Kar Kurdu

9,4/10  (50 Oy) · 
95 okunma  · 
40 beğeni  · 
2.162 gösterim
Ocak 1953.

Soğuk Savaş’ın en gergin dönemi. Başkan Eisenhower, Stalin’in akli dengesinin bozulduğuna ilişkin ürkütücü bir istihbarat alır. Daha da kötüsü, SSCB’nin Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatabilecek nükleer bomba programının tamamlanmakta olduğunu öğrenir. Bu haber Eisenhower’ın başkanlık yemin töreninden yalnızca birkaç saat sonra, hiçbir Amerikan başkanının cüret edemeyeceği bir karar almasına neden olacaktır: Stalin’e suikast!Dünyadaki güç dengesini değiştirecek

“Kar Kurdu” Operasyonu’na onay verilmiştir artık. KGB’nin aldığı istihbaratla açığa çıkan bu operasyon Moskova’da bir insan avına dönüşür. Fakat avın ve avcının kim olduğu belli değildir.“Gerilimli bir aksiyon ve soluksuz okutan müthiş bir heyecan duygusu, ilginç ve düşündürücü bir doruğa ulaşıyor.”

-The Sunday Times-

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2017
 • Sayfa Sayısı:
  564
 • ISBN:
  9786052980385
 • Orijinal Adı:
  Snow Wolf
 • Çeviri:
  Ali Cevat Akkoyunlu
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
30 Nis 20:34 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Üstünden altmış dört yıl geçmesine rağmen Stalin'in ölümünün doğal yollarla gerçekleşen bir ölüm mü olduğu, yoksa Rus liderin cinayete mi kurban gittiği sorusu hala cevap bulamadı. Kitapta da belirtildiği gibi Stalin'in yakın ailesi onun resmi açıklamada yer alan beyin kanaması nedeniyle ölmediğini, öldürüldüğünü ve ölümün gerçek nedeninin de devlet güvenliği gerekçesiyle örtbas edildiğini iddia etti ve bunu destekleyen tarihi gerçekler de var.  Glenn Meade de Kar Kurdu'nda bu konuyu ele alıyor, tabii ki kurgulayarak. Kar Kurdu yaşayan insanlarla bir bağ oluşturmak için yazılmamış olsa da kitapta yer alan bazı olaylar belgelenmiş tarihten alınmış. Kar Kurdu'nu mükemmel yapan noktaların başında da bu durum geliyor. Gerçeklik ve yazarın hayal gücünün bir araya gelmesi sonucu ortaya tek kelimeyle harika bir eser çıkmış. Kar Kurdu için tüm olumlu sözlerin, beğeni ifadelerinin yetersiz kalacağını düşünsem de bu kitabın bugüne kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Glenn Meade okumaya karar vermemin ardından okumak için ilk olarak Kar Kurdu'nu seçtim. Kitap hakkında tek bir olumsuz yorum görmedim ve açıkçası bu kitap için yapılacak herhangi bir olumsuz yorumu kabul edeceğimi de sanmıyorum. Kitabı bitirdiğimde ilk düşüncem bu kitabın çok farklı bir seviyede olduğuydu.

Kar Kurdu Soğuk Savaş yıllarında yaşanan olayları konu alıyor. Milyonlarca kişinin hayatını kaybettiği İkinci Dünya Savaşı sona ermiş, ABD ve Rusya arasında dünyanın tek süper gücü olmak için kıyasıya bir mücadele başlamıştır. İkinci Dünya Savaşı'nı, verdiği atom bombası  kullanılması kararıyla bir anlamda bitiren Başkan Truman Oval Ofis'i Eisenhower'a devredecektir. SSCB'nin başında ise Stalin bulunmaktadır. CIA'nin eline Stalin'in psikolojik durumunun her geçen gün kötüye gittiği bilgisi ulaşır, rapor bizzat Stalin'in doktorlarının imzasını taşımaktadır. Ayrıca ABD ile Rusya arasında sular kaynama noktasına gelmiştir ve  Stalin önderliğinde Rusya hidrojen bombası çalışmalarında bir hayli öndedir. Stalin'in bu bombayı kullanma tutkusu sadece iki ülkeyi değil tüm dünyayı yeni bir savaşa sürükleyecektir. ABD'nin 34. Başkanı Eisenhower koltuğu devraldığında tüm dengeleri değiştirecek bir operasyonun da startını verir: Kar Kurdu Operasyonu. Operasyonunun amacı ise Stalin'i öldürmektir. Operasyon hazırlıklarına başlayan üst düzey yöneticilerin bilmediği şey ise, SSCB'nin gizli servisi KGB'nin bu operasyon hakkında bilgisi olduğudur.

