Pembe İncili Kaftan

7,8/10  (117 Oy) · 
1.108 okunma  · 
80 beğeni  · 
2.890 gösterim
Sultan Bayezid, ata binmekten, silah kullanmaktan hoşlanmadığı için, daha çok sakin bir hayatı tercih ederdi. Vezirleri ise onun huzuru için ellerinden geleni yapmalarına rağmen yine de başarılı olamıyorlardı. Çünkü Şah İsmail, Anadolu topraklarının bir kısmında saltanat kurmuştu. Geçtiği yerleri kan, ateş, zulüm içinde bırakıyordu.

Sultan Bayezid bu duruma seyirci kalamadı ve divanı toplattı. Bu zalim şaha bir elçi göndermeye karar verdiler.

Ama böyle cesur, mert, kendisine ve temsil ettiği devletine karşı hakaret ve saldırılara göğüs gerecek bir elçi bulunabilir miydi?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9799753628593
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kuş olup özgürce uçamadık belki ama, bizde kitaplarda kuşlar gibi özgürce dolandık...
Matematikci,ilahiyat onlisans okuyor. Evli ve bir cocuk annesi. Takipçilerini vefa gereği takip eder yeter ki saygılı olsunlar :)
Peki neydim, kimdim ben? Çok yürekli görünürken bir o kadar korkak; böylesine evcilken bir o kadar serseri; uysal ve sessiz sanılırken cadı gibi inatçı; çoktan esir alınıp bayrağım çiğnenmişken böyle mağrur ve bağımsız...Ölü Erkek Kuşlar,İnci Aral
Ben bir 'isim' değilim, bir 'fiil'im..
https://www.youtube.com/channel/UCtgotdHdIU9FFcBQzgIaU_A Necm/59,60,61: Ma hûn anha vê ji peyv rê dişaşînin? Û dikenînin ji lê negirînin! Di navê de bêhayî bişabûn disekinîn! Anne ve babalarınız adilse saygı duyun, değilse sabırlı olun. Publilius Syrus
"Kitaplardan başını kaldırma ufaklık, dünya kötü bir yer.."
Emeğiyle geçinip normal yaşayan Önce insan diye aklını yoran Öfkesini yenmek için uğraşan Biriyim gardaşım varsa anlayan. (Üçüncü dize "asıl galip öfkesini yenendir" Hadis-i şerefine istinaden yazılmıştır.)