6,1/10  (7 Oy) · 
24 okunma  · 
2 beğeni  · 
654 gösterim
"Yine de saygım baskın çıkıyor. Birkaç günün büyütecinden bakmayı korumaktan alamıyorum kendimi. Seni öyküler dışı tutacağım. Öyküler ancak bizim dışımızda yaşanmışlık sanrılarında uyutacak bir kısa zaman için -içi sıkılanları. Onlara bir ölçü duygu da katacağım hatır için! Yazık ki deliremeyeceğim."

Dost-Yaşamasız, Bay Muannit Sahtegi'nin Notları, Siyah-Beyaz, Mızıkalı Yürüyüş-Kara Tren, Buzul Çağının Virüsü, Ihlamur Ağacı-İpin Ucu'ndan sonra Kapan ile Vüs'at O. Bener yazını sürüyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2006
 • Sayfa Sayısı:
  64
 • ISBN:
  9789750808425
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hüseyin DEMİR 
15 Oca 19:37 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Durum öykülerinden oluşmuş bir eser. Bu tarz öyküleri sevenler için güzel bir kitap... Durum öyküsü seviyorsanız kesinlik Bener ve Mustafa Kutlu'yu okumanız gerekir.

Miray Doğan 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Değeri bilinememiş bir yazar daha kaydı gitti avuçlarımızdan...Oysa o kadar yalın ve içten ki yazdıkları...Tadı damağımda kaldı...1 saatte okunabiliyor kitap ama yazdıkları uzun süre hafızamda kalacak...

Betül Aka 
13 Tem 00:57 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir kere okunup kenara koyulacak bir kitap kesinlikle değil. Kapalı, çok zor öyküler, üstelik hepsi ortalama 2 sayfa uzunluğunda. Biraz da otobiyografik izler taşıyor.

Kitaptan 4 Alıntı

Murat Sezgin 
 27 Ağu 20:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Umut fakirin ekmeği, ye Mehmet ye!
Bilinmezliği kestirebilmek için umut saçmalığına sığınabilirsin. Gülünür. Dahası delimtirek kahkahalar atılır. Belki böylesi yöntem yaşamaya bağlı tutar insanı.

Kapan, Vüs'at O. Bener (YKY epub)Kapan, Vüs'at O. Bener (YKY epub)
Emre 
21 Eki 2015 · Kitabı okudu

Yaşam bir deha işi değil. Bir sürgün, köle düzeni. Kurtuluşu ummak safdillik. İntihar seçimi bu yüzden gerekli.

Kapan, Vüs'at O. BenerKapan, Vüs'at O. Bener