Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık

8,3/10  (19 Oy) · 
57 okunma  · 
15 beğeni  · 
968 gösterim
Çok Satanlar Listesi'nde aylardır inmeyen Karatay Diyeti'nin Yazarından yeni kitap Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık...

Başarı oranı %100'e yakın!

50 yıllık hekimden, 24 saat 365 gün her yaşta kolaylıkla uygulayabileceğiniz tavsiyeler!

Prof. Canan Efendigil Karatay'ın yazdığı ve çıktığı günden beri 'en çok satanlar' listesinden inmeyen Karatay Diyeti, Türk insanının en büyük hayalini gerçekleştirdi: Aşırı kilolardan kurtularak hastalıklardan uzak, enerjik ve kaliteli bir yaşam sürmek... Bu diyeti uygulayan binlerce insan yüzde 100'e yakın bir başarı oranıyla, vücut yağlarından kurtuldu ve kilo verdi. Üstelik kendilerini mutlu ve dinç hissetti. Verdikleri kiloları geri almadı. Bu yaşam biçimi, "Türk halkı için en uygun" olduğundan ve kilo vermenin önünde en büyük engel olan 'acıkma korkusu'nu da tamamen yok ettiği için adeta bir fenomen haline geldi. Karatay Diyeti uygulayıcılarının sayısı her geçen gün katlanarak artıyor.

Bu kitap Karatay Diyeti'nin devamı niteliğinde. Doğru beslenme ve sağlıklı kilo verme ile ilgili çok daha kapsamlı bilgiler içeriyor. Genç yaşlı hepimize şefkatli bir kılavuzluk yapıyor: Mevsimlere ve yaş dönemlerine göre, 365 gün 24 saat nelere dikkat etmeliyiz ki, her yaşta kendimizi dinç hissedelim, kilo problemi yaşamayalım ve hastalıklarla aramıza kalın bir duvar örelim? Prof. Karatay, bu yeni kitabında okuyucuların merak ettiği tüm 'özel' sorulara da yanıt veriyor. Yine o anlaşılır üslubuyla, nedenleriyle, niçinleriyle, bilimsel araştırmalar ışığında ve uygulaması kolay önerileriyle...

Karatay Diyeti'ni alıp okuduysanız bu kitabı kaçırmayın, okumadıysanız ikisini birden alın, hayat boyu rahat edin!
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9786054325726
 • Yayınevi:
  Hayy Kitap
 • Kitabın Türü:
cocoisreading 
27 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bilimsel verilerle desteklenen sağlıklı yaşam reçetesi. Her ne kadar bu özenli yaşama başlamak zor gelse de, bir kez başlandığında gün içindeki gereksiz acıkmalar yok oluyor ve kendinizi hafiflemiş, kilometrelerce yolu yürümek ister halde bulabiliyorsunuz.

Mehmet Nazım Durhan 
22 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

İnsanın hayatı boyunca yanlış bilgilerle beslenmesi çok acı, Karatay beslenme tarzıyla bilimsel bilgiler ışığında daha sağlıklı beslenme yapılacağı yönünde bize umut veriyor...

Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık benzeri kitaplar

Meltemnma 
 04 Şub 15:33 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 9/10 puan

Canan Karatay ne zamandır ekranlarda gördüğüm, dinlediğim bir doktordu. Fakat ekranda dedikleri fazla uç ve asılsız gözükmekteydi. Bu kitabı tane tane okumaya çalıştım. D vitamini gibi bazı konularda yanlışları vardı ama bunları araştırdığımda Türk Tabibler Birliği tarafından şikayet dildiğini gördüm. Fakat genel hatlarıyla Canan Karatay'ı haklı bulduğumu söylemeliyim. Beslenme tarzındaki pek çok değişiklik hastalıklardan koruyor. Doz konusunda dikkat etmeniz lazım. Doğal tereyağı sağlıklıdır ama çayınızın içine katıpta içmenin anlamı yok bence. Bundan dolayı Canan Karatay'ı mutlaka okuyun. Okuduktan sonra yaşam tarzınızı değiştirmek isteyeceğinize eminim.

Esra 
09 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Her yaştan insan için sağlımız ve yaşamımız için faydalı bilgiler mevcut. Mevsimlere ve yaş dönemlerine göre, 365 gün 24 saat nelere dikkat etmemiz gerektiğine, doğru bildiğimiz ama hep yanlış yaptığımız konulara değiniyor. Yemekten çekindiğimiz, zararlı diye bildiğimiz ama bizim için bir çok faydası olan nimetlere karşı ön yargılarımızı yıkıyor. Belki de bu kitap sayesinde kitabın da arkasında yazdığı gibi hastalıklara kalın bir duvar örcez??
Teşekkürler...

Serdar DEVRİM 
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Prof.Dr.Canan Efendigil Karatay'ın Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık kitabı Karatay Diyetinin öz halini anlatmakla beraber merak edilen sorularada ışık tutuyor.Hocamız bilimsel gerçekleri herkesin anlayabileceği bir dilde anlatmış.Ancak bende işin içinde biri olarak bir kaç yerde kullandığı terimlerde hata olduğunu söyleyebilirim ama bu pek önem arz etmemeli.Bilinçlenmek için iyi bir kitap bence.Okunmalı. :-)

Hüseyin ŞAHİN 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

ister zayıf olun ister kilolu kesinlikle okunmalı

Kitaptan 2 Alıntı

Hüseyin ŞAHİN 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

SICAK, SOĞUK, YAĞMUR, ÇAMUR DEMEDEN 365 GÜN, GÜNDE EN AZ 20 DAKİKA YÜRÜYÜN...

Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık, Canan Efendigil Karatay (Sayfa 100)Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık, Canan Efendigil Karatay (Sayfa 100)

Doktor
Hekimlik, bir sanattır, aslında objesi insan olan tek sanattır;
‘insanları hastalandırmama’ sanatıdır. Hekimliğe adım atanların ilk dersi,
‘primum nil nocere’ yani ‘önce zarar verme’ diye başlar.
Esas olan sağlığımızı korumak, sağlıklı ve kaliteli yaşamaktır.
Hekim, insana bütün olarak bakar ve onu hastalıklardan korur!

Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık, Canan Efendigil KaratayKaratay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık, Canan Efendigil Karatay