kitabevinin kapatılması gerçeğiyle karşı karşıya kalınca tamamen hayal kırıklığına uğrar. Bir yandan notları yazan çifti bulmaya çalışan Abigail, aşka karşı duruşunu değiştirip hayallerine ve kalbine sahip çıkabilecek midir?
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9789759998370
 • Orijinal Adı:
  Paper Hearts
 • Çeviri:
  Buse Barış
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Çok şirin bir kapak tasarımı olan Kağıttan Kalpler kitabını yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, yayıncısı Arkadya olduğu için hiç düşünmeden almıştım. Her zamanki gibi Arkadya yine yanıltmadı beni ve beğenerek okuduğum bir roman oldu. Konusu biraz klişe olsa da gerek anlatımı, gerek olayların ilerleyiş kurgusu oldukça başarılıydı. Babasından miras kalan kitabevini işletmeye devam eden otuz yaşına merdiven dayamış ve bekar olan Abigail, tek düze hayatına devam ediyordu . Anca ne zamanki kiracısı olduğu binayı satın alan yakışıklı,dul ve bir o kadar da duygusal olarak yaralı olan Jacob gelene kadar.. Önce nefretle başlayan zıtlaşmalar ve ardından aşka dönüşen kırgınlıklar... Güzeldi.. Ben sevdim kitabı..

Fatoş Çetiner 
28 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitabın arka kapak yazısı beni kendine o kadar çekti ki, ben bunu mutlaka okumalıyım diyerek ilk defa bir arkadaşımdan kitap ödünç alıp okudum. Birkaç satır da kendimden o kadar şey buldum ki, tüm kitabın ne kadar şey ifade edeceğini düşünerek sabırsızlıkla okuduğumu dile getirebilirim.
İlk başlarda oldukça romantik olan bu kasaba ve insanlarının beni bunaltacağını düşünmüşsem de, kısa sürede bende kendimi onlara kaptırmaktan, o büyülü havanın içimde yarattığı umuda tutunmaktan kendimi alamadım.
Abigail kendime çok benzettiğim bir karakter. Her yönüyle... Hayatta elinde olanlar ve hayalleri arasında sıkışmış, acabaları ve keşkeleriyle, ne istediğinden bir o kadar emin gözükebilen ama bir o kadar da cesaretten yoksun... Onu sevdim. Düşünceleri benim düşüncelerime oldukça yakın. Ayrıca yaşadıkları da...
Sıkılmadan kendinizi süzgeçten geçirebileceğiniz, ayrıca eğlenerek okuyabileceğiniz bir kitap. Yalnızca çeviri konusunda ufak bir eleştiri yapmak istiyorum. Genelde oldukça iyi gibi gözüküyor. Kolay okunuyor ve hata yok denebilecek kadar az ama Arkadya Yayınlarının üst üste okuduğum birkaç kitabında Türkçe'ye çevrilirken araya şive katıldığını fark ettim. Bu dikkatsizliği bir an önce gidermelerini dilerim. Okurken, ağızda iyi bir tat bırakmayan ilaç gibi hissettiriyor.

Kağıttan Kalpler benzeri kitaplar

kitapevreni 
10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

•Abigail, Aşıklar Parkı Kasabası'nda Nook Kitabevi'nin sahibidir. Yaşadığı kasabada bekar olmak en büyük suç gibidir, hele ki büyük büyük anne-babası kasabaya adını veren efsanevi aşık çift olunca. Abigail'in ise hayatta tek istediği, kitabevinin yer aldığı binayı almak ve işyerini büyütmektir. Aşka olan inancını çooook önce kaybetmiştir.
•Dr. Jacob, yaşadığı büyük trajediden sonra kızıyla birlikte Aşıklar Parkı Kasabası'na yerleşmiş, burada bir muayenehane açmak için tam da Abigail'in binasını satın almıştır. Kalbini yeniden açmaya korkan Jacob, tamamen işyerini hemen açmaya ve kızına odaklanmıştır. Kiracısı olan Abigail ile aralarında başlayan düşmanlığı istemeyen ama çaresiz hisseden Jacob, acaba istediği ikinci şansa kavuşacak mıdır?
•Abigail'in eline geçen kağıttan kalpler, birbirine delice aşıl bir çiftin küçük aşk notlarıdır. Acaba bu notlar, Abigail'in aşka inancını değiştirecek midir?
•Acı çeken bir adamla, kendini aşka kapatmış bir genç kadının sıcacık hikayesini okudum. Abigail'in değişimi, kendine yeniden güvenmesi, hayallerinin peşinden koşmaya karar vermesi beni etkileyen bölümler oldu. Doktorumuz ise başlarda etkisizliğiyle beni kızdırsa da sonunda doğruyu buldu️
•Devam kitabı olan Kalbimin Peşinde'yi de alıp hemen okumak istiyorum.

