Kağıttan Kalpler (Paper Hearts Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.217
Gösterim
Adı:
Kağıttan Kalpler
Alt başlık:
Paper Hearts Serisi 1
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
456
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759998370
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Paper Hearts
Çeviri:
Buse Barış
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Belki de yok olan hayaliniz sizi mutluluğa götürecektir…

Otuz yaşına girmek üzereyseniz, tek dünyanız küçük bir kitabeviyse ve aşk denen o üç harfli sözcük sizde sadece acı bir tat bırakıyorsa, hazırlıklı olun, çünkü dünyanız daha da altüst olmak üzere… Tıpkı Âşıklar Parkı kasabasının daimi bekârı Abigail Pressman’ın olduğu gibi. Hiç ummadığı bir şekilde eline geçen bir mektup zarfının içinden çıkanlar onu bir peri masalına sürükleyecektir. Bunlar gizemli bir çifte ait olan, üzerlerinde aşk sözcükleri yazan kâğıttan kalplerdir. Abigail, gerçekten hiçbir çıkar gözetmeksizin birbirlerini seven bu çiftin kim olduğunu öğrenmeye karar verir. Ancak yeni dükkân sahibinin gelmesiyle birlikte kitabevinin kapatılması gerçeğiyle karşı karşıya kalınca tamamen hayal kırıklığına uğrar. Bir yandan notları yazan çifti bulmaya çalışan Abigail, aşka karşı duruşunu değiştirip hayallerine ve kalbine sahip çıkabilecek midir?
456 syf.
·3 günde·8/10 puan
Çok şirin bir kapak tasarımı olan Kağıttan Kalpler kitabını yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, yayıncısı Arkadya olduğu için hiç düşünmeden almıştım. Her zamanki gibi Arkadya yine yanıltmadı beni ve beğenerek okuduğum bir roman oldu. Konusu biraz klişe olsa da gerek anlatımı, gerek olayların ilerleyiş kurgusu oldukça başarılıydı. Babasından miras kalan kitabevini işletmeye devam eden otuz yaşına merdiven dayamış ve bekar olan Abigail, tek düze hayatına devam ediyordu . Anca ne zamanki kiracısı olduğu binayı satın alan yakışıklı,dul ve bir o kadar da duygusal olarak yaralı olan Jacob gelene kadar.. Önce nefretle başlayan zıtlaşmalar ve ardından aşka dönüşen kırgınlıklar... Güzeldi.. Ben sevdim kitabı..
456 syf.
·10/10 puan
Kitabın arka kapak yazısı beni kendine o kadar çekti ki, ben bunu mutlaka okumalıyım diyerek ilk defa bir arkadaşımdan kitap ödünç alıp okudum. Birkaç satır da kendimden o kadar şey buldum ki, tüm kitabın ne kadar şey ifade edeceğini düşünerek sabırsızlıkla okuduğumu dile getirebilirim.
İlk başlarda oldukça romantik olan bu kasaba ve insanlarının beni bunaltacağını düşünmüşsem de, kısa sürede bende kendimi onlara kaptırmaktan, o büyülü havanın içimde yarattığı umuda tutunmaktan kendimi alamadım.
Abigail kendime çok benzettiğim bir karakter. Her yönüyle... Hayatta elinde olanlar ve hayalleri arasında sıkışmış, acabaları ve keşkeleriyle, ne istediğinden bir o kadar emin gözükebilen ama bir o kadar da cesaretten yoksun... Onu sevdim. Düşünceleri benim düşüncelerime oldukça yakın. Ayrıca yaşadıkları da...
Sıkılmadan kendinizi süzgeçten geçirebileceğiniz, ayrıca eğlenerek okuyabileceğiniz bir kitap. Yalnızca çeviri konusunda ufak bir eleştiri yapmak istiyorum. Genelde oldukça iyi gibi gözüküyor. Kolay okunuyor ve hata yok denebilecek kadar az ama Arkadya Yayınlarının üst üste okuduğum birkaç kitabında Türkçe'ye çevrilirken araya şive katıldığını fark ettim. Bu dikkatsizliği bir an önce gidermelerini dilerim. Okurken, ağızda iyi bir tat bırakmayan ilaç gibi hissettiriyor.
456 syf.
·6 günde·1/10 puan
Kitabın adını da taşıyan fikir dışında -ki o da orijinal mi yoksa bir esinlenme mi emin olamıyorum kitabı bitirdikten sonra- kitapla ilgili sevdiğim tek bir şey bulamadığımı itiraf etmeliyim.