Tarih, macera, polisiye ve daha birçok öğenin bir araya geldiği Kar Kurdu okura adeta ziyafet sunuyor. Kitabın başlarında isimler, olaylar biraz karmaşık gelse de, kısa süre sonra isimlere alıştığınızda sayfalar su gibi akıp gidiyor. Glenn Meade şaşırtıyor, bilgilendiriyor, bu tarz bir kitaptan isteyebileceği her şeyi okura veriyor. Çeşitli nedenlerle gitmek istediğiniz ülkeler veya şehirler vardır ve ben belki de sırf bu kitap nedeniyle Moskova ve kitapta sözü geçen diğer yerleri görmek istiyorum. Bir kitapta polisiye öğeleri, dramatik öğeler ve macera öğeleri ancak bu şekilde ustalıkla bir araya getirilebilir. Genel olarak tarihi çok seviyorum ve Kar Kurdu'nun konusunu tarihten alması, geçtigi yıllar kitabı daha ilgi çekici hale getiriyor. CIA, MOSSAD, KGB gibi kurumlar, önemli devlet yetkilileri, çıkar çatışmaları, toplama kampları ve bu şekilde daha birçok unsurla okuyucuyu buluşturan Glenn Meade Kar Kurdu ile size bambaşka bir boyuta taşıyor. Meade okuru alıp o dönemde giriş çıkışların çok zor olduğu, çetin kış şartlarının hüküm sürdüğü Rusya'ya bırakıyor ve olayları okura adeta yaşatıyor.

Yazarın Kar Kurdu için oldukça detaylı bir araştırma yaptığı belli, zaten yazar kitabın giriş kısmında ABD, Rusya ve Finlandiya gibi ülkelerde görev almış birçok kişiden yardım aldığını belirtiyor. Yazım aşamasında bu denli özen gösterilmiş kitaplar ve bu araştırmaları yapan yazarlar daha fazla saygıyı hak ediyor. Son olarak, Stalin'in öldüğü sıralarda ABD'nin normalden daha fazla CIA ajanını Moskova'ya göndermiş olduğu, Stalin'in yaşamının son dönemlerinde psikolojik anlamda gerçekten de rahatsızlıklar yaşadığı, Stalin'in hidrojen bombasını ABD'ye karşı kullanmak şeklinde bir tutkusu olduğu gibi konular göz önünde bulundurulduğunda Rus liderin ölümü daha da gizemli bir hale geliyor. Stalin'in rahatsızlığa yakalandığının bildirildiği günün sabahında kapıdan çıkarılan iki ceset ve bu cesetlerin Moskova'da gömüldüğü mezarlarda yer alan taşlarda isim olmaması gibi noktalar da diğer soru işaretleri. İncelememin son cümlesinde ise şunu söylemek istiyorum: Kullanılan dil, olayların kurgulanışı, konu seçimi, kitaba katılan gizemli durumlarla Kar Kurdu olağanüstü tanımının karşılığı.