Şevval Esentürk 
26 Mar 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Evet belki bir dünya klasiği değil. Belki de kelime dağarcığıma çok şek katmamış da olabilir. Sadece bir sayfasından binlerce farklı düşünce çıkabilecek bir kitap da değil. Ancak sade bir dille hissedileceğiniz birçok şeyi yazmış yazar. Kitap bittiğinde ise hafif bir tebessümle hem yazara kızdım hem de onu tebrik ettim içimden. Uzun süredir duygularım olduğunu unutmuştum ve uzun süredir yeni bir dünyaya gitmemiştim. Teşekkürler...

Yeşim Gökyıldız 
 28 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

~ Courtney Walsh'ın yayınlanan ve benim okuduğum ilk kitabı.Beni öncelikle tatlı mı tatlı kapağı kendine çekmişti.Sonrasında ise arka kapak yazısına güvenerek kitabı satın aldım.İlk 100 sayfasında kitap hep aynı yerde sayıyor ve sıkıyordu.Bu yüzden bırakmak bile istedim.Ancak konu ilerledikçe kitap sizi sarıp sarmalıyor,bırakmak istemiyorsunuz.

~ Çok tatlı,içinizi ısıtacak türden bir romantik kitap.Ben okuduğuma pişman olmadım,okuyun bence .Klişe bir konu olsa da kitabın atmosferine kolayca dahil oluyorsunuz.Ben kendimi karakterlerin yerine koyabildim.
Okurken üzüntü,sevinç,kızgınlık gibi tüm duyguları aynı anda hissettim.Konusu ise şöyle:

~ 30 yaşına yaklaşan Abigail,Aşıklar Parkı adlı kasabada yaşayan bekar,güzel bir kadındır.Erkeklere pek güvenmeyen Abigail'ın babasının miras bıraktığı Nook Kitabevi'ni işletmek dışında bir uğraşı yoktur. Gönül İşi Gönüllüleri kulübüne üye olan kadınlar,Abigail'ın kız kurusu gibi kalmaması için bir uğraş içindedir.

~ Abigail'ın sakin yaşamı,kasabaya taşınan,dul olan yakışıklı doktor Jacob Willoughby ile birlikte tamamen değişir.Jacob,Abigail'ın işlettiği kitabevini satın almak için işlemlere başlamıştır bile.Nook Kitabevi olmadan Abigail Pressman kim olurdu ki? Jacob'dan etkilenen ama kitabevini elinden almaya çalıştığı için ona nefret besleyen Abigail,kalbine karşı koyabilecek midir yoksa daimi bir bekar olarak yaşamını mı sürdürecektir?

~ Samimi karakterleriyle,akıcı ve sade anlatımıyla,heyecanlı hoş bir aşk romanıydı.Sıcacıktı.Mola vermek istediğiniz zamanlar ilaç gibi olacak bir kitap.Ben sevdim. Okumazsanız çok bir şey kaybetmezsiniz ama kendinizi keyifli,sıcak bir aşk hikayesinden mahrum bırakmış olursunuz.Bol okumalı günler.

Ceren Çetinkaya 
31 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok severek okuduğum bir kitap oldu. İçim ısındı gerçekten. Bu tarz kitapların içinde en sevdiğim karakter "aksi,her şeyi bilen, her şeye karışan akıllı ve yaşlı" teyzeler oluyor. Mesela bu kitapta Ursula en favori karakterim. Çok akıcı 1-2 günde bitecek bir kitap.