Kağıtan Kalpler; ikinci bahar, derin sevgi niyetiyle yazılmış lakin detaylara inince koftifen bir aşk dışında bir şey bulamadığımız bir kitap. İki yaralı kalp! Meh! Gerçekten aşık bile olmadığı bir adam tarafından terk edilmiş, babası onları başka bir kadınla yaşamak için terk edip gittiği halde annesine değil babasına gönül bağı duyan -annesi tam bir kötü anne örneği olmasına rağmen en azından terk eden olmaması benim için yeterlidir- , hayatta doğru düzgün bir amacı ve isteği olmamış bir kadın karakter. Tüm bunların yanında kendisi çok iyi kalpli, nazik ve zeki bir kadındır da. (Anlayacağınız yine çelişkiler abidesi karakterler. Beni irite eden şeylerden birisi de budur zaten: Yazdığın karakterle, araya sokuşturduğun satır aralarındaki karakterler uyuşmayacaksa niye zorluyorsun be yazar?)

Eşi ölmüş, tek çocuğuyla kalakalmış, depresyonda bir adam. Kendisi bir doktor ve eşinin ölümüne karşılık suçluluk duyuyor çünkü şey, doktor olduğu halde onu kurtaramamış. Hayatımda bu kitaptaki doktor-hasta-ölüm-yaşam algısı kadar saçma çok az şeye şahit olmuşumdur. Bu adam pasif ve tam bir bencillik abidesi. O kadar ki kadının adını bile hatırlamıyorum ama kitap boyunca sık sık düşündüğüm şu fikir yüzünden onun ismi aklımda: Acaba Jacob isminin anlamı bencilistandan gelen pislik olabilir mi?

Kadına bir an iyiyken hayatını karartacak olaylar silsilesini uzaktan izliyor, bir kez olsun yakınlık göstermemişken kafasına estiği an elinden tutup gitme cüreti buluyor, saçma sapan hareketleriyle beni sürekli deli ediyordu. Bu adamın kadına değil aşk, zerre bir his beslediğine inanan beri gelsin. Gerçekten aşırı sinirlerimi bozan bir karakterdi. En çok da hiçbir şey yapmayarak bencil oluşuna kızdım.

Ay bu arada kitabın alt teması ciddi anlamda bir yerden sonra kabak tadı vermeye başladı: Aşıklar kasabası, aşıklar heyeti, aşıklar dükkanı, aşıklar ilkokulu, aşıklar bla bla bla. Mübalağa bile bu vıcık vıcık kasabayı anlatmaya yetmez ki ben mübalağa aşığı bir insanım.

