Kitap
On Küçük Zenci

On Küçük Zenci

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.9
5,2bin Kişi
14,5bin
Okunma
4.264
Beğeni
69,4bin
Gösterim
224 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 21 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Altın Kitaplar · Eylül 2018 · Karton kapak · 9789752124394
Diğer baskılar
Her birinin gizledikleri ve korktukları sırları olan on kişi, Zenci Adası’ndaki ıssız bir malikâneye davet edilirler. Ancak malikâneye giden grubu bir sürpriz beklemektedir, ev sahibi ortalarda yoktur. Geçmişlerindeki karanlık sırlardan başka hiçbir şeyleri olmayan bu insanlar adada mahsur kalmışlardır. Konuklar bir süre sonra gizledikleri sırları birbirlerine anlatırlar. Ve teker teker ölmeye başlarlar...
5 mağazanın 15 ürününün ortalama fiyatı: ₺29,64
8.9
10 üzerinden
5,2bin Puan · 816 İnceleme
Büşra
On Küçük Zenci'yi inceledi.
224 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Siz Katili Bulabilecek Misiniz?
Zenci adasına tatil amaçlı çağrılan on farklı kişi düşünün ve tek ortak noktaları cinayete kurban gitmeleri.. Bu zamansız çağrılmayı her biri farklı değerlendirdi, bazıları kuşkulanırken bazıları kafa izni olarak gördü. Kişiler adaya geldikten sonra ise kendinizi çözülmesi gereken bir maceranın içinde bulacaksınız. Peki bu on kişi adaya hangi sebeple ve kim tarafından çağırılmıştı ? Adalet anlayışı kendisine göre şekillenen biri tarafından ölümle cezalandırmak üzere çağırıldılar. Kişinin bunu yapmasındaki sebep ise farklı meslek dallarına mensup on kişinin, doğrudan yada dolaylı olarak bazı insanların ölümlerine sebep olmalarıydı. Cinayetler zekice kurgulanmış planlara göre ve sırasıyla oluyordu, bu da kalan kişileri hem cinayete kurban giden kişinin ölümü hakkında fikir yürütme hem de kimin yaptığını bulmak konusunda şüpheye düşüşüyordu. Öyle ki bu insanlar zamanla birbirlerinden öylesine şüphelenir oldular ki sürekli tetikte yaşadılar. Her zaman olduğu gibi kişilerin belli plan dahilinde teker teker ölmelerine de alışır sıranın kendilerine gelmesini bekler oldular. Konu hakkında bir diğerinin düşünceleri kafasının içinde kurduğu şeylere bazen hak verip bazen de mantığa aykırı buldum bu da beni kitabın içine on birinci kişi olarak dahil etti :) Bu gizemi çözmek isteyen biri olarak kitabın içine dahil olmak okuma zevkimi fazlasıyla katladı ve bir sonra ki sayfayı heyecanla ve merakla çevirdim. Kitabın mektup kısmında - ki bu kısım sonda yer alıyor - katilin kim olduğunu öğreniyorsunuz. Öldürmeyi zevk olarak gören ve bunu plan dahilinde yapan katili buna iten sebepleri cinayetleri aşama aşama anlatışını ve sırayı neye göre belirlediğini okududukça fazlasıyla şaşırdım. Agatha Cristie ile tanıştığım ilk kitap beni zekasına hayran bıraktı. Yoğun anlatımlı ağır kitaplar okuduktan sonra kısa bir soluklanma yaşamak ve polisiye okumalarını sevenlere şiddetle öderilir :) Keyifli okumalar
On Küçük Zenci
8.9/10
· 14,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
151
Zeytin
On Kişiydiler (On Küçük Zenci)'i inceledi.
224 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitap hakkında bir şeyler yazmadan geçmek istemedim çünkü uzun süredir odaklanamadığım kitap okuma işine ilaç gibi geldi. Sizde şu sıralar okuma güçlü çekiyorsanız elinizdeki kitabı bırakın ve ilgilinizi çeken polisiye veya bir cinayet romanı okumaya bakın. Gelelim kitaba, kitap ilk başta çok karışık gelebilir. İlk başta ondan fazla karakter ismi geçiyor bu yüzden başlarda bir kağıda karakterleri ve belli özelliklerini not almanızı tavsiye ediyorum. Böylelikle olay daha iyi kafanızda oturacaktır. Uzatmak istemediğimden ötürü kısa kesiyorum sonrasını. Kitaptan öğrendiğim kanıtlanmayan ve cezası kesilmeyen bir sürü cinayet olduğu ama unutmayın vicdanınız sizi hiç bir zaman bırakmayan, içinizde kurulu, en etkili mahkemedir. Okumayan varsa hemen okusun :)
On Kişiydiler (On Küçük Zenci)
OKUYACAKLARIMA EKLE
72
GÜRBÜZ
On Küçük Zenci'yi inceledi.
224 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
On Küçük Zenci
Bir ada, on insan, on faili meçhul cinayet ve hepsinin ortak bir noktası vardı; derinlere gömdükleri sırları. Kusursuzca hazırlanmış bir dizi cinayet, katil kim? Bilinmiyor. Bir polisiye romanından beklentim son sayfaya kadar katilin kim olduğunu bilmemek, son sayfaya kadar tempoyu ve gizemi korumak. On Küçük Zenci romanı beni bu doyuma ulaştırdı. Tempo ve heyecan içime işledi resmen. Agatha Christie bu işin piri ve üzülerek söylüyorum ki; okuduğum ilk kitabı. Bugüne kadar okumadığım için büyük bir pişmanlık duyuyorum. Ama hiç şüphesiz okuduğum en iyi polisiye romanı diyebilirim. Agatha Christie'nin de en çok satan ve en iyi romanı. Keyifli okumalar dilerim..
On Küçük Zenci
8.9/10
· 14,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
8
Iamiya
On Zənci Balası'ı inceledi.
256 syf.
·
3 günde
·
8/10 puan
Beləliklə özümün ilk Agatha Christie əsərini oxudum. Bilmediyim bir səbəbə görə bu yazara həmişə ön yarğılıydım. Onu deye bilerem ki eserin dili cox axıcıdı 1 saat əvvəl səhifə 70 den baslayib bitirdim. Hadisələr çox maraqlı və sona qədər özünü maraq etdirən tərzdə yazılmışdı. Sadecə sonluğunu bəyənmədim. Mən daha can alıcı daha ağla batan daha təsadufi olmayan son istəyirdim. Spoi olmaması üçün sitatımı burda bitirməliyəm. Ama uzun muddət Agatha eseri oxumayacam deyesen ..
On Zənci Balası
8.9/10
· 14,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16