Ceren Okatan 
16 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 5/10 puan

Kâğıttan kalpler güzel ile kötünün ortasındaydı, ama ikinci kitabını okumalık değil.kitap benlik değildi hep bir evlilik lafı ,aşk lafı geçiyordu zorla birilerini aşık etmeye çalışma ben beğenmedim ama umarım okuyanlar beğenir.

Ebru Verity 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · 100 günde · Puan vermedi

Bitti. Ben de bittim. Evet güzel bir aşk hikayesi belki. Fakat çok ağır aksak. Gereksiz uzatmalar var kitapta. Belki de kitapla birbirimize ısınamadık. Bilemedim.

birkitabimbirkahvem 
28 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Abigail ve Jacob...
Çok tatlış bir ikili. Daha doğrusu düşman ikili.
Hem sinir olup hem gülümseyerek okuduğum en tatlış kitaplardan biriydi. Diğer Arkadya kitapları gibi iki zamanlı değildi. Pek inişleri çıkışları olmayan, düz bir çizgide giden sakin ve huzurlu bir kitap. Kendi türleri arasında kesinlikle harika. Çok fazla olay yok, genelde olay yok denilince sıkıcı olduğu düşünülür ama  çok akıcı ve şirindi. Bu tür kitaplar okuduğumda genelde sonunu getirmekte zorlanıyorum. Klişeler beni sinir ediyor. Bu kitapta nasıl olduysa klişeler bile cezbetti beni.
Jacob ve Abigail çok tatlıydı ya, özellikle Jacob karakterini çok beğendim.
Yazarın kaleminin narinliğini sevdim. Yoksa 454 sayfalık olaysız bir kitabı nasıl bitirebilirdim?

Kitabı sıcacık bir gülümsemeyle kapattım, bu da önemli tabii.

Elif ozturk 
08 Ağu 2017 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

,.............................................,.....,........................................................ .................

Kitaptan 12 Alıntı

Pişkin 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herkes zamanın en iyi ilaç olduğunu söylüyordu.Ama hiç olmamıştı.

Kağıttan Kalpler, Courtney WalshKağıttan Kalpler, Courtney Walsh
Yeşim Gökyıldız 
16 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

En iyi aşk hikayeleri bile kusurludur,affedişler içerir ve zordur.Ama er ya da geç mutluluğa ulaşırlar.

Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 1 - Arkadya Yayınları)Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 1 - Arkadya Yayınları)
Başak 
20 Eki 2017 · Kitabı okuyor

Belki her şeyle tek başına mücadele etmeye çalışmak yerine Tanrı'nın ona yardım etmesine izin vermeliydi.

Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 128)Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 128)
Fatoş Çetiner 
28 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Aşk gerçekten bir peri masalından ibaret. Aklı başında olan herkes, peri masallarına inanmaması gerektiğini bilir."

Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 406)Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 406)
Mine Alşan 
06 Oca 20:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Yanılmışım. Aşk gerçekten bir peri masalından ibaret. Aklı başında olan herkes, peri masallarına inanmaması gerektiğini bilir."

Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 406 - Arkadya Yayınları)Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 406 - Arkadya Yayınları)
Fatoş Çetiner 
28 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Tanrı Abigail'in hiç mutlu olmasını istemiyor olabilir miydi?

Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 189)Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 189)
Fatoş Çetiner 
28 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Dışlanmış. Hiç bir yere ait olmayan. Bu his çok tanıdık geliyordu.

Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 71)Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 71)
Fatoş Çetiner 
28 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Kahverengi gözleri ışıl ışık parlıyordu. Tıpkı hayallerinin gerçekleşmemesini ne demek olduğunu bilmeyen biri gibi.

Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 105)Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 105)
Fatoş Çetiner 
28 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Tanrım beni asla terk etmeyeceğini söyledin." Ayet aklından geçti. "Ama nedense tatile çıkmış gibisin."

Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 144)Kağıttan Kalpler, Courtney Walsh (Sayfa 144)
2 /