Neyse. Toparlamam gerekirse Hollywood klişesi tadında bir aşk hikayesi okumak, samimiyet yoksunu bir sevdaya şahit olmak istiyorsanız aradığınız kitap budur. Aksi halde kaçın, uzaklaşın.
456 syf.
Herkese Merhaba ⁣⁣
Bugün çok tatlış bir kitap ile geldim. ⁣⁣
Abigail Âşıklar Parkı kasabasının müzmin bekarı. Otuz yaşına girmek üzere ve tek dünyası babasından kalan kitapevi. Burası ile ilgili öyle hayalleri vardır ki kendi bulunduğu bölüm harici yan tarafı da alıp işlerini genişletmek ister ama işler kasabaya yeni gelen ve Abigail'in almak için hayaller kurduğu binayı kaşla göz arasında alan doktor ile değişir. Işleri büyütmek isterken, kendi dükkânından da olmak üzere olan Abigail'i zor günler bekler. ⁣⁣
Kitapevini kaybetmemek için mücadele ederken yakışıklı doktor ile aralarında neler olacak sizde okumaktan keyif alacaksınız. ⁣⁣
Kitapevini kurtarmaya çalışırken eline beklemediği anda bir zarf geçer ve içinden çıkan kağıttan kalpler Abigail'in bu kalpleri yazan çifti deli gibi merak etmesini sağlar ve içten içe onları bulmak ister. Çünkü aşka olan inancını kaybeden Abigail bu çiftin aşkına hayran olmuştur. ⁣⁣
•⁣⁣
❤ Abigail romantizm ile ünlü bu kasabada aşkı bulabilecek midir? ⁣⁣
❤ Hayallerini kurduğu işi yapmayı başarabilecek midir?⁣⁣
❤ Ve tüm bunlar için cesaretini toparlayıp kendi hayatının iplerini ele alabilecek midir? ⁣⁣
•⁣⁣
Ben çok keyif alarak okudum ve Abigail'in zor zamanında yanında olan kasaba kadınlarına ve Kağıttan Kalpler fikrine bayıldım ❤⁣⁣
•⁣⁣
456 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Evet belki bir dünya klasiği değil. Belki de kelime dağarcığıma çok şek katmamış da olabilir. Sadece bir sayfasından binlerce farklı düşünce çıkabilecek bir kitap da değil. Ancak sade bir dille hissedileceğiniz birçok şeyi yazmış yazar. Kitap bittiğinde ise hafif bir tebessümle hem yazara kızdım hem de onu tebrik ettim içimden. Uzun süredir duygularım olduğunu unutmuştum ve uzun süredir yeni bir dünyaya gitmemiştim. Teşekkürler...
456 syf.
·2 günde
Ah inanılmaz romantik bir aşk romanıydı. Jacob ve Abigail arasındaki her duyguyu tattım. İkisini de çok sevdim. Yazar konuyu çok gerçekçi bir dille yazmıştı. Birbirlerine aşık olmaları , birbirlerinin hayatlarına dahil olmaları her şey mantıklıydı. Doktor Jacob kendini bağışladığı ve hayata döndüğü için çok mutluyum. Abigail gibi iyi kalpli bir insanla karşılaşması onun Tanrı' ya olan inancını geri getirdi. Abigail ise sonunda aşkı buldu. Tabii bunda Gönül İşi Gönüllüleri' nin özellikle canım Ursula' nın payı oldukça fazla. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitap. Gerçek aşk böyle karşımıza çıkmalı.
456 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Aşk yüzünden her zaman kalp kırıklıkları yaşayabiliriz, üzülebilir , ağlayabilir , içimizde acıyı hissedebiliriz. Fakat her zaman karşımıza yaramızı sarıp geçmişi unutturacak olan kişi çıkacaktır .. Her zaman Aşk ile :) :) :)
456 syf.
·3 günde·8/10 puan
•Abigail, Aşıklar Parkı Kasabası'nda Nook Kitabevi'nin sahibidir. Yaşadığı kasabada bekar olmak en büyük suç gibidir, hele ki büyük büyük anne-babası kasabaya adını veren efsanevi aşık çift olunca. Abigail'in ise hayatta tek istediği, kitabevinin yer aldığı binayı almak ve işyerini büyütmektir. Aşka olan inancını çooook önce kaybetmiştir.
•Dr. Jacob, yaşadığı büyük trajediden sonra kızıyla birlikte Aşıklar Parkı Kasabası'na yerleşmiş, burada bir muayenehane açmak için tam da Abigail'in binasını satın almıştır. Kalbini yeniden açmaya korkan Jacob, tamamen işyerini hemen açmaya ve kızına odaklanmıştır. Kiracısı olan Abigail ile aralarında başlayan düşmanlığı istemeyen ama çaresiz hisseden Jacob, acaba istediği ikinci şansa kavuşacak mıdır?
•Abigail'in eline geçen kağıttan kalpler, birbirine delice aşıl bir çiftin küçük aşk notlarıdır. Acaba bu notlar, Abigail'in aşka inancını değiştirecek midir?
•Acı çeken bir adamla, kendini aşka kapatmış bir genç kadının sıcacık hikayesini okudum. Abigail'in değişimi, kendine yeniden güvenmesi, hayallerinin peşinden koşmaya karar vermesi beni etkileyen bölümler oldu. Doktorumuz ise başlarda etkisizliğiyle beni kızdırsa da sonunda doğruyu buldu️
•Devam kitabı olan Kalbimin Peşinde'yi de alıp hemen okumak istiyorum.
456 syf.
·100 günde·Puan vermedi
Bitti. Ben de bittim. Evet güzel bir aşk hikayesi belki. Fakat çok ağır aksak. Gereksiz uzatmalar var kitapta. Belki de kitapla birbirimize ısınamadık. Bilemedim.
456 syf.
·4 günde·5/10 puan
Çok büyük beklentiler ile okumadığınız takdirde sizi hayal kırıklığına uğratacağını düşünmediğim bir kitap..Aksi halde benim gibi yüksek beklentilere girerseniz üzülürsünüz.
456 syf.
·3 günde·9/10 puan
Çok severek okuduğum bir kitap oldu. İçim ısındı gerçekten. Bu tarz kitapların içinde en sevdiğim karakter "aksi,her şeyi bilen, her şeye karışan akıllı ve yaşlı" teyzeler oluyor. Mesela bu kitapta Ursula en favori karakterim. Çok akıcı 1-2 günde bitecek bir kitap.
456 syf.
·Puan vermedi
Abigail ve Jacob...
Çok tatlış bir ikili. Daha doğrusu düşman ikili.
Hem sinir olup hem gülümseyerek okuduğum en tatlış kitaplardan biriydi. Diğer Arkadya kitapları gibi iki zamanlı değildi. Pek inişleri çıkışları olmayan, düz bir çizgide giden sakin ve huzurlu bir kitap. Kendi türleri arasında kesinlikle harika. Çok fazla olay yok, genelde olay yok denilince sıkıcı olduğu düşünülür ama  çok akıcı ve şirindi. Bu tür kitaplar okuduğumda genelde sonunu getirmekte zorlanıyorum. Klişeler beni sinir ediyor. Bu kitapta nasıl olduysa klişeler bile cezbetti beni.
Jacob ve Abigail çok tatlıydı ya, özellikle Jacob karakterini çok beğendim.
Yazarın kaleminin narinliğini sevdim. Yoksa 454 sayfalık olaysız bir kitabı nasıl bitirebilirdim?