Nesli 
24 Tem 21:15 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Her şey uzun zaman önce okumuş olmasına rağmen arkadaşımın kitabın içerisindeki karakterden hala daha kalpli emojiler eşliğinde aşkla bahsediyor olması ile başladı :) Tanışalım bakalım şu adamla deyip başladım kitaba. Aslında daha önce bu kategoride kitap okumamış olmamdan dolayı biraz tereddütlerim vardı . Her şeyin bir ilki vardır diye düşündüm. Öncelikle kitaptaki bazı olayların belgelenmiş tarih olması, yaşanmış bir polisiyeyi okuyacak olmak ilgimi çekmeye başladı. İlk 100 sayfasına kadar olayların bir çok koldan ilerlemesi kafamı karıştırsa da, karmaşanın güzel bir atakla toplanmaya başlamasıyla yavaş ve durağan okumalarım yerini , vay canına! nidaları ile ilkokulda yaptığımız okuma yarışına kaptırdı.

Daha kitabın başında Rus bir atasözü vardı ‘’ En zor olan geleceği değil, geçmişi tahmin etmektir.’’ Durup baktığımda bence geleceği tahmin edebilmek her zaman daha zordu. Ancak kitaba dahil olmaya başladığımda tüm düşüncem değişmeye başladı. Hayatımızda olmayan, içimizde önemli yere sahip birinin geçmişini tahmin etmeye çalışmak daha zorlu bir süreçmiş.

Buram buram aşk , buram buram aksiyon, yer yer tarih kokan bu serüvenimiz, 40 yıl önce ölmüş bir babayı ikinci kez defnetmeye gelen bir oğulun içinde taşıdığı şüpheler sonucunda, ölümün arkasında yatan gerçekleri araştırma isteği ile başlıyor.

William Massey 1953 yılında Virginia da okulun yatakhanesinde daha on yaşındayken babası Jakop Massey ‘in asker bir arkadaşı tarafından gelen ölüm haberi ile sarsılıyor. Yıllar sonra annesi ile babasının mektuplarını okuduğunda 24 ocak 1953 te gelen bir mektup dikkatini çekiyor. Babasının annesine kendisine bir şey olduğu anda yok etmesi gereken evrakların olduğu satırları okuyunca evi tepeden tırnağa aramaya başlıyor. Bodrum katında duvara dokunduğunda oynayan tuğlaların ardında babasının el yazısıyla yazılmış sarı bloknotlarını görüyor. O sarı bloknotu bulana kadar babasının sadece CIA adına çalışan bir asker olduğunu biliyordu. Sayfaların sağ köşesinde yazan tarih her şeyi allak bullak etmişti. Evet babası basit bir intihar sonucu mezar taşında yazan tarihte ölmüş olamazdı. Çünkü ölüler mektup yazamazlar. CIA den konu ile ilgili bir kişiye ulaşıyor. Adam evrakları alması gerektiğini söyleyince tek bir şartı olduğunu o da babasının ölümü ile ilgili her şey öğrendiği takdirde evrakları teslim edeceğini söylüyor. Mektupta geçen iki çarpıcı isim vardı Alex Slanski ve Anna Korev. işte tam da bu anda kitabın baş kahramanları babasın sır ölümünü aydınlığa kavuşturmaya çalışan William Massey değil, ALex ve Anna oluyor. William Mektupta isimleri geçen o dört isimden Anna ile görüşmeye gidiyor. İşte asıl kitap burada başlıyor ve ben susuyorum. Biliyorum ki eğer susmazsam spoiler patlaması yapacağım.

Anna uzun ,nefes kesen heyecan dolu anları başlıyor anlatmaya. Anna anlatıyor ben dinliyorum, Anna anlatıyor ben nefes alamıyorum .Nefesim kesildiği çok çok sahneye şahit oldum .Film izler gibi okudum kitabı ,karakterlerle konuştum ve birden munzurca ,sinsice kitabın sonunu okumayı düşündüm. Tam sayfaları çeviriyordum ki ,sağ elim sol elime iki şaplak attı. Bunu yaparsam anlamı olmazdı ama içten içe çok savaş verdim .Kitap bitti ve bu savaşa değdi. Sabırsızlığımla yüzleştiğim nadir kitaplardan oldu.

Diyorum ki daha önce neredeydin sen, neden geç kaldım sana ! Ama biliyorum ki hiçbir şey geç değildir. En iyisi hiç düşünmeden okuma sıranızın en üstüne, Alışveriş listenizin en başına alın Kar Kurdu'nu.

Murat Sezgin 
12 May 19:29 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dünya tarihi ile birlikte, milyonlarca kişiye kan kusturmuş ya da insanların refahı için insana yaraşır biçimde gerçekten çabalamış kişiler hep süregelmiştir. Bu kişilerin yaşamları boyunca yaptıkları, gerek iyi gerek kötü, hep konuşulmuş, kimilerince Kafdağı’nın ulaşılmazlığına kadar yüceltilmiş, kimilerince de aşağılık bir eylem olarak anılmıştır. Böyle kişilerin yaşamları boyunca yaptıkları bu kadar konuşulmuşsa varın ölümlerinde ne kadar konuşulduklarını siz düşünün. Kitabımız Kar Kurdu da yaşamında çok konuşulan, ölümü hakkında çokça soru işareti bulunan, kendi emelleri uğruna milyonlarca masum insanın kanına girmiş Josef Stalin hakkında. Kitap kurgu ama tamamen gerçekle bağını da koparmıyor. Böyle bir kitap katiyen ezbere ya da düşünerek yazılmış olamaz. Sayısız araştırma yapılmış, bu konulara hakim kişilerin görüşleri alınarak meydana getirilmiş bir eser Kar Kurdu.

Soğuk savaşın insanlar üzerindeki etkisini fazlasıyla hissettirdiği bir dönemde geçiyor kitaptaki olaylar. Nagazaki ve Hiroşima’ya atom bombasının atılması emrini veren ABD başkanı Harry Truman görevini Dwight Eisenhower’a devretmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrası Stalin önderliğinde sivrilerek her alanda gelişme gösteren SSCB Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatmak için yer aramaktadır. Bu istekliliğin en önemli nedeni hidrojen bombasını üretmekte büyük aşama kaydetmeleridir. CIA Josef Stalin’in ruhsal dengesizlik içinde olduğuyla alakalı bir istihbarat alır. Bu bilgi sonucunda Başkan Eisenhower gerçekleşmesi sonucunda tüm güç dengelerini değiştirecek bir operasyon için düğmeye basmıştır: Kar Kurdu Operasyonu. Operasyonun amacı Stalin’e suikast düzenlemektir. Ama hesaplarında olmayan bir şey vardır. KGB bu operasyonun yapılacağı bilgisini almıştır. Buradan sonra olacaklar tam bir mini savaş niteliğinde. Okunmaya değer.

Kar Kurdu genel itibariyle parçadan bütüne giden olay örgüsünden oluşuyor. İlk 150 sayfada gelişen olaylara ve adı geçen kişilere alışmak biraz zaman alıyor. Kitaba alıştıktan sonra rahatça okuyabiliyorsunuz. Kitapta karakter ve mekân bolluğu var adeta. Amerika, Rusya, Finlandiya gibi ülkeler mekân olarak olaylara ev sahipliği yapıyor. Olayların arasında herhangi bir kurgusal kopukluk kesinlikle yok. Dolayısıyla sizde okurken herhangi bir şekilde kitaptan ve anlatılanlardan kopmuyorsunuz. Tarih kimine göre sadece tekerrür, kimine göre düz bir çizgi kimine göre de Tanrı’nın iradesi içinde oluşan bir olgudur. Tarih biraz da kurgusal olmalıdır bana göre. Çünkü tarihte yaşanan bazı olayların yaşanıldığını düşünmekten ziyade bu olayların kurgu olduğunu düşünmenin insanı biraz avutacağını düşünüyorum. Ki gerçeklerin acıtıcı olacağını düşünürsek bunu istemem de doğal olsa gerek. İşte tam da burada Kar Kurdu gibi kitaplar bu düşüncemi biraz destekliyor. Gerçeği kurguyla öğüterek bize sunan Kar Kurdu, konu bakımından Stephen King’in 22/11/63’üne benziyor. Aralarındaki fark birinde suikast gerçekleştirilmek istenirken birinde suikast engellenmeye çalışılıyor. Glenn Meade Kar Kurdu’nda harika bir iş ortaya çıkarmış. Çerez kitap tamlaması bu kitap için çok çok gülünç kalır. Zamanınızı bu kitaba ayırdığınız için kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Gelelim kitapta öldürülmeye çalışılan Stalin’e. Ölümü hakkında çokça soru işaretleri olduğunu söyledik. Kaynaklara beyin kanaması olarak geçmiş ölüm sebebi. Bazı kaynaklar Lavrenti Beriya’nın yönetimi ele geçirmek için Stalin’i zehirlediğini yazmış. Ailesi de ölüm sebebinin beyin kanaması olmadığını, öldürüldüğünü, bunun da devlet güvenliği için örtbas edildiğini savunmuş. Ne şekilde olursa olsun Stalin öldü. Ama milyonlara işkence etmiş, kardeşi kardeşe vurdurmuş bu adamın iyi biri olarak ya da daha doğru bir ifadeyle savunduğu görüşü empoze etmek için bunları yaptığını savunan insanların kalplerinde vicdanın olup olmadığı sorusunu hep merak edeceğim. Kitap bol aksiyon ve heyecan içermesinin yanında gücü elinde bulunduran, sadece Stalin değil, kişiler hakkında da güzel tespitler sunuyor. Buyurun, bunlardan iki tanesi:

“Kremlin'dekilerin ilgilendikleri tek şey, güç. Nazilerin aynadaki görüntüsüne bakıyorsun sanki. Tek fark, gamalı haçın yerine bayrakta orak, çekiç ve kızıl bir yıldız bulunması.” Sayfa 77

“Göçmen gazetelerinden Kızılların tüm Sibirya köylerini nasıl göçe zorladıklarını, yollarına çıkan herkesi nasıl ezdiklerini, Josef Stalin'in tarım reformlarına karşı çıkmaya cesaret ettikleri için kulak adı verilen on binlerce küçük çiftçinin nasıl katledildiklerini öğrenecekti. Aileler bütünüyle kayboluyor, köyler yıkılıp halk göçe zorlanıyor, tek bir adamın iktidar tutkusu yüzünden milyonlar kurşuna diziliyordu.” Sayfa 91

Keyifli okumalar.

Uğur D. 
 26 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap başlarının biraz yavaş hatta karışık olduğu ama tüm o karışıklığın aslında devamında gelecek o mükemmel ötesi kurgu ve yazımın hazırlıkları olduğunu okudukça anlıyoruz.

Bir yazar bu şekilde duyguları yaşatacak romanı nasıl yazabilir diye düşünmeden edemiyorum gerçekten, okuyun gerçekten pişman olmayacaksınız ama bu zamana kadar neden okumadım diye pişman olmanız da garantidir.

Özlem Yılmaz 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitabı taze taze bitirdim. Tarihi bilgilerle, yer ve zaman anlatımları dolu dolu.. Heyecan dorukta okunuyor. Sonu da güzel bağlanmış.. Ben beğendim. Tavsiye ederim.

Aslıhan Aydoğan 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Glenn Meade'in okuduğum ilk kitabı buydu.Uzun olmasına rağmen hemen okuyup bitirdiğim kitaplardan biriydi.Zaten Glenn Meade'in bu kitabını okuduktan sonra Buz Kapanı ve Sakkarı'nın Kumları'nı da okudum.Ama geri kalan kitaplarını okumayı düşünmüyorum.Çünkü kitaplarını okurken sanki hep aynı kitabı okuyomuşum gibi hissettim.Bu yüzden Glenn Meade hayranlığımı üç tane kitabını okuyarak sonlandırdım.

Yıllar önce okuduğum ve beni ağlatmayı başaran tek kitaptı. Heyecandan ve sonunu merak etmekten satırları atlayarak okuyordum. Siz de tarihi kurgu kitaplarını seviyorsanız elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap olacaktır. Hala Alex der ağlarım.

Neslihan Aydoğan 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gleen Meade bir güzel kitabı daha bu kitaptan Şeytanın Müridi kadar keyif alamasamda yinede sıkıcı olmayan ve çabucak bitirdiğim bir kitaptı.herkes okumalı bence pişman olmayacaksınız.

Cemile DUYGU DÖNMEZ 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın kalınlığı sizi korkutmasın.Bir başlayınca film gibi bir solukta bitiyor.Çok güzeldi hiç bitmesini istemedim tavsiye ederim.Karakterler çok güzel oturmuş.

Sharlot 
03 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Uzun zamandır okuduğum en sürükleyici kitaptı diyebilirim. Tarihi bir olay çok güzel bir kurguyla yazılmış.Kitabın kalınlığı sizi hiç ürkütmesin bir çırpıda okunuyor.

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

Damla Köseoğlu 
27 Nis 18:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bildiğim o kadar az, öğrenmek istediklerim o denli çoktu ki...

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 25 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 25 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Damla Köseoğlu 
28 Nis 13:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bazı şeyler hayatınızı tepeden tırnağa değiştirir. Evlenme, boşanma ya da telefonun öteki ucunda size sevdiğiniz birinin öldüğünü söyleyen ses gibi.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 19 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 19 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Damla Köseoğlu 
29 Nis 23:30 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her günahın bir bedeli vardır.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 321 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 321 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Damla Köseoğlu 
29 Nis 18:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Korkacak ne var ki? Er geç ölümle karşılaşacağız.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 244 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 244 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Murat Sezgin 
 10 May 21:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Turgenyev ilginç bir gözlemde bulunur. Bir şey aramaya başladığında kendi kulaklarının arkasına bakmayı da unutma der.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 308 - Kırmızı Kedi Yayınları)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 308 - Kırmızı Kedi Yayınları)
Murat Sezgin 
09 May 11:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yoldaş Stalin saçmalığı!
Göçmen gazetelerinden Kızılların tüm Sibirya köylerini nasıl göçe zorladıklarını, yollarına çıkan herkesi nasıl ezdiklerini, Josef Stalin'in tarım reformlarına karşı çıkmaya cesaret ettikleri için kulak adı verilen on binlerce küçük çiftçinin nasıl katledildiklerini öğrenecekti. Aileler bütünüyle kayboluyor, köyler yıkılıp halk göçe zorlanıyor, tek bir adamın iktidar tutkusu yüzünden milyonlar kurşuna diziliyordu.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 91 - Kırmızı Kedi Yayınları)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 91 - Kırmızı Kedi Yayınları)
Damla Köseoğlu 
30 Nis 12:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kremlin'dekilerin ilgilendikleri tek şey, güç. Nazilerin aynadaki görüntüsüne bakıyorsun sanki. Tek fark, gamalı haçın yerine bayrakta orak, çekiç ve kızıl bir yıldız bulunması.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 77 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 77 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Nesli 
16 Tem 21:13 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Rusya Kışı
İçlerinden en acımasızı, Rusya kışıydı. O kadar soğuktu ki işediğinizde donmuş sidiğinizi parmağınızla kırmanız gerekirdi. Stepleri süpürüp gelen Baltık ve Sibirya rüzgarları o kadar keskindi ki çöküp ıkınmanızdan saniyeler sonra yerdeki bokunuz beton gibi olurdu.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 36 - Kırmızı Kedi)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 36 - Kırmızı Kedi)
Nesli 
 24 Tem 09:52 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Sakın unutma benim küçük Fransız'ım, adalet sadece hayatta kalarak gerçekleştirilir.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 153)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 153)
Nesli 
24 Tem 16:12 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Başımın üzerinde Azrail'in kılıcıyla toplama kampında yaşamak, bana iki şey öğretti. Birincisi, kendinden başka kimseye güvenme. İkincisi, fırsat varken hayattan zevk almaya bak.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 389)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 389)
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor.
1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor. 1k okurları olarak Amerikan Tanrıları'ndaki karakterleri oynayacak oyuncuları 1 Ağustos 2016 günü seçiyoruz.