Köşkteki Esrar

8,1/10  (35 Oy) · 
178 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.537 gösterim
Arkadaşı için yerine getireceği basit bir angaryanın onu uluslararası bir cinayet komplosunun tam ortasına düşüreceği Anthony Cade'in aklının ucundanbile geçmezdi.

Birileri ne pahasına olursa olsun Herzoslovakya'da monarşinin tekrar kurulmasına engel olmak istiyordu.
...
(Arka Kapak'tan)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  287
 • ISBN:
  9789752105058
 • Orijinal Adı:
  The Secret of Chimneys
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
ela demir 
27 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok güzel ve sürükleyici roman. Bu tür kitaplarda en çok istediğim şey şaşırmaktır ve bu kitabın bir değil bir kaç yerinde şaşırdım. Özellikle sonunda ard arda şoka sokmuş yazar. Yazarın dili de çok başarılı. Türü sevenlere tavsiye ederim.

Serdar Poirot 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir başmüfettiş Battle romanı. Anthony Cade adında bir adam Afrika'da bir arkadaşının görevini üstlenir ve Herzoslovakya'da meşhur bir kontun günlüğünü İngiltere'de bir yayınevine götürmek için yola çıkar. Ancak İngiltere'de peşine bazı adamlar düşer. Bu arada elinde olan bazı mektuplar sebebiyle bir garson ile kavga eder. Ancak sonra garson mektupların sahibi olduğu düşünülen Virginia adlı bir kadının evinde ölü bulunur. Bacalar adındaki köşke gitmeleri gerekmektedir. Ancak gece köşkte kral olması beklenen Herzoslovakya prensi Michael öldürülür. Kral Victor adlı bir hırsızın çaldığı meşhur bir mücevher Bacalar köşkündedir ve Anthony ile Battle hem hırsızı hem de katili bulmak için çalışacaktır. Katil kimdir ve köşkteki insanlar gerçekten göründükleri gibi midir? Tek kelime ile mükemmel bir roman.

Ayça 
13 Ağu 14:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Arkadaşı için yerine getireceği basit bir angaryanın onu uluslararası bir cinayet komplosunun tam ortasına düşüreceği Anthony Cade'in aklının ucundanbile geçmezdi.

Birileri ne pahasına olursa olsun Herzoslovakya'da monarşinin tekrar kurulmasına engel olmak istiyordu.

Bir tek yalan yenilerini uydurmak zorunda bırakır insani...
Değişim uzun bir süreçtir..

fazi 
29 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yine sıradışı bir Agatha Christie romanı. Hatta kitapta Lord Caterdam adlı bir karakteri gerçekten çok sevdim okurken. Kitap konusu bakımından esrarengiz ve beklenmedikti. Acaba Başmüfettiş Battle cinayeti aydınlatabilecek mi?

Kitaptan 4 Alıntı

Sadettin TANIK 
 30 Mar 14:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hala demokrasiyi savunuyorum ama bunu insanlara anlatmak için güçlü olmalısınız. İnsanlar kardeş olmak istemiyorlar, ama bir gün nasıl olsa olacaklar , bunu bilmiyorlar."

Köşkteki Esrar, Agatha Christie (Sayfa 264 - Altın Kitaplar Yayınevi - 12. Baskı - 2015)Köşkteki Esrar, Agatha Christie (Sayfa 264 - Altın Kitaplar Yayınevi - 12. Baskı - 2015)
ela demir 
31 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Halkın büyük çoğunluğu komşunun ne düşüneceğini merak eder. Ama aristokratlar öyle değiller. Akıllarına gelen ilk şeyi yapar ve başkalarının onlar hakkındaki düşüncelerini umursamazlar.

Köşkteki Esrar, Agatha ChristieKöşkteki Esrar, Agatha Christie