Kitabı sıcacık bir gülümsemeyle kapattım, bu da önemli tabii.
İsterseniz mesaj bırakabilirsiniz ama muhtemelen dinlemeyeceğim.Bu, sizi sevmediğim anlamına gelmez.
Sadece kendimi sevme vaktim geldi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kağıttan Kalpler
Alt başlık:
Paper Hearts Serisi 1
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
456
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759998370
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Paper Hearts
Çeviri:
Buse Barış
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Belki de yok olan hayaliniz sizi mutluluğa götürecektir…

Otuz yaşına girmek üzereyseniz, tek dünyanız küçük bir kitabeviyse ve aşk denen o üç harfli sözcük sizde sadece acı bir tat bırakıyorsa, hazırlıklı olun, çünkü dünyanız daha da altüst olmak üzere… Tıpkı Âşıklar Parkı kasabasının daimi bekârı Abigail Pressman’ın olduğu gibi. Hiç ummadığı bir şekilde eline geçen bir mektup zarfının içinden çıkanlar onu bir peri masalına sürükleyecektir. Bunlar gizemli bir çifte ait olan, üzerlerinde aşk sözcükleri yazan kâğıttan kalplerdir. Abigail, gerçekten hiçbir çıkar gözetmeksizin birbirlerini seven bu çiftin kim olduğunu öğrenmeye karar verir. Ancak yeni dükkân sahibinin gelmesiyle birlikte kitabevinin kapatılması gerçeğiyle karşı karşıya kalınca tamamen hayal kırıklığına uğrar. Bir yandan notları yazan çifti bulmaya çalışan Abigail, aşka karşı duruşunu değiştirip hayallerine ve kalbine sahip çıkabilecek midir?

Kitabı okuyanlar 153 okur

  • Tgc Drnbs
  • Meczup
  • HALİDE
  • Elif Kaya
  • Nil Zeynep Pektaş
  • Glsrn
  • ymty
  • Begüm k
  • Hestia
  • Ruzgarnglgesi

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%5.1
13-17 Yaş
%10.3
18-24 Yaş
%17.9
25-34 Yaş
%30.8
35-44 Yaş
%28.2
45-54 Yaş
%7.7
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%17.9 (10)
9
%12.5 (7)
8
%26.8 (15)
7
%21.4 (12)
6
%7.1 (4)
5
%7.1 (4)
4
%3.6 (2)
3
%1.8 (1)
2
%0
1
%1.8 